Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

“Vaikai iš kaimo yra Lietuvos futbolo ateitis”,- pareiškė praėjusią savaitę Kretingoje lankęsis Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Liutauras Varanavičius ir priminė, jog Kretinga, praeity garsėjusi kaip šalies futbolininkų kalvė, šiandieną šią garbę yra praradusi.

Šalies futbolo rinktinę iš Vakarų Lietuvos šiandieną papildo Gargždų, Klaipėdos, dar Šilutės sportininkai. L.Varanavičius rajono Savivaldybės vadovams tvirtino, jog olimpinių čempionų ugdymas nėra svarbiausias federacijos tikslas. Svarbiausia yra, kad kuo daugiau žmonių sportuotų, pamėgtų ir futbolą, o sporto žvaigždės sužibtų iš masiškumo. L.Varanavičius ragino Savivaldybės vadovus išsaugoti bei įteisinti teritorijų detaliaisiais planais sporto aikšteles daugiabučių namų rajonuose, miesteliuose ir kaimuose neužstatyti šių aikštelių. Siūlė techninę-metodinę pagalbą aikštelėms įrengti, trenerių kursams organizuoti. 2008 metais Futbolo federacija vykdys naują minifutbolo aikštelių įrengimo šalyje programą. “Pirmenybė skiriant finansavimą teikiama įrengti tas aikšteles, kurias prižiūri futbolo klubai ar kitos sporto organizacijos”,- sakė L.Varanavičius.

L.Varanavičius pranešė kitą naujieną, jog Futbolo federacija derasi su Švietimo ir mokslo ministerija, kad dalis mokinio krepšelio papildomam ugdymui skirtų lėšų nuo kitų metų rugsėjo 1 dienos tektų ir futbolo užsiėmimams, kad į šias lėšas galėtų pretenduoti ir klubai.

Estijoje mokinių krepšelio papildomo ugdymo lėšos sportui ir kultūrai naudojamos jau nuo 2003 metų. “Talino klube sportuoja 2000 vaikų, dirba 50 trenerių. Per metus vienam vaikui čia išleidžiama 400 eurų”,- pasakojo L.Varanavičius.

Dar viena, anot L.Varanavičiaus, Lietuvos bėda - sporto, kultūros mėgėjų išsiskaidymas po klubus. Štai Jugoslavijoje po miestelio vienu klubo stogu sutelpa ir krepšininkai, ir futbolininkai, ir kitų šakų sportininkai. Išsibarsčius po klubus žmonėms, išsibarsto ir iš įvairių šaltinių gaunami pinigai, jie naudojami neefektingai.

Salantų sporto organiztorius Romualdas Leknius patikino, jog Salantuose futbolas neužgeso tik todėl, kad sportininkus finansiškai remia rajono Savivaldybė, verslininkai. Sporto veteranas prašė pinigų persirengimo kabinoms Salantų futbolo stadione įrengti. “Upelį nusimaudyti turime, nėra kur persirengti”,- teigė jis. Prašė ir paramos įrengti futbolo aikštę mokyklos stadione. “Dvejus metus lindau, kol prilindau prie R.Cibausko, pastatė 2 krepšius. Pamatytumėt, kaip krepšinis atgimė! Patamsiais lošia. Pavasarį žadame apšviesti”,- patyrimu dalijosi R.Leknius. Jis siūlė L.Varanavičiui, kad federacija tartųsi su Švietimo ir mokslo ministerija dėl futbolo pamokos įtraukimo į vidurinio mokslo mokymo programą. “Kuo skubiau surašykite dviejuose puslapiuose idėją, kiek ir kokių darbų reikia atlikti, ką atliktumėte patys ir kokios paramos reikėtų”,- L.Varanavičius salantiškiams žadėjo federacijos paramą.

Salantiškiai prezidentui priekaištavo dėl per didelio starto mokesčio II-oje futbolo lygoje, kad šios lygos teisėjai atsilieka nuo futbolininkų - pastarieji geriau žaidžia negu anie teisėjauja, todėl varžybas lydi nuolatiniai barniai. L.Varanavičius pripažino, jog teisėjų kvalifikacijos problema yra, nes teisėjų niekas nerengia. “Problemą turėtų išspręsti visos Europos teisėjų licencijavimas. Nuo vaikų iki suaugusiųjų. Nebenori žaisti, nuo 13 metų gali teisėjauti”,- teigė federacijos prezidentas.

Susitikime dalyvavęs meras Valerijonas Kubilius pažymėjo, jog sporto reikmėms yra įteisinta Kretingos miesto žvyrduobė, aikštė Raguviškiuose, įrengtos sporto aikštelės seniūnijų gyvenvietėse. Kitąmet planuojama rengti detalųjį planą ir projektą sporto-sveikatingumo kompleksui Kretingoje, miesto stadiono teritorijoje statyti. Seniūnijos turi apmokamus sporto organizatorius. Kasmet rengiamos seniūnijų sporto spartakiados yra vis masiškesnės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas