Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Narkotikų ieškojo pasieniečių šuo

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2006-12-19

Specialiai narkotikų ieškoti išmokytas pasieniečių šuo Kretingoje įvykusio reido metu narkotinių medžiagų nesurado.

Pakrančių apsaugos rinktinės kinologas Irmantas Ščebeda reide dalyvavo kartu su Kju – vokiečių aviganiu, išmokytu ieškoti narkotikų.
Apsiautė Kultūros centrą

„Reidas buvo organizuotas, atsižvelgus į gyventojų prašymus ir skundus, kuriuose teigiama, kad Kretingoje neva masiškai platinami narkotikai viešose vietose,- sakė rajono Policijos komisariato Viešosios policijos vadovas Arturas Lingaitis. – Mūsų tikslas buvo patikrinti gautą informaciją.“

Naktį iš penktadienio į šeštadienį įvykusio reido metu darbavosi septyni policijos ekipažai, kuriuose buvo 22 pareigūnai. Pirmą kartą į pagalbą, ieškant narkotinių medžiagų, buvo pasitelktas specialiai išmokytas šuo. Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės specialiosios paskirties būrio kinologas Irmantas Ščebeda reide dalyvavo kartu su savo globotiniu – pusšeštų metų amžiaus vokiečių aviganiu Kju, kuris yra išmokytas ieškoti narkotikų.

Artėjant pusiaunakčiui, policija užtvėrė visus įvažiavimus į Kultūros centro teritoriją. Kinologas su šunimi patikrino visus prie centro stovėjusius automobilius, bet šuo nieko įtartino neužuodė. Kju uostinėjo rūbinę, tualetus, narkotinių medžiagų ieškojo šokių salėje. Sprendžiant iš šuns elgesio, narkotikų centre nebuvo. Nors kinologas neatmetė, kad šuo ko nors galėjo ir neužuosti.

Nepasitenkinimą dėl policijos pasirodymo Kultūros centre jaunuoliai reiškė nepadoriais gestais, kuriuos ATPK vertina baudomis arba areštu.
Policijai – nepadorūs gestai

Policijos ir šuns pasirodymas Kultūros centre ne visiems buvo priimtinas. Pora jaunuolių policijos adresu laidė įžeidžiančius juokelius ir rodė nepadorius gestus. Abu įkaušę vaikinai buvo pristatyti į Policijos komisariatą. Administracinės teisės pažeidimų kodeksas už policijos pareigūno garbės ir orumo įžeidimą numato 100 – 500 Lt baudą arba administracinį areštą iki 30 parų.

Reidas vyko 23 – 01 val., nors policija be priežiūros miesto nepaliko visą naktį.

Reido, kurio metu buvo skirtas dėmesys ir vairuotojams bei galimiems viešosios tvarkos pažeidėjams, metu vienas vyriškis buvo nubaustas už alaus gėrimą viešoje vietoje. Už šį pažeidimą gali būti skirtas įspėjimas arba 30 – 50 Lt bauda.

Viena kompanija smaginosi prie gaisrinės. Jauniems vaikinams pramoga tapo „Maximos“ pirkinių vežimėlis, kažkokiu būdu vidurnaktį atsidūręs Kęstučio gatvėje.

Trys vairuotojai buvo neblaivūs. Jiems nustatyti 0,5, 1,57 ir 2,97 promilės girtumai. Savaitgalis - automobiliuose

Kaip parodė reidas, jaunimas savaitgalio vakarus praleidžia diskotekose ir automobiliuose. Automobiliuose savaitgalius leidžiantys jaunuoliai renkasi centre ir aikštelėje tarp lurdo bei buvusiosios kolegijos. Jie tvirtino kitokio pasirinkimo ar vietos neturintys.

Diskotekose paprastai laiką leidžia patys jauniausi kretingiškiai, todėl kiek vyresni sakė nenorintys šokti su paaugliais. Vyresnieji sėdi automobiliuose, važinėjančiuose po centrą, arba pasiieškoję atokesnių vietų traukia alkoholinių gėrimų butelius, o stalą atstoja automobilio stogas. Arba tiesiog stovi ir klausosi muzikos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas