Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Liberalcentristai ruošiasi antram rinkėjų teismui

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2006-03-07

Praėjusį ketvirtadienį po rajoną važinėjo atvykėliai iš sostinės - Vilniaus sustiprinta Liberalų ir centro sąjungos komanda. Liberalcentristai, LR Seimo nariai Jonas Čekuolis, Raimondas Šukys, Raimundas Palaitis, Arminas Lydeka, lydimi bendrapartiečių kretingiškių Vidos Kanapkienės, Janinos Luotienės, Almanto Skruibio, Vytauto Karaliūno, Lazdininkuose, Salantuose, Kartenoje susitiko su šių gyvenviečių bendruomenių žmonėmis, pabuvojo Rūdaičių pagrindinėje mokykloje, Kretingos policijos komisariate, Kretingos ligoninėje pabendravo su medikais, Kretingos verslo informacijos centre - su verslininkais, rajono Savivaldybėje - su meru V.Kubiliumi. Vakare Kretingos kultūros centre susitiko su Kretingos miesto gyventojais.

Keliais ekipažais keliavusi po rajoną, vidurdienį visa komanda trumpam buvo suvažiavusi į Kretingos muziejų, kur Baltojoje salėje surengė spaudos konferenciją. Konferencijoje, kituose susitikimuose liberalcentristai neišvengė nemalonių klausimų dėl jų partijos lyderio A.Zuoko skandalų. “Nepaliečiamų lyderių nėra. Lyderiai keičiasi, o partija lieka. Mes, Kretingos skyriaus liberalcentristų branduolys, nežadame keisti partijos dėl A.Zuokui metamų kaltinimų”,- teigė Vida Kanapkienė. Jai pritarė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotojas R.Šukys. “Esame gyvi, mąstantys žmonės, o ne kažkokie zuokininkai. Visuomenė atlieka teisėjo darbą, kada balsuoja. Mes vieną tokį teismą - Seimo rinkimus - jau atlaikėme”,- teigė politikas, pažymėdamas, jog liberalcentristai, nepaisant visų partiją krečiančių drebulių, yra nusiteikę atlaikyti ir antrąjį teismą - kitų metų pradžioje vyksiančius savivaldybių rinkimus. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys R.Palaitis sakė: “Savivaldybių rinkimuose balsuojame už vietinius lyderius. Tą mums sakė jūsų ligoninės medikai. Ir Zuokas Kretingos rinkėjams mažiausiai rūpi”. Atvykėliai iš Vilniaus neteisė A.Zuoko ir nekaltino. Anot jų, “abonento” istoriją, kaip ir A.Zuoko išrinkimo Vilniaus meru peripetijas, išaiškins teismai. “Jeigu teismas įrodys, kad Zuokas kaltas, partija svarstys savo pirmininko klausimą”,- pareiškė Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto narys A.Lydeka. Jis pasakė savo nuomonę ir apie liberalcentristų partijos atskalūną, besikuriančios politinės partijos - Liberalų sąjūdžio - lyderį P.Auštrevičių: “Auštrevičius labai geras, šaunus, diplomuotas valdininkas ir labai liūdna, kad jis nuėjo į politiką. Perspektyvų politiniame gyvenime jis neturi”.

R.Šukys džiaugėsi, kad kretingiškiams yra reikalingas ir jo inicijuotas valstybės garantuojamos Teisinės pagalbos įstatymas. Meras V.Kubilius patvirtino, jog norinčių gauti nemokamą teisinę pagalbą į Savivaldybę kreipėsi tiek, kad besikreipiančius jau tenka rašyti į eilę. Seimo nariai pasidžiaugė konstruktyviu Kretingos policijos ir prokuratūros bendradarbiavimu, kai kitose savivaldybėse yra problemų. R.Palaitis pritarė mūsų rajono verslininkų pageidavimui, kad būtų mažinamas turto mokestis, panaikintas socialinis mokestis. “Užregistravau Seime Turto mokesčio įstatymo pataisą sumažinti šį mokestį nuo 1 proc. iki 0,5 proc.”,- sakė parlamentaras.

Lazdininkų gyventojai liberalcentristų delegacijai skundėsi, kad nepriprašo rajono Savivaldybės išasfaltuoti puskilometrį centrinės gatvės. Į nekūrenamas mokyklos patalpas susirinkusiems šio kaimo žmonėms etiketo žinovas A.Lydeka padovanojo savo knygą “Etiketas kiekvienam”, V.Kanapkienė - knygą apie Kretingos muziejų ir įsipareigojo, kad partijos skyrius duos 500 Lt Lazdininkų koplyčiai renovuoti. Karteniškiams užklausus apie seną valstybės bėdą - sovietinių indėlių gyventojams grąžinimą, R.Palaitis pastebėjo, kad pinigų indėliams grąžinti valstybė dabar jau turi. Negrąžina, kad nepadidintų infliacijos, kuri pastaraisiais mėnesiais ir taip yra rizikingai išaugusi, dėl ko kyla grėsmė, kad 2007 metų numatytas euro įvedimas gali nutolti. Yra tikimybė, kad atgavę pinigus žmonės jų netaupys, kažką pirks. Didėjant perkamumui, didėtų kainos ir infliacija.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas