Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar išvardintumėte Lietuvos partijas, ar pasakytumėte jų skaičių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ne per seniausiai naujus mokslo metus pradėjo Trečiojo amžiaus universiteto studentai – 140 senjorų mokysis trijuose – Kultūros ir meno, Kraštotyros ir pažinimo bei Sveikatos ir dvasinio tobulėjimo - fakultetuose.

Kraštotyros ir pažinimo fakulteto studentai su savo kuratore Gėne Benetiene (priekyje penkta iš kairės).

Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) veiklą Kretingoje organizuoja rajono Pedagogų švietimo centras (PŠC), vadovaujamas Adelės Mazeliauskienės, taip prisidėdamas prie vyresniosios kartos socialinės integracijos į visuomenę. TAU veiklą Kretingoje pradėjo 2010 m. gruodį, ir jau po dvejų metų 85 brandaus amžiaus studentams buvo įteikti neformalaus ugdymo studijų diplomai. Pirmoji Kretingos TAU laida mokėsi dviejuose fakultetuose – Sveikatos ir dvasinio tobulėjimo bei Žmogaus ir socialinės aplinkos. Studentų amžius – nuo 50 iki 85-erių.

„Studijos orientuotos į sveikos gyvensenos propagavimą, socialinės aplinkos pažinimą, nes būtent sveikata yra aktyvaus domėjimosi sritis vyresniame amžiuje. Be to senjorai turėjo galimybių susipažinti su kompiuterinio raštingumo pradmenimis ir bendravimo internete galimybėmis, jiems buvo suteikta teisė naudotis PŠC kompiuterių klase. Paskaitas senjorams skaitė ne tik žinomi Kretingos pedagogai, menininkai, Savivaldybės atstovai, bet ir lektoriai iš kitų rajonų. Senjorai – aktyvūs bei reiklūs studentai, po kiekvienos paskaitos aktyviai reiškiantys savo nuomonę, vertinimus, tad paskaitų tvarkaraštis sudaromas atsižvelgus į studentų pageidavimus“, - kalbėjo PŠC metodininkė Daiva Tranizienė, kuruojanti Kultūros ir meno fakulteto veiklą. Jos kolegės Gėnė Benetienė kuruoja Kraštotyros ir pažinimo, Aurelija Jedenkienė – Sveikatos ir dvasinio tobulėjimo fakultetų studentus. Naujųjų mokslo metų TAU pradžia buvo šventiška ir iškilminga: studentai sugiedojo universiteto himną, koncertavo Pranciškonų gimnazijos folkloro grupė „Kitep“, vadovaujama Vitalijos Valeikienės. Senjorai ne tik klausėsi gimnazistų atliekamų dainų, bet ir patys šoko, dainavo.

„Bendraudamos su senjorais patyrėme, jog TAU pagerina senyvo amžiaus žmonių užimtumą, suteikia galimybę žmonėms dar kelerius metus išlikti aktyvia visuomenės dalimi, džiaugtis gražia senatve ir bendravimu, o paskyrę laisvą laiką studijoms, tobulėjimui, ne vienas jų dar įgyvendina savo jaunystės siekius ar svajones“, - pastebėjo D.Tranizienė.

TAU – tai savarankiška, nesiekianti pelno visuomeninė, neformaliojo suaugusiųjų švietimo institucija, vienijanti vyresnio bei pensinio amžiaus asmenis, neįgaliuosius ir jų globėjus, neribojant jų amžiaus ir išsilavinimo.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas