Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Švietimo skyriaus vedėjo kėdė kaitina aistras

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2006-03-07

“Pajūrio naujienos” gavo rajono mokyklų pedagogų laišką, kuriame reiškiamas nepasitenkinimas dėl rajono Savivaldybės vadovų pranešimo, kad Švietimo skyriaus vedėjui parinkti bus skelbiamas konkursas.

Laiško autoriai norėtų, kad Švietimo skyriaus vedėja be konkurso būtų paskirta šias pareigas laikinai einanti vedėjo pavaduotoja Laimutė Dieliautaitė. Laiške teigiama, kad L.Dieliautaitės vadovavimu Švietimo skyriui yra labai patenkinti mokyklų vadovai, dauguma mokytojų, Švietimo skyriaus darbuotojai. Rajono vadovai, kaltinami blaškymusi, kad žadėję atsižvelgti į rajono švietimo bendruomenės nuomonę, pakeitė savo poziciją ir paskelbė “nuosprendį”, vadovaudamiesi diktatu “iš viršaus”. Įvardijant diktuojantį “viršų” įtarimo, kad daro spaudimą rajono valdžiai, šešėlis metamas Seimo nariui Virginijui Domarkui, Darbo partijai. Valdžios prašoma spaudoje “...įvardinti paslaptingas ir nenugalimas jėgas, kurios slypi po Apskrities administracija ir kokią įtaką (o gal mes klystame) galutiniam verdiktui turėjo Seimo nario Darbo partijos atstovo Virginijaus Domarko apsilankymas Savivaldybėje ir susitikimas su gerbiamu Meru. Mus pasiekia informacija (gal tai tik gandai?), kad į Švietimo skyriaus vedėjos pareigas labai veržiasi ir norima “prastumti” vieną iš Darbo partijos narių. Ar priklausymas Darbo partijai (ar kitai partijai) bus vienas iš privalumų dalyvaujant konkurse?”.

Už Savivaldybės administracijos darbuotojų parinkimą atsakingas administracijos direktorius Valerijonas Černeckis patvirtino, jog per vieną V.Domarko susitikimą su rajono Savivaldybės vadovais (dalyvavo meras V.Kubilius, vicemeras J.Mažeika ir V.Černeckis) buvo kalbama apie Švietimo skyriaus vedėjo pareigybę. “Ta kalba buvo tik tarp kitko. Iš V.Domarko neišgirdome jokios užuominos apie pretendentus. Seimo narys irgi pritarė konkurso skelbimui. V.Černeckis pažymėjo, jog tąsyk V.Domarkas Savivaldybėje lankėsi ne dėl Švietimo skyriaus vedėjo problemos. “Jis su Savivaldybės vadovais susitinka kiekvieną savaitę, kai tik grįžta”,- sakė direktorius. V.Černeckis pripažino, kad V.Giedrimienei palikus Švietimo skyriaus vedėjo postą, konkursą naujam vadovui parinkti reikėjo skelbti nedelsiant, kad delsimas buvo viena iš priežasčių kilti dabartinėms intrigoms. Aiškindamas, kodėl užsitęsė konkurso paskelbimas, direktorius teigė: “Rimto reikalo skubėti nebuvo. Švietimo skyriuje dirba stiprūs specialistai. Darbas vyko ir vyksta sklandžiai. Dėl vedėjo parinkimo tarėmės su vidurinių mokyklų vadovais, jie taip pat neprieštaravo konkursui. Tarėmės su Švietimo ir mokslo ministerija, Klaipėdos apskrities viršininko administracija, jų nuostata ta pati - teisingiausias kelias parinkti valstybės tarnautoją į darbą - konkursas. Jokio diktato “iš viršaus” nėra, yra įstatymas”.

Paklaustas apie galimybę be konkurso paskirti Švietimo skyriaus vedėja L.Dieliautaitę, Savivaldybės administracijos vadovas sakė: “Gerai įvertintą darbuotoją paskirti vadovu nėra privaloma. Kaip paskata už įvertinimą, jam didinamas atlyginimas. L.Dieliautaitė turi galimybę užimti vadovo postą dalyvaudama konkurse”.

Seimo narys Virginijus Domarkas “Pajūrio naujienoms” tvirtino, jog skelbti konkursą yra būtina vien tam, kad kuo mažiau būtų spekuliuojama kandidatų politine priklausomybe. “Aš nekeliu problemos, kad šiuo metu švietimui rajone vadovauja dešiniųjų partijų žmonės: už švietimą atsakingas mero pavaduotojas Juozas Mažeika yra konservatorius, Tarybos Švietimo komiteto pirmininkas Juozas Šakinis - krikščionis demokratas. Nesu nei prieš koservatorius, nei prieš krikščionis demokratus ar kitos politinės partijos žmones. Pritariu, kad būtų skelbiamas konkursas ir skyriaus vadovu taptų geriausiai savo profesinius gebėjimus parodęs žmogus”,- sakė V.Domarkas. Seimo narys pabrėžė, jog neabejoja Savivaldybės konkursų skaidrumu. Tą, anot jo, patvirtina praeityje vykę konkursai darbuotojams parinkti, kurie niekada nebuvo grįsti partine priklausomybe ar iš anksto parinktais pretendentais. “Nedarau ir nedarysiu įtakos Savivaldybei parenkant darbuotojus, nes tai viršytų mano, kaip Seimo nario, kompetenciją”,- patikino V.Domarkas.

Teiravomės ir mokyklų vadovų nuomonės. Didžiausios rajono mokyklos - Jurgio Pabrėžos gimnazijos - direktorė Biruta Mikienė sakė: “Kas bevadovautų, dirbti reikės. Nesu direktorė naujokė. Jeigu tai būtų pirmieji darbo metai šiose pareigose, nerimaučiau. Dabar jaučiuosi užtikrintai. Norėtųsi, kad švietimui vadovautų sumanus, tolerantiškas, išmanantis kompromisų meną žmogus, kad reikalai būtų sprendžiami nesudarant bereikalingos įtampos, streso”. Grūšlaukės pagrindinės mokyklos direktorius Jonas Paulikas kalbėjo: “Direktoriai norėjome L.Dieliautaitės, būtų didesnė ramybė pedagogų bendruomenėje. Ji yra kompetentinga. Na, o įstatymai visiems yra šventi”.

Nuomonę pareiškė ir Vydmantų vidurinės mokyklos direktorius Povilas Nekrašas: “Per ilgai užsitęsė skyriaus vedėjo parinkimas, tai ir iššaukė negatyvius dalykus. Nėra normalaus darbo, kai tiek ilgai neskiriamas nuolatinis vadovas. Švietimiečių bendruomenei svarbu, kad vadovas būtų kompetentingas, tolerantiškas žmogus”.

Kovo 1 dieną rajono Savivaldybė kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją dėl leidimo skelbti konkursą. “Gavę leidimą, šią savaitę paskelbsime konkursą”,- sakė V.Černeckis ir pažymėjo, kad jo įsakymu sudarytoje vertinimo komisijoje dalyvaus Švietimo ir mokslo ministerijos bei Klaipėdos apskrities administracijos atstovai.

Rajono Savivaldybė švietimui išleidžia apie 55 proc. Savivaldybės biudžeto pinigų. Šiais metais, kai Savivaldybės biudžetas yra 65,7 mln. Lt, švietimui skirta 29,8 mln. Lt. Naujam Švietimo skyriaus vadovui teks ypatingos svarbos užduotis - įgyvendinti rajono mokyklų tinklo optimizavimo iki 2013 metų planą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas