Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kurmaičių kapela jau planuoja koncertus vasarai

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2012-12-28

Kurmaičių kaimo kapela abejingų nepalieka – žiūrovą ploti ir šokti priverčia šmaikščiomis dainomis, širdį graudina lyriniais kūriniais, pritarti kviečia atliekama liaudies kūryba.

Kurmaičių kapelos dainininkai ir muzikantai – savo kaimo patriotai.

Atšventę didžiąsias žiemos šventes, pagroję vakaronėse, kuriose yra graibstyte graibstomi, kurmaitiškiai kitą pavasarį švęs trejų metų gimtadienį. Šis kolektyvas prieš keletą metų subūrė skirtingo amžiaus muzikos mėgėjus ir dar daugiau – tarsi suvienijo visus Kurmaičius.

„Kapelos neturėjome beveik dešimtmetį. Tačiau ilgiau be kapelos sėdėti negalėjome. Juk Kurmaičiai – dainuojantis ir šokantis kaimas, kaip mes - be muzikos ir dainos. Kai dirbti atėjo du jauni bei veiklūs meno vadovai – Donatas Žilinskas ir Nerijus Jašinskas – reikalai pajudėjo iš vietos“, - per kapelos repeticiją pasakojo kapelos nariai.

Dabar į repeticijas vakarais po darbo susibėga per dešimt kurmaitiškių – vyrų ir moterų, kurie dainuoja, muša būgnu, groja armonikomis ir kitais muzikos instrumentais.

Suaugusių muzikantų būryje puikiausiai jaučiasi ir aštuonmetis Deividas Petrauskas. Jis kapeloje groja kiek neįprastu ir ne kiekvienam žinomu muzikos instrumentu – kaubelu, arba mediniu karvės varpu. Mažasis muzikantas linksmai varpu muša į taktą ir jau pritaria suaugusiems savo kolektyvo nariams.

„Dainuojame ir grojame visi saviškiai, gyvenantys, užaugę ar net gimę Kurmaičiuose. Ir kitus linksminame, ir sau šventę repetuodami, koncertuodami pasidarome“, - kalbėjo vyriausias kapelos narys, švenčiantis savo kūrybinį 25-metį Romas Pipiras.

Keletą metų kapelai vadovaujantis N.Jašinskas pasakojo nesunkiai radęs kalbą su muzikantais. Visi draugiškai sutaria dėl repertuaro ir dėl repeticijų – kartais tik pajuokauja, jog vadovas ir vėl verčiąs ir su botagu varąs groti bei dainuoti. „Mūsų repertuaras štai – storiausiuose keliuose sąsiuviniuose. Parenku dainas, tačiau ar jos tiks ir pritiks, nusprendžia patys kapelos nariai. Turime visko – linksmos estrados, liaudies dainų, proginių kūrinių. Vienokia programa Vasario 16-ajai, kitokia – Joninėms, vasaros šventėms, rudens vakaronėms, kalėdiniam laikotarpiui. Repertuarą nuolat atnaujiname, keičiame – nenorime sau ir žiūrovui nusibosti“, - sakė N.Jašinskas.

O Kurmaičių kapelos žiūrovas – įvairus. Per trejus kūrybinius metus kurmaitiškiai spėjo aplankyti daugelį Kretingos rajono renginių ir tapo žinomi už rajono ribų.

„Kretinga, Lazdininkai, Raguviškiai, Baubliai, Padvariai – tai tik keletas vietų, kur esame koncertavę, kur esame kviečiami. Smagu, kad pamažu tampame žinomi ir už rajono ribų. Buvome Veiviržėnų miesto šventėje, o štai Gargžduose, kapelų varžytuvėse, laimėjome I vietą. Nugalėjome net Sendvario kapelą, kuri yra labai žinoma ir garsi. Taip pat Kretingos rajone kapelų varžytuvėse laimėjome I vietą, buvome pripažinti ir renginyje „Kretingėškė polka“. Planuojame vasarą, birželio mėnsį, vykti į Girkalnį. Ten mūsų laukia Joninių šventėje“, - planais dalijosi Kurmaičių kapelos nariai.

Jie džiaugiasi, kad vieningos bendruomenės dėka koncertuose gali pademonstruoti ne tik muzikinį profesionalumą, kruopščiai atrinktą repertuarą: scenoje kurmaitiškiai jau kurį laiką pasirodo su nauja apranga bei instrumentais. Juos pavyko įsigyti įvykdžius bendruomenės projektus.

„Esame pasipuošę gražiais rūbais, ginkluoti naujais būgnais, tūba, armonikomis. Tačiau ne tai svarbiausia, - svarbu dvasia, tarpusavio santykis. Sunku pasakyti, ką mums duoda grojimas kartu, repeticijos, koncertai. Yra tokių dalykų, emocijų, kurių žodžiais neapsakysi, nepaaiškinsi. Gera ir tiek. Tuo gerumu ir gera nuotaika norisi dalintis su kitais. O kai jau viską sugrosime ir padainuosime saviškiams, bus laikas keliauti į televiziją ir išgarsinti Kurmaičius bei Kretingos rajoną visoje Lietuvoje“, - šmaikštavo Kurmaičių kapelos muzikantai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas