Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Uždegė jau antrąją Advento žvakę

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2012-12-11

Šį savaitgalį Kretingos miesto bei kaimų bendruomenės uždegė jau antrąją Kalėdų laukimo metą – Adventą - simbolizuojančią žvakę.

KRETINGOS muziejuje. Savaitgalį į vandens malūne surengtą Kretingos kultūros centro folkloro kolektyvo „Gervelė“ koncertą muziejaus darbuotojai pakvietė kretingiškius šio kolektyvo bičiulius bei Kretingos „Bočių“ draugijos narius.

„Gervelės“ kolektyvas jau pernai koncertavo mūsų muziejuje – buvo surengę romansų vakarą. Šiemet tęsdami muziejaus adventinių pavakarojimų tradiciją vėl dainininkus pakvietėme į svečius. Juolab, kad vandens malūno aplinka dar tebėra šviežia, nepilnai „apgyvendinta“, todėl ir noris, kad jame gyventų ne vien istoriniai eksponatai iš saugyklų fondų, bet ir – liaudiškos dainos“, - akcentavo adventinio renginio koordinatorė muziejininkė Roma Luotienė.

RŪDAIČIUOSE. Per Advento popietę, surengtą praėjusį savaitgalį, svečiavosi poetas, bardas, garsus bioenergetikas iš Palangos Arvydas Daškus, kuris pasidalijo savo pamąstymais bei gyvenimiška patirtimi. Jis taip pat paskaitė savo eilių, pagrojo savo sukurtų muzikos kūrinių. Popietė buvo surengta Kretingos kultūros centro Rūdaičių skyriaus vedėjo Stasio Lukausko bei bibliotekininkės Laimos Kalniuvienės iniciatyva.

Rūdaitiškiai dar bus pakviesti į kalėdinių giesmių vakarą bei šventinę vakaronę.

BUDRIUOSE. Anot Kretingos kultūros centro Budrių skyriaus vedėjos Janinos Lukauskienės, šįsyk adventinis pavakarojimas, skirtingai nuo ankstesnių metų, bus skirtas suaugusiems kaimo žmonėms. „Prašysime, kad mūsų močiutės papasakotų atsiminimus iš savo jaunystės: ką veikdavo ir kaip praleisdavo adventinį periodą, kaip prašviesindavo niūrius žiemos vakarus. Pasidaliję senaisiais papročiais, vaišinsimės senoviniais Advento valgiais“, - popietės „Mano vaikystės Kalėdos“ programą apibūdino J.Lukauskienė.

„Turime savo kaimo giedorėles su „pročkele“ Antanina Kniūkštiene priešakyje. Antanina ne tik rūpinasi Budrių bažnyčia, išpuošia prieš Kalėdas, bet ir aprauda, apgieda be jokio užmokesčio į paskutinę kelionę išlydimus kaimo žmones. Prašysime, kad šios moterys mums pagiedotų senųjų giesmių“, - mintį pratęsė vedėja.

ŠUKĖJE per adventinę-kalėdinę vakaronę „Dangiškojo stebuklo belaukiant“ bendruomenės moterys giedos kalėdines giesmes, kalbės apie papročius, prisimins senovinius žaidimus.

„Ir dar juokaujame, kad pasimelsime prieš pranašaujamą pasaulio pabaigą“, - šmaikščiai pridūrė Kretingos kultūros centro Šukės skyriaus vedėja Violeta Ruikienė.

JOKŪBAVE. Į adventinę vakaronę „Atverkime širdis“ susirinkę bendruomenės žmonės pagiedojo senųjų giesmių, išklausė jokūbaviškės piligrimės Aksanos Kelpšaitės įspūdžių iš jos žygio Šv. Jokūbo keliu Ispanijoje.

Taip pat buvo pristatyta A.Kelpšaitės naujoviška technika – iš spalvotų popieriaus juostelių – sukurtų atvirukų paroda bei tautodailininkės Marijos Jurkienės siuvinėti paveikslai. Į svečius atvykęs Kartenos mėgėjų kolektyvas jokūbaviškiams parodė lietuvių literatūros klasikės Julijos Žemaitės komediją „Trys mylimos“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas