Pajūrio naujienos
Help
2023 Rugsėjis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Tamsiausiu laiku šildo širdžių šiluma

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2012-11-27

Jau dvi dešimtis metų grūšlaukiškiai puoselėja tradiciją – metų laiku, kuris nelepina giedromis dienomis ir tarsi ant žmogaus pečių sodina niūrią nuotaiką, jaukumo ir šviesos jie pasisemia susitikę šventėje. „Jeigu jos neorganizuotume, liktume nesuprasti žmonių“, - apie tvirtai šaknis įleidusią tradiciją kalbėjo Kretingos kultūros centro Grūšlaukės skyriaus vedėja Genutė Viskontienė.

Susirinkusiuosius linksmino bene dvi dešimtis gyvuojantis moterų ansamblis, vadovaujamas Gintaro Puco.

Į vakaronę ,,Šviesa languose - šiluma širdyse“ susirinkę grūšlaukiškiai pasakojo laukę susitikimo – tai proga pabendrauti, parodyti daugiau dėmesio vienas kitam, juolab, kad visi kaimo darbai jau nudirbti. Tad smagiai nusiteikę jie klausėsi saviveiklininkų kolektyvų, kuriems vadovauja meno vadovas Gintaras Pucas, muzikos.

Šioje vakaronėje nebuvo žiūrovų - G.Viskontienės pakviesti žmonės noriai dalyvavo ir įvairiuose žaidimuose, pramogose, o įvairių užduočių laimėtojų laukė prizai.

G.Viskontienė pasidžiaugė, kad grūšlaukiškiai gausiai dalyvauja renginiuose – dažnai paaiškėja, kad ir skyriaus salė yra per ankšta. „Grūšlaukė neįsivaizduojama be žvejų šventės, Užgavėnių, vasarą – Joninių. Kiekvienais metais kartu praleidžiame ir Naujųjų naktį. Pamenu, kaip kartą buvau sumaniusi vietoj Joninių suorganizuoti kokią nors kitokią šventę, tačiau pamačiusi bendruomenės reakciją, supratau, kad šios tradicijos jau nevalia pakeisti“,- juokėsi prisiminusi G.Viskontienė.

Ji žadėjo, kad ir ateityje Grūšlaukės skyriuje netrūks nei kultūrinių renginių, nei diskotekų. „Kurį laiką negalėjau dirbti dėl sveikatos problemų. Todėl džiaugiuosi pagaliau galėdama grūšlaukiškius sukviesti į šią vakaronę – taip tarsi atiduosiu savo skolą jiems“,- sakė G.Viskontienė, kuri vakaronei suorganizuoti panaudojo ne tik vietinės parduotuvės „Ingos prekyba“ paramą, bet ir savo asmenines lėšas.

Apibendrindama metų darbus, G.Viskontienė įteikė padėkas saviveiklininkams: Audrai Liebuvienei, Rasai Rašinskienei, Elenai Stanienei, Stefai Mikutienei, Angelijai Zauerienei, Lidijai Noreikienei, Romui Latakui ir Valdui Žukovui, o už bendradarbiavimą – Grūšlaukės bendruomenės pirmininkei Nijolei Jonutienei, sporto organizatoriui Leonui Jazbučiui.

Už tradicijų puoselėjimą ir aktyvią bendruomenišką veiklą Grūšlaukės bendruomenės pirmininkė Nijolė Jonutienė viešai padėkojo Zitai ir Juozui Bružams, Elvyrai Labanauskienei, Alvidai Raudonienei.

Vakaronės ,,Šviesa languose - šiluma širdyse“ dalyviai pasidžiaugė, kad jų kaimas gražus ne tik bendruomeniškumo tradicijomis, bet ir puoselėjama aplinka – bendruomenei pavyko anksčiau įvykdyti projekto darbus sutvarkant skverą, čia nutiesiant pėsčiųjų takus, įrengiant gatvės žibintus. „Beliko įrengti suolelius“,- sakė N.Jonutienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas