Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar kandidatams į valstybių prezidentus turėtų būti taikomas maksimalaus amžiaus cenzas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pinigų yra

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2006-12-01

Kiek bedejuotume - gyvename geriau. Tą patvirtino vakar posėdžiavusi Kretingos rajono savivaldybės Taryba, pasinaudojusi galimybe išdalinti net 774,1 tūkst. Lt viršplaninių šiemetinio biudžeto lėšų ir taip pamaloninti ne vieną įstaigą, organizaciją bei gyventojus.

Iš viršplaninių lėšų po 70 tūkst. Lt autobusui pirkti buvo paskirta Kretingos Simono Daukanto vidurinei ir Piliakalnio pagrindinei mokyklai. Salantų lopšelio-darželio “Rasa” langams pakeisti ir nuotekų sistemai įrengti Taryba skyrė 86,1 tūkst. Lt. Pinigų langams pakeisti skirta ir kitoms švietimo įstaigoms: Kartenos vidurinei mokyklai - 45,7 tūkst. Lt, Salantų meno mokyklai - 39,2 tūkst. Lt, vaikų lopšeliui-darželiui “Eglutė” - 53,8 tūkst. Lt, darželiui-mokyklai “Žibutė” - 57,8 tūkst. Lt.

Taryba patenkino Kretingos muziejaus prašymą ir atseikėjo 33,6 tūkst. Lt orgtechnikai įsigyti, priešgaisrinės signalizacijos projektinei techninei dokumentacijai parengti bei įrangai įsigyti.

Iš gyventojų bene labiausiai turėtų būti pamaloninti kretingiškiai - Kretingos miestui papuošti Kalėdų ir Naujųjų metų šventėms seniūnija gaus 67,2 tūkst. Lt ir dar 7,3 tūkst. Lt - miesto kalėdinei eglei įžiebti. Žinant, jog Kretingoje gyvena apie 21,5 tūkst. gyventojų, puošybai vienam gyventojui bus išleista beveik 3,5 Lt - kepalas duonos. Kretingiškiams negresia būti užpustytiems - Taryba skyrė 30 tūkst. Lt sniegui mieste valyti ir apledėjusioms gatvėms bei šaligatviams smėliu, druska pabarstyti.

Kalėdų senelis turėtų aplankyti ir darželių nelankančius vaikus. Jų kalėdinių eglučių šventėms organizuoti visoms 8 rajono Savivaldybės seniūnijoms skirta 13,1 tūkst. Lt. Seniūnijoms išdalinti 232,8 tūkst. Lt socialinio būsto programai įgyvendinti (remontuoti seniūnijose esančius, priklausančius Savivaldybei socialiai remtinų gyventojų naudojamus butus, namus). 118 tūkst. Lt Taryba skyrė privažiavimui prie radijo stoties Kluonalių gatve nutiesti (asfaltavimo darbams).

Vakar buvo paskirstytos papildomai gautos lėšos - 55,9 tūkst. Lt Savivaldybei priklausantiems keliams, gatvėms tiesti, remontuoti. Jos atiteko Kretingos miestui. Tai sukėlė Tarybos narių Povilo Turauskio, Stanislovo Kaniavos, Virginijaus Brazausko nepasitenkinimą. Nepatenkintieji priminė Tarybos sprendimą, pagal kurį kaimo keliams ir gatvėms tvarkyti turėtų atitekti 35 proc. šioms reikmėms Savivaldybės gaunamų lėšų. Meras V.Kubilius ramino kaimo gynėjus, teigdamas, jog rajono Savivaldybė, lyginant su kitomis šalies rajonų savivaldybėmis, kaimų keliams bei gatvėms ir taip atseikėja daugiausiai. “Gal Skuodas ar Šilalė, kur mieste yra viena gatvė, kaimui ir skyrė daugiau. Pas mus kaimų gatvės yra daug geresnės būklės negu Kretingos. Jūs važinėjate tik Kretingos centrinėmis gatvėmis, pasukite į kitas”,- sakė meras. Pareiškęs, jog grupės Tarybos narių reikalavimas yra principo reikalas, V.Kubilius pasiūlė pakeisti sprendimo projektą, dalį lėšų skiriant ir kaimo gatvėms, tačiau su sąlyga, kad seniūnijos papildomai gautas lėšas sugebės panaudoti iki Naujųjų. Seniūnai pinigų nepanoro. Tarybos posėdyje paaiškėjo, jog pinigų užtenka ir kaimo keliams greideriuoti. Keliai blogai prižiūrimi dėl prastos darbų organizacijos, kad trūksta greiderių.

Taryba skyrė po 5000 Lt negrąžintiną subsidiją iš Savivaldybės Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros fondo Verslo informacijos centrui (konkursui “Geriausias Kretingos rajono smulkaus ir vidutinio verslo atstovas” organizuoti), I.Stonkuvienės kavinei-viešbučiui Kartenoje (įrengimo kaštams iš dalies kompensuoti), bendrovėms “Raguvilė” (investicijų daliai padengti) ir “Gvidovita” (įrengimų įsigijimo kaštams iš dalies kompensuoti). Iš Kaimo plėtros fondo negrąžintinos subsidijos banko paskolų palūkanoms iš dalies padengti skirtos ūkininkams Henrikui Druskiniui - 299 Lt ir Valdui Striaukai - 1042 Lt.

Kiti sprendimai

* Nepaisydama Savivaldybės įmonių “Kretingos komunalininkas”, “Kretingos būstas” ir “Kretingos turgus” veiklos įstatų, pagal kuriuos šių įmonių finansinės atskaitomybės auditą atlieka audito įmonė, Taryba auditą atlikti patikėjo rajono Savivaldybės kontrolierėms. Tarybos sprendimo ir įstatų prieštaravimą sutarta panaikinti kitame Tarybos posėdyje pakeičiant auditoriaus parinkimą reguliuojantį įstatų punktą.

* Bendrovei “Kretingos turgus” leista išperkamosios nuomos (lizingo) būdu pirkti lengvąjį automobilį, neviršijant 50 tūkst. Lt.

* Taryba patvirtino naujų kapinių steigimo Baltkalnio miške (Darbėnų seniūnijoje) detalųjį planą, leido rengti detalųjį planą naujoms kapinėms Vydmantų kaime.

* Leista rengti detaliuosius planus: 1,64 ha ir 0,98 ha žemės sklypuose Vydmantų kaime vėjo jėgainių statybai; Tūbausių kaime 3,50 ha ir 1,70 ha Padvarių kaime - suformuoti sklypus hidroelektrinės, autoserviso ir benzino kolonėlei statyti.

* Taryba delegavo Tarybos narį Vytautą Karaliūną į Klaipėdos teritorinės ligonių kasos stebėtojų tarybą.

* Pritarta siūlymui iš rajono Savivaldybės biudžeto lėšų (reikia apie 350 tūkst. Lt) parengti Kretingos miesto Klaipėdos, Šventosios ir Igno Jablonskio gatvių remonto projektą.

Meras V.Kubilius patikino, jog šis projektas yra būtinas, norint, kad kitąmet tvarkant šių gatvių inžinerinius tinklus būtų atliktas ir gatvių remontas. Meras teigė gavęs Respublikinės kelių direkcijos pažadą, jog pateikus projektą, bus skirti pinigai ne tik remontui, bet ir projekto parengimo išlaidoms atlyginti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas