Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ar įsisuks reformos vėjas į kultūros įstaigas

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2012-11-20

Mero Juozo Mažeikos vadovaujama Savivaldybės tarybos narių grupė rajono kultūros įstaigų tinklui optimizuoti praėjusį ketvirtadienį išklausė šių įstaigų vadovų veiklos ataskaitas ir teiks išvadas, ar reikia kultūros įstaigų tinklo reformos ir kokios būtent.

Reformatorių grupė buvo sudaryta Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto nario Alvydo Jonaičio iniciatyva. Politikas ne kartą yra pabrėžęs, kad rajono kultūros įstaigos, kurių veiklai kasmet skiriama apie 5 proc. Savivaldybės biudžeto, Savivaldybei kainuoja per brangiai. Jis vis palygina, jog sportui atseikėjama tik 0,2 proc. metinio biudžeto lėšų, šiemet tai sudaro 250 tūkst. Lt. A. Jonaitį ir jam pritariančius Savivaldybės tarybos politikus imtis reformų verčia jų įsitikinimu „išpūsti“ etatai, darbo drausmės pažeidimai.

Tuo A. Jonaitis su kolega Dariumi Petreikiu įsitikino be perspėjimo įstaigų darbo laiku apsilankę Raguviškių ir Baublių kultūros namuose. Atvykę į Raguviškių kultūros namus, kurių neseniai atlikta renovacija kainavo milijonus litų, rado atvirus, be priežiūros paliktus kabinetus su ten esančiais brangiais instrumentais. „Nė vieno darbuotojo, vestibiulyje kortavo, kaip spėjome, grupelė vietinių vyrukų. Nešk ką panorėjęs. Vienintelis vedėjo kabinetas buvo užrakintas“, - pasakojo A. Jonaitis.

„Būdami Raguviškiuose paskambinome ir apie situaciją pranešėme Kretingos kultūros centro, kuriam pavaldus Raguviškių skyrius, direktoriui Pranui Razmui. „Naudos“ buvo tiek, kad iš Raguviškių mums atvykus į Baublių kultūros namus jų vedėja atlėkė uždususi, net be raktų“, - kultūros įstaigų lankymą prisiminė D. Petreikis.

A. Jonaičio teigimu, prastą Kretingos kultūros centro filialų veiklos kontrolę patvirtino ir pats P. Razmus, pateikdamas savo darbo grafiką. „Nuo 8 iki 17 val. jis dirba direktoriumi, o nuo 17 iki 21 val. vadovauja kaimo kapelai „Lakštingelė“. Kaip ir kada jis gali kontroliuoti dvylikos jam pavaldžių filialų veiklą, kai jų darbo valandos irgi yra vakarinės? Praktiškai jis jų nekontroliuoja“, - kalbėjo politikas.

Politikams užkliuvo ir Kretingos kultūros centro skyrių darbo grafikas, pagal kurį penktadieniais skyriai dirba nuo 13 val. dienos iki 2 val. nakties.

Dauguma Kretingos ir Salantų kultūros centrų skyrių kaimuose pagal nustatytą darbo laiką dirbti turėtų nuo 13 iki 21 val. Dauguma jų turi po visą filialo vedėjo, 0,5 meno vadovo ir 0,25 valytojos etato. „Siūlysime taupyti lėšas ir meno vadovo funkcijas priskirti vedėjo etatui“, - teigė A. Jonaitis. Paklaustas apie kitas reformas, kurias numato ar svarsto kultūros įstaigų tinklo optimizavimo darbo grupė, A. Jonaitis teigė, jog Savivaldybei yra prabanga išlaikyti tris administracijos skyrius – kultūros, sporto ir švietimo, - kai kitose šalies Savivaldybėse šį darbą atlieka vienas skyrius. „Paprašėme Raimundos Ruškuvienės (Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjos, - aut. past.), kad surinktų informaciją iš aplinkinių savivaldybių: kiek ten kainuoja kultūra, koks kultūros įstaigų tinklas, kiek ir kokių skyrių veikia jų administracijose“, - teigė A. Jonaitis.

Darbo grupėje pateikti ir įvertinti pasiūlymus Kretingos rajono savivaldybės Kretingos kultūros įstaigų tinklui optimizuoti dirba Savivaldybės tarybos nariai: A. Jonaitis, Vytautas Lukauskas, Povilas Turauskis, Valerija Žalienė, Darius Petreikis, Antanas Puodys, Raimundas Puškorius, Vytautas Ročys, Vilma Šalčiuvienė. Grupė savo išvadas turėtų pateikti iki 2013 metų Savivaldybės biudžeto projekto rengimo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas