Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar kandidatams į valstybių prezidentus turėtų būti taikomas maksimalaus amžiaus cenzas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pėstiesiems skirtos baudos

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Keliuose
  • 2006-12-01

Šią savaitę per reidą, trukusį pusantros valandos, policija nubaudė septynis pėsčiuosius ir du dviratininkus.

Policija budėjo Rūdaičių – Žibininkų, Kretingos – Skuodo keliuose, Kretingos – Raguviškių kelyje prie Dupulčių ir Klaipėdos gatvėje.

Keturi pėstieji Klaipėdos gatvę perėjo vietose, kur neįrengta pėsčiųjų perėja. Dar du pėstieji taip pat pasielgė prie naujai įrengtos Darbėnų sankryžos. Jiems skirtos 10 – 20 Lt baudos. Vienas pėstysis Rūdaičių–Žibininkų kelyje ėjo be atšvaito ir ne ta puse, kurią nurodo Kelių eismo taisyklės. Už šį pažeidimą numatyta 30 – 50 Lt bauda.

Du dviratininkai važiavo dviračiais, kurie buvo be šviesų ir be gamykliniu būdu įrengtų atšvaitų. Jiems skirtos 30 – 50 Lt baudos.

Kaip sakė Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio viršininkas Vidmantas Viskontas, šįkart pažeidėjams skirti ne įspėjimai, o baudos todėl, kad iki šiol skirti įspėjimai situacijos nepakeitė. Eismo įvykių, kurių kaltininkais buvo pėstieji arba dviratininkai, padaugėjo. Praėjusį savaitgalį Darbėnuose įvyko du eismo įvykiai, kuriuos sukėlė ne automobilių vairuotojai. Praėjusio penktadienio rytą Auksodžio kaimo gyventojo vairuojamas automobilis partrenkė staiga į važiuojamąją kelio dalį išbėgusią 66 metų Plokščių gyventoją. Moteris nuo patirtų sužalojimų mirė eismo įvykio vietoje.

Šeštadienio vakarą Pajuodupių kaimo gyventojo vairuojamas automobilis partrenkė į pagrindinį kelią įvažiavusį dviratininką – 35 metų grūšlaukiškį. Eismo įvykio metu sužalotas dviratininkas, kuris dėl patirtų sužalojimų išvežtas į Klaipėdos miesto ligoninę.

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, kaip kelyje ir gatvėse privalu elgtis pėstiesiems ir dviratininkams. Pėstieji privalo eiti šaligatviais arba pėsčiųjų takais dešine puse, o ten, kur jų nėra, - kelkraščiu. Jeigu šaligatvio, pėsčiųjų tako, kelkraščio nėra arba jais eiti negalima, leidžiama eiti viena eile važiuojamosios dalies pakraščiu. Kelkraščiu arba važiuojamosios dalies pakraščiu einantys pėstieji turi eiti prieš transporto priemonių važiavimo kryptį.

Dviračio ar mopedo vairuotojui leidžiama važiuoti tik tvarkingą stabdį ir garso signalą turinčiu dviračiu ar mopedu. Dviračio ar mopedo gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas, iš abiejų šonų - oranžiniai atšvaitai, pritvirtinti prie ratų stipinų. Važiuojant keliu tamsiu paros metu arba esant blogam matomumui, priekyje turi degti baltos šviesos žibintas.

Važiuoti dviračiu ar mopedu leidžiama tik dviračių takais, o kur jų nėra - tam tinkamu (su asfalto arba betono danga) kelkraščiu pagal eismo kryptį. Kai dviračių tako nėra, o kelkraštis netinkamas, leidžiama važiuoti viena eile važiuojamosios dalies kraštine dešine juosta, kuo arčiau jos dešiniojo krašto.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas