Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į Kretingą atkeliaus geriausi trumpi filmai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2012-11-06

Šiandien, lapkričio 6-ąją, 18 val., tęsiant meno akciją „Kita erdvė. Vakarų krantas“, Kretingos kultūros centre rengiamas kino vakaras, kuriame bus parodyti geriausi tarptautiniame festivalyje „Vilniaus kino šortai 2011“ pristatyti filmai.

Bus parodytas klaipėdiečių filmas „Pašteto brolija“, kuriame pagrindinį vaidmenį sukūrė Kretingos Egidijaus Radžiaus teatro režisierius Nerijus Gedminas. Po filmo peržiūros įvyks susitikimas su šio filmo režisieriumi Arūnu Eimučiu.

„Nevykėlis Dausprungas gyvena savo senelio bute, dirba kažkokioje kontoroje. Jis bijo savo viršininkės, kaimynų ir apskritai nėra linkęs bendrauti. Tačiau vieną dieną... Ateikite patys ir pamatysite, apie ką pasakoja filmas „Pašteto brolija“. Patikinu, jog jis nustebins žiūrovus netikėtu bei nenuspėjamu siužeto rakursu“, - tvirtino pagrindinio vaidmens atlikėjas N.Gedminas.

Šis filmas pernai „Kinomanų“ festivalyje Vilniuje buvo pripažintas geriausiu metų darbu, o jo kūrėjai buvo apdovanoti net trijose kategorijose – „Geriausias montažas“, „Geriausias operatorius“, „Geriausias aktorius“, o pats filmas - „Absoliučiai geriausiu“.

Festivalio komisijos nariai po peržiūros itin teigiamai įvertino N.Gedmino vaidybą. „Aktorius įrodė, kad lietuviai visgi gali vaidinti kine, o ne vien iškalbingai dūsauti, grėsmingai žvelgti pro langą ir labai garsiai tylėti. Pagrindinio vaidmens atlikėjas N.Gedminas - lyg Aki Kaurismaki filmų herojus be didelių regimų pastangų kuriantis tokį išieškotą, nugludintą ir neeilinį charakterį“, - tai ištraukos iš teatro kritikų įvertinimų.

„Šiemet filmas „Pašteto brolija“ buvo parodytas keliuose festivaliuose užsienyje. Jis sulaukė itin palankaus žiūrovų ir rengėjų įvertinimo Vokietijoje, BermudaSHORTS festivalyje, - ta proga buvo išleistas ir atvirukas, kuriame panaudotas kadras iš šio filmo“, - akcentavo N.Gedminas.

Be filmo „Pašteto brolija“ šįvakar žiūrovai pamatys ir kitus tarptautinio trumpų filmų festivalio „Vilniaus kino šortai 2011“ geriausius filmus: „Vaisių samurajus“ – Japonija, animacija; „Jos motinos dukros“, „Ketvirtadienis“, „Nuomininkas“ - Jungtinė Karalystė; „Skrydžio 103 keleiviai“, „Ant šakos“, „Her hopas ir radioaktyvios atliekos“ – Vokietija; „Memė“ – Belgija.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas