Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar kandidatams į valstybių prezidentus turėtų būti taikomas maksimalaus amžiaus cenzas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

“Baltijoje" ilsisi ne tik išrinktieji

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Verslas
  • 2006-11-28

Poilsio namus "Baltija" Palangoje su garsiąja "Brežnevo" vila dar ir šiandieną žmonės mano esant išrinktųjų valdžios ponų rojumi. Tačiau 1991 metais įsteigta valstybinė įmonė "Baltija", apjungusi sovietinės nomenklatūros Palangoje turėtas poilsiavietes, yra prieinama ir kiekvienam mirtingajam.

Į "Vyturio" reabilitacijos centrą pasisemti sveikatos žmonės atvyksta su gydytojų siuntimais ir patys.

Nepriklausomybės vėjai didžiausiam Lietuvos pajūrio Palangos kurortui, garsėjusiam visoje Sovietų sąjungoje, nebuvo itin palankūs. Nunyko poilsiautojų pamėgtos sanatorijos "Jūratė", "Žuvėdra", "Linas" ir kitos.

"Palangą sugriovė kažkieno netoliaregiškumas. Palanga triukšminga vasarą. Pristeigta girdyklų. O galėtų žmonės ilsėtis, gydytis ištisus metus. Prie jūros yra mineralinio vandens gręžiniai, ranka pasiekiamas Tenžės gydomasis purvas. Širdį skauda, matant, kaip merdi dar XIX amžiuje pripažintas kurortas. Merdės tol, kol neatsiras tokio Malinausko kaip Druskininkuose,"- teigė VĮ "Baltija" direktorius Jonas Juchnevičius, neslėpdamas apmaudo dėl Palangos kurorto sąstingio.

"Baltijai" Jonas Juchnevičius vadovauja nuo pat jos įsteigimo - 1991 metų vasario mėnesio. Tais pačiais metais buvo nutrauktas "Baltijos" poilsio namų finansavimas iš valstybės biudžeto. Iki tol per metus uždirbdavusi 80-90 tūkst. Lt, įmonė dar gaudavo iki 1 mln. Lt dotacijos. Netekus dotacijų liko vienas pajamų šaltinis - poilsiautojai.

"Įrodėme, kad ir valstybinė įmonė gali išsilaikyti ir konkuruoti su privačiomis,"- sakė J.Juchnevičius, pažymėdamas, jog "Baltija" yra pelninga.

Per devynis šių metų mėnesius įmonė uždirbo 5 mln. 152 tūkst. Lt (be pajamų iš "Auskos"), palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu - 426 tūkst. Lt daugiau.

Poilsio namai "Baltija" šiandieną yra didžiausias poilsio kompleksas Palangoje, jungiantis "Auskos", "Žilvino", "Žilvinėlio" ir "Vyturio" viešbučius, įsikūrusius gražiausiose Palangos vietose. Besiilsinčių "Auskoje" ramybę drumsčia tik pušų ir jūros ošimas. "Žilvinas" prie pat jūros irgi apsuptas pušų. "Vyturyje", esančiame netoli Palangos botanikos parko, 1992 metais buvo įsteigtas reabilitacijos centras.

Jonas Juchnevičius "Baltijai" vadovauja jau šešioliktus metus.

Iki tol "Baltijoje" nebuvo gydymo paslaugų. "Vyturio" reabilitacijos centras įsikūrė buvusiame "Eglės" viešbutyje, kurį savo sveikatingumo mokyklai nuomojo žinomas sveikos gyvensenos propaguotojas Dainius Kepenis.

Nuomininką iš "Eglės" baltijiečiai išprašė per teismus. "Neparuošto žmogaus įmetimas į ledinį jūros vandenį tai nėra sveikas gyvenimo būdas,"- apie D.Kepenio propaguotą sveikatos grąžinimą sakė J.Juchnevičius.

Ištisus metus veikiančiame "Vyturio" reabilitacijos centre dirba gydytojai reabilitologai, kardiologai, tarp jų yra medicinos mokslų daktarų. Gydytojai konsultuoja ligonius ir paskiria jiems reikalingą gydymą - sergančiuosius akių, ausų, nosies, gerklės, ginekologinėmis, kraujotakos ir nervų sistemos ligomis, ligonius su judamojo atramos aparato pažeidimais. Ligoniams siūloma per 50 efektyvių medicininių procedūrų. Vienu metu "Vyturyje" gali gydytis 190 ligonių.

Daugumos ligonių gydymą apmoka teritorinės ligonių kasos, apie 20 proc. už paslaugas susimoka patys. J.Juknevičius neslėpė apmaudo, kad aplinkinių rajonų gydytojai pacientus siunčia už kelių šimtų kilometrų į Druskininkus, kai tokios pat, ne prastesnės paslaugos teikiamos čia pat - Palangoje. Į "Vyturį" galima atvykti ir be gydytojo siuntimo, pasirinkti savaitei ar savaitgaliui sveikatą grąžinančias procedūras - klasikinį masažą su medumi arba eteriniais aliejais, sausą masažą, vaistažolių kokteilius, perlines vonias ir kita. Į "Vyturį" susigrąžinti sveikatos atvyksta ir užsieniečiai, tarp jų - nemažai vokiečių.

Keturiomis žvaigždutėmis įvertinta "Auska" naudojama valstybės reikmėms, irgi yra prieinama paprastiems žmonėms. "Nuomoja poilsiui, jubiliejams, kolektyvų šventėms. Ypač gruodį būna nuolat užimta",- sakė J.Juchnevičius, pažymėdamas, jog vasarą "Auskoje" ilsisi šalies prezidentai, premjerai. "Auską" ypač mėgo A.M.Brazauskas, ilsėjosi čia ir V.Adamkus, kiti. "Auskoje" vyko pirmasis trišalis Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių vadovų susitikimas. "Baltijos" poilsio namuose, anot J.Juchnevičiaus, pabuvojo "n" Lietuvos ir kitų šalių pirmųjų valdžios asmenų. Praeityje vadintoje "Brežnevo" viloje, nors šis čia nėra buvęs, ilsėdavosi kompartijos politinio biuro nariai, vilą aptarnavo 9-oji KGB valdyba.

Šiandieną vila 80 proc. yra atnaujinta.

Lankydamasis Vakarų Europos šalyse "Baltijos" direktorius įsitikino, jog Palangai trūksta pigių jaunimo nakvynės namų. Tokius namus "Baltija" atidarys kitąmet. Pirmieji svečiai čia galės apsistoti vasario 1-ąją. Gegužės 1 dieną jaunimo nakvynės namai bus įrengti galutinai, čia bus 124 vietos.

"Baltijos" poilsio namuose dirba 150 žmonių kolektyvas. Baltijiečiai visada garsėjo profesionalumu. Darbuotojai stažuojasi geriausiuose Ispanijos, Vokietios, Italijos viešbučiuose. Praėjusius "Baltijos" mokyklą noriai priima darbuotis geriausi Lietuvos ir užsienio šalių poilsio namai, viešbučiai, restoranai. Tačiau kolektyvas yra gana stabilus. Svetur pasiliko ir karjerą daro keletas už užsieniečių ištekėjusių merginų. O ir palikę "Baltiją" grįžta, nes šioje valstybinėje įmonėje užtikrintos socialinės garantijos, legalus darbo užmokestis.

Paklaustas, ar "Baltijai" negresia privatizacija, J.Juchnevičius sakė: "Kol įmonė bus pelninga, nebus našta valstybei - neprivatizuos".


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas