Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar dalyvaujate pavasarinėse akcijose aplinkai tvarkyti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Stebino kūrybiniais eksperimentais

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2012-11-02

Lyg stiprus gūsis šaltą ir darganotą pavakarę į Kretingos kultūros centro „Vitražo“ salę įsiveržė jaunatviška kūryba – dvi dešimtys Jurgio Pabrėžos gimnazijos mokinių susirinkusiuosius stebino ekspresyviais dailės darbais, muzika bei gyvu savos kūrybos žodžiu.

Jaunųjų kūrėjų vakare „Aš esu“ dominavo muzika, dailė, literatūra.

Jaunimo kūrybos vakaro „Aš esu“ ašis – pabrėžiečių dailės darbai, sukurti per dailės pamokas bei jaunųjų dizainerių būrelio užsiėmimus.

„Mums - didelis džiaugsmas parodyti tai, ką sugebame, kaip įsivaizduojame ir perteikiame aplinkinį pasaulį. Šie darbai – tai įvairiaspalviai mokinių eksperimentai, atskleidžiantys tai, kuo jie dega kūrybos procese“, - pristatydama parodą kalbėjo J.Pabrėžos gimnazijos dailės mokytoja Valdonė Karaliūnienė.

Anot jos, įgyvendinant Kultūros centro darbuotojų sumanymą surengti netradicinę jaunimo kūrybos popietę, laiko turėta nedaug, todėl buvo prisiminti ir į dienos šviesą ištraukti visi ankstėliau sukurti pabrėžiečių darbai. Vienas iš įspūdingiausių – ant atskirų kartono lakštų sukurtas bendras darbas „Herbariumas“, skirtas Jurgiui Pabrėžai atminti.

„Mokiniai įdėjo nemažai pastangų, studijuodami augalus, jų sandarą, ypatybes, kuriuos ir pavaizdavo greta įžymiojo botaniko tekstų“, - dailės pamokose sukurtą bendrą darbą pristatė V.Karaliūnienė.

Apibūdinti savo eksponuojamus atskirus darbus vienas po kito kilo jaunieji menininkai. „Pasitelkdama tašką, liniją ir dėmę norėjau perteikti muziką bei mūsų kasdienybės abstrakcijas – tylą, triukšmą“, - teigė Gabrielė Jurgutytė.

Osvaldo Virkečio ir Adomo Maksvyčio sukurtos geometrinės kompozicijos - lyg iš daugybės Lego kaladėlių sudėliotos figūros. Aivaras Bončkus savo tapybos darbus pavadino vasaros etiudais, belaukiant pas dantistą. „Savaime suprantama, nuotaikos negali būti itin geros – tvyro nerimas, o popieriuje tai išreiškiau tamsiais potėpiais. O kai mane sukandžiojo tarakonas, įrodžiau, kaip galima apsiginti nuo drakono“, - jis šmaikščiai pristatė skirtingų nuotaikų piešinius.

Kiti taip pat stebino atradimais ir drąsiais eksperimentais: Agnė Igarytė – kompozicijomis, kai į sudužusią lėkštę įterpta grafika, į popieriaus masę – gamtinė medžiaga, į vyrišką kaklaraištį – įvairūs elementai; Dovilė Budrytė, Greta Pacevičiūtė ir Gabija Beivydaitė – rokoko šukuosenų triptiku.

Itin modernus grafikos darbas - gipso kartono plokštėje išgramdyti neįprastų dydžių veidai bei juodai balti jų kontrastai. Tai – bendras Akvilės Kvietkauskaitės, Gretos Purmalytės ir Lauros Spyčiūtės darbas.

Jaunieji muzikantai Eglė Padagaitė, Simonas Kontenis, Paulius Martinkus, virpindami gitarų stygas, demonstravo savo muzikinius talentus, Evelina Razmutė virkdė fleitą, o Agnė Baranauskaitė, Birutė Šidlauskaitė ir Džiugas Litvinas skaitė literatūros mūzai patikėtas savo mintis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas