Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar kandidatams į valstybių prezidentus turėtų būti taikomas maksimalaus amžiaus cenzas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Siuvinėtuose paveiksluose – lengvos ir perregimos mintys

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2006-11-28

Lazdininkuose gyvenanti Dara Grabienė laisvalaikį leidžia siuvinėdama paveikslus. Paveikslai siuvinėjami ant popieriaus. Prieš metus išsiuvinėjusi pirmąjį paveikslą, dabar jų turi per trisdešimt.

Pasak Daros Grabienės, paveikslų siuvinėjimas - malonus laisvalaikio leidimas.

Pasak D.Grabienės, ji iš vaikystės pamena, kaip siuvinėdavo jos mama. Ir pati yra anksčiau siuvinėjusi, mezgusi, tačiau siuvinėti paveikslus „užsikrėtė“ nusipirkusi rankdarbių albumą „Siuvinėjimo stebuklai“, kuriame pavaizduoti siuvinėjimo būdai.

- Iš pradžių maniau siuvinėti kryžiuku, bet tam reikia daug ir įvairių siūlų. Todėl pabandžiau siuvinėti ant popieriaus. Toks siuvinėjimo būdas vadinasi simegrafija,- sakė pašnekovė.

Simegrafija – linijinis siuvinėjimo būdas. Išsiuvinėti paveikslai atrodo lengvučiai ir perregimi.

Pašnekovė pastebėjo, jog gražiausiai paveikslai atrodo išsiuvinėti ant tamsaus popieriaus. Iš pradžių nusipiešusi piešinį ant balto popieriaus ir jį pridėjusi prie tamsaus, adatėle išbado piešinio kontūrus. Vėliau tokiu būdu perkeltą piešinį išsiuvinėja. Ten, kur siūlai susikerta, paveikslas tampa iškilesnis, o kur yra vienas siūlas, - lieka perregimas.

Išsiuvinėtas gėlių krepšelis atrodo tarsi būtų padarytas iš plonyčių šiaudelių, o gėlių žiedlapiai atrodo tokie lengvučiai, jog nuo menkiausio vėjo dvelksmo nubyrės.

D.Grabienė siuvinėja daugiausiai mulinė ar siuvimo siūlais.

- Vyras paveikslus įrėmino, tačiau juos dar reikėtų įstiklinti, nes per laiką jie apdulkės ir nebebus gražūs,- sakė D.Grabienė.

Per dieną galima išsiuvinėti vieną nesudėtingą paveikslą. Pirmą paveikslą - angelą – moteris išsiuvinėjo pasižiūrėjusi į žurnalą. Dabar pati sugalvoja, ką siuvinėti. Mėgsta siuvinėti gėles.

Gyvenant kaime ir puoselėjant sodybos aplinką, vasarą darbų netrūksta, todėl, pasak pašnekovės, siuvinėti daugiausiai laiko lieka tik žiemą.

Raimondas Grabys, pats į rankas paimantis fotoaparatą, ir įamžinęs ne vieną šerkšno paliestą medį, puikiai supranta ir žmonos pomėgį siuvinėti.

Pasak Lazdininkų bendruomenės pirmininkės Vandos Šimkuvienės, savaitgalį ketinama surengti parodą, kurioje Lazdininkų gyventojai galės pamatyti ir Daros siuvinėtus paveikslus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas