Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar kandidatams į valstybių prezidentus turėtų būti taikomas maksimalaus amžiaus cenzas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Už gamtos teršimą - baudos

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Gamtosauga
  • 2006-11-28

Aplinkosaugininkai įpareigoti 2007 m. griežčiau kontroliuoti, kaip rajono gyventojai ir įmonės tvarko nuotekas, pakuotes, kaip laikosi mobiliosios taršos reikalavimų.

Miestų ir kaimų gyventojai, kurių nutekamieji vandenys neįjungti į centralizuotus tinklus, nuotekomis neretai atsikrato neleistinais būdais – nuleisdami jas į griovius, upes, pievas. Tai rodo užnešti drenažai, esantys prie gyvenviečių, pelkės. Kiti samdosi kaimynus, pažįstamus, kurie ne visada turi leidimą šiai veiklai.

Specialistai įspėja, kad nuotekas pilti į daržus, dirvas rizikinga, nes buitinės nuotekos ne tik kenkia gamtai. Nuotekose gali būti įvairių ligų sukėlėjų.

Pagal nustatytą tvarką, gyventojai, kurių kanalizacija prijungta prie centralizuotų tinklų, turi turėti sutartis su bendrove „Kretingos vandenys“. Jeigu nuotekos vežamos specialiu transportu, gyventojai turi pateikti sąskaitas.

Kai kurie gyventojų turi įsirengę individualius valymo įrenginius. Tokių įrenginių savininkai bus įpareigoti patys sykį per metus atlikti išleidžiamų nuotekų kokybės tyrimus. Kitais metais bus vykdoma ir valstybinė išleidžiamų iš individualiose valdose įrengtų valymo įrenginių nuotekų kokybės kontrolė. Bus tikrinami atsitiktinai parinkti įrenginiai. Jeigu nuotekų kokybė neatitiks nustatytų reikalavimų, bus skiriamos baudos.

Įmonės, naudojančios bet kokias pakuotes – popierines, plastikines, medines, metalines, - Kretingos rajono aplinkosaugos agentūrai privalo pateikti informaciją apie sunaudotas pakavimo medžiagas ir sumokėtus mokesčius.

Įmonės, kurios turi joms priklausančias transporto priemones, o kurui sunaudotas lėšas nurodo įmonės buhalteriniuose dokumentuose, aplinkosaugos agentūrai privalo teikti informaciją apie sunaudoto kuro kiekį ir mokėti aplinkosauginius mokesčius už mobiliąją taršą.

Informaciją apie įmonėms priklausantį transportą, bet už sunaudotą kurą nesumokėtus aplinkosauginius mokesčius Aplinkos ministerija teikia aplinkosaugos agentūroms. Jeigu įmonės mokesčius sumoka iki to laiko, kol sąrašai pasiekia agentūras, baudos neskiriamos. Vėliau mokesčiai skaičiuojami padidintu tarifu – kaip už nuslėptą mokestį – ir taikomos administracinės baudos. Tokios baudos skiriamos pažeidus reikalavimus tiek dėl pakuotės, tiek dėl mobiliosios taršos.

Jeigu, pavyzdžiui, už kilogramą sunaudotų plastikinių maišelių reikia mokėti 1,8 Lt mokestį, už tokį pat kiekį popierinės pakuotės – 10 centų, tai tokio mokesčio nesumokėjus bauda yra 800 – 1,5 tūkst. Lt.

Informacijos dėl mokesčių teirautis rajono Aplinkosaugos agentūroje tel. 79304.

Rajono Aplinkosaugos agentūra gyventojams primena, kad buitines atliekas reikia atskirti nuo buityje naudotos elektroninės įrangos, kaip elementai, šaldytuvai, televizoriai. Tokių atliekų negalima mesti į sąvartyną. Kretingoje yra įmonė, kuri surenka minėtas atliekas, už kai kurias ir sumoka.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas