Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar kandidatams į valstybių prezidentus turėtų būti taikomas maksimalaus amžiaus cenzas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Rajone - pirmasis melioracijos renovacijos projektas

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2006-11-28

Už Europos Sąjungos ir Savivaldybės pinigus planuojama sutvarkyti apie 50 km melioracijos griovių, esančių Grūšlaukės apylinkėse. Kretingos rajone planuojama įgyvendinti projektą, kurio vertė – vienas milijonas litų. ES lėšos sudarytų 90 proc. projekto vertės, Savivaldybės – 10 proc.

Viena iš priemonių, numatytų „Lietuvos kaimo plėtros 2007 – 2013 metų programos priemonių projekte“, yra skirta kaimo vandentvarkos sistemos būklei gerinti. Pagal šią priemonę iš Europos Sąjungos fondų valstybinėms melioracijos sistemoms renovuoti savivaldybės gali pretenduoti į projektus, kuriems įgyvendinti reikia iki vieno milijono litų. Savivaldybės prie projekto įgyvendinimo kaštų turi pridėti tik dešimtadalį reikalingų lėšų.

Kaip sakė rajono Žemės ūkio skyriaus specialistas Antanas Būta, Grūšlaukės apylinkės buvo pasirinktos neatsitiktinai. Tam, kad projektui įgyvendinti būtų skirta lėšų, jis turi surinkti kuo daugiau balų. Balai priklauso nuo tam tikrų sąlygų, pavyzdžiui, toje teritorijoje neturi būti nenaudojamos žemės - kiek jos deklaruota, tiek ir turi būti dirbama, kuo stambesni vientisi žemės sklypai, kuo geriau ten veikia ir prižiūrimi drenažai. Kompleksiškumo, pasak A.Būtos, siekiama tam, kad melioracijos įrenginius galima būtų sutvarkyti kuo maksimaliau. Apsisprendžiant dėl vietos buvo atsižvelgta ir į tai, kaip naudojama žemė – joje vystoma žemės ūkio gamyba ar ji tapo perpardavinėjimų objektu.

Jeigu prie Savivaldybės jungtųsi ir bendruomenės, kartu būtų remontuojamas ir bendruomenės narių turtas, nes įstatymais dalis melioracijos įrenginių priskirta žemės savininkams. Tokia galimybe kretingiškiai kol kas nepasinaudojo, nes bendruomenės neturi pakankamai lėšų. Jeigu projektui įgyvendinti Savivaldybė gaus lėšų, bus renovuojami melioracijos įrenginiai, kurie priskirti valstybei. Tai yra grioviai su įrenginiais: pralaidomis, tiltais, lieptais, žiotimis; 12,5 cm ir didesnio skersmens drenažo rinktuvai; vandens nuleistuvai arba filtrai.

Teikiant projektą, būtina atlikti studiją, kurioje pateikiamas esamos būklės vertinimas, numatomi darbai. Studija bus atliekama Savivaldybės lėšomis.

„Artimiausiu metu numatoma skelbti konkursą šios studijos rangovui parinkti“, - sakė A.Būta.

„Šio projekto tikslas – melioracijos sistemas sutvarkyti taip, kad jos tarnautų ilgai ir ūkininkams nekeltų problemų“, - sakė A.Būta.

Iki šiol rajone nebuvo pavykę kompleksiškai sutvarkyti melioracinių sistemų tokiame dideliame plote, koks numatomas Grūšlaukės apylinkėse. Jeigu projektas sulauks pritarimo, Savivaldybė ir ūkininkai bus įpareigoti penkerius metus tinkamai eksploatuoti melioracines sistemas. Priešingu atveju - reikės grąžinti gautus pinigus – ir Savivaldybei, ir ūkininkams.

Projektus finansavimui gauti galima bus teikti kitais metais. Kretingiškiai tikisi būti vieni pirmųjų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas