Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kartenos jauniesiems maltiečiams – solidi dovana

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Jubiliejai
  • 2006-11-28

Savaitgalį Kartenos vidurinėje mokykloje įvyko šventė: jaunieji maltiečiai minėjo organizacijos įkūrimo dešimtmetį. Ta proga juos pasveikinti atvyko Lietuvos jaunųjų maltiečių vadovė Asta Borusevičiūtė, o prekybos tinklo „Iki“ atstovas iš Vilniaus Tomas Vaišvila atvežė dovanų: ilgalaikę socialinę kortelę vienerius metus pirkti produktų už 1 tūkst. Lt kas mėnesį.

Kartenos jaunieji maltiečiai jubiliejaus proga iš prekybos centro „Iki“ atstovo Tomo Vaišvilos (viduryje) gavo solidžią dovaną – banko kortelę pirkti produktų už 12 tūkst. Lt. Nuotr. iš kairės: vadovė Vida Tamošauskienė ir jaunieji maltiečiai Edvinas Regelskis bei Darius Einars.

„Jaunųjų maltiečių organizacija Lietuvoje veikia jau 15 metų. Yra 22 grupės, kurios vienija apie 300 narių. Kartenoje jaunieji maltiečiai įsikūrė prieš 10 metų. Organizacijoje yra 42 asmenys. Kartenos jaunieji maltiečiai yra entuziazmo pavyzdys visoje Lietuvoje, nes savanoriškas labdaringas darbas, pagalba vargstantiems reikalauja nemažai jėgų“, - kalbėjo A.Borusevičiūtė.

„Po Nepriklausomybės atkūrimo Kartenoje pradėjo lankytis Maltos ordino atstovai iš Vokietijos, kurie atgabendavo labdarą ligoninei bei vargstančioms šeimoms. Jie ir paskatino įkurti organizaciją, kuri pagelbėtų labdaringoje veikloje. Organizacijos įkūrimo iniciatorė – buvusi ambulatorijos medicinos sesuo Irena Igarienė. Jaunųjų maltiečių pavyzdžiu suaugusieji pasekė po 3 metų: jie įkūrė kitą organizaciją“, - pasakojo Kartenos jaunųjų maltiečių organizacijos vadovė Vida Tamošauskienė. V.Tamošauskienė - Kartenos mokyklos socialinė pedagogė, visuomeniniais pagrindais nuo 1998 m. dirbanti su jaunaisiais maltiečiais.

Karteniškiams jau įprasta, kad jaunieji maltiečiai – moksleiviai – globoja vienišus senelius, pagelbsti jiems buities darbuose, padeda juos prižiūrėti ligoninėje, lanko neįgalius vaikus, padeda dalinti labdarą, rengia gerumo akcijas. Maltos organizacijos veiklos principas ir yra: pagalba vargstantiems ir tikėjimo saugojimas.

Į renginį atvykęs prekybos centro „Iki“ atstovas T.Vaišvila tvirtino, jog draugystė su Lietuvos jaunaisiais maltiečiais užsimezgė prieš pusmetį, ir buvo nuspręsta remti kai kurių miestų grupes, tarp kurių – ir Kartenos. Dovanota ilgalaikio naudojimo banko kortelė leidžia visus metus kas mėnesį pirkti maisto produktų už 1 tūkst. Lt. Produktai skiriami Dienos centro lankytojams.

Kartenos mokykloje yra įkurtas Dienos centras, kur po pamokų renkasi visų amžiaus grupių moksleiviai. Jie tarpusavyje bendrauja, rengia projektus, organizuoja stovyklas, keliauja. „Dienos centre vaikai gali būti iki darbo dienos pabaigos, kada iš darbų grįžta tėvai. Vaikai praalksta, juos galėdavome pamaitinti tik bandele ir arbata. Dabar pavakarių stalas bus skalsesnis: galėsime nupirkti dešrelių, vaisių, sūrio“, - džiaugėsi V.Tamošauskienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas