Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar kandidatams į valstybių prezidentus turėtų būti taikomas maksimalaus amžiaus cenzas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kai noras - didesnis už baimę

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2006-11-28
Juodupėnų moterys po aerobikos užsiėmimo – truputį pavargusios, bet patenkintos. Viduryje – užsiėmimus vedantis Giedrius Petrulis.

Kretingos kultūros centro Juodupėnų filiale du kartus per savaitę į aerobikos užsiėmimus susirenka grupė moterų. Tačiau moterys baiminasi, kad ant jų neužgriūtų lubos ar kurią dieną jos nerastų užkaltų durų.

Geras pavyzdys - užkrečiantis

Pasak filialo vedėjos Danguolės Vaičekauskienės, dvi juodupėniškės - Daiva Petrulienė ir Vita Beniušienė – važinėjo į aerobikos užsiėmimus Salantuose. Jos taip susižavėjo aerobika ir taip vaizdingai papasakojo kitoms moterims, kad ir šios užsimanė lankyti užsiėmimus. Kad nereikėtų visoms važinėti į Salantus, vedantįjį aerobikos užsiėmimus Giedrių Petrulį moterys pasikvietė į Juodupėnus. Parduotuvėje buvo pakabintas skelbimas, kad moterys kviečiamos į aerobikos užsiėmimus. Juos lankyti panoro beveik dvidešimt moterų.

- Jei kursai būtų nemokami, tai prisirinktų dar antra tiek,- sakė D.Vaičekauskienė.

Moterys, nenorėdamos, jog paaugliai spoksotų pro langus, juos užsidangstė.

- Seniūnas net klausia, ką mes veikiame užsidangsčiusios langus: nuogos lakstome ar kokią sektą įsteigėm, - juokėsi linksmai nusiteikusios moterys.

Aerobikos užsiėmimai prasideda pusę devynių vakare. Pasak moterų, tokiu metu namuose jau viskas padaryta - pašerti gyvuliai ir šeimyna pamaitinta, tad jos gali sau leisti valandą pasimankštinti. Moterys teigė, kad užsiėmimų metu atliekami pratimai skiriasi nuo fizinio darbo namuose. Jie padeda atsipalaiduoti, pagerina kraujo apytaką, teigiamai veikia sąnarius. Moterys susirado net meistrą, kuris daro suoliukus pratimams atlikti.

G.Petrulis - buvęs salantiškis, gyvenantis Klaipėdoje, yra įgijęs choreografijos specialybę Klaipėdos universiteto Menų fakultete.

- Juodupėniškės - šaunios ir neišrankios moterys, - sakė G.Petrulis.

Stanislava Stonienė užsiėmimus lanko su marčia Nijole. Pasak jų, per dieną dirbdamos parduotuvėje pavargsta, bet iš aerobikos grįžta patenkintos, nors vadovas visas ir „pakankina“.

- Gerai, kad yra tokie kursai. Turime nors kur išeiti,- sakė Lima Vaserienė, auginanti dvylikos ir trylikos metų vaikus.

Pasak moterų, vyrai taip pat patenkinti, jog jos rado užsiėmimą. Išeidamos mankštintis, jos nepalieka vyrų melžti karvių ar šerti kiaulių – viską spėja kartu iki to laiko padaryti. Nestoviniuoja jų vyrai ir su alaus buteliais prie parduotuvės – turi rimtesnių užsiėmimų.

Bijo, kad neužkaltų durų

Kaskart prieš užsiėmimus Kretingos kultūros centro Juodupėnų filialo vedėja D.Vaičekauskienė ateina pašildyti salės. Ją šildo tarybinių laikų šildytuvais, kuriais fermoje buvo šildomi paršiukai. Kadangi šildytuvai dirba labai garsiai, tai visiems susirinkus, juos tenka išjungti. Šiluma bematant išsisklaido pro senutėlius ir nesandarius langus bei skyles lubose. Supuvusios lubos vietomis taip išlinkusios, jog atrodo tuoj tuoj įgrius. Pradėjus lyti vanduo bėga tiesiai per kiauras lubas ant grindų.

- Jei spustels šaltukas – avėsime pačiūžomis, nes grindys pavirs čiuožykla,- sakė susirinkusios moterys.

Joms buvo siūlyta aerobikos kursus organizuoti mokyklos patalpose, tačiau tai jų netenkino, klasėje - mažai vietos ir visi netelpa, o didesnės patalpos nėra. Netenkina jų ir mažas bendruomenės kambarys.

- Mokykla uždaryta, ir kasryt 97 moksleiviai, kaip silkės prisiploję autobuse prie langų, vežami į Salantus. Nors felčerė ir yra, bet nėra patalpos, kur reikalui esant galėtume užeiti. Viskas naikinama, bet nieko naujo nedaroma, - kasdieninio gyvenimo nepatogumais skundėsi juodupėniškės, bijodamos, kad sugrius vis dar po senovei taip vadinami kultūros namai.

Juodupėnų kaimas nėra nusigėręs: vieni ūkininkauja, kiti kitokius darbus dirba. Ir suprantamas žmonių noras kultūringai leisti laisvalaikį. Anksčiau jaunimas rinkdavosi pažaisti stalo teniso, bet dabar ir stalas sulūžęs. Jaunimas nori šokti ir linksmintis.

Pasak D.Vaičekauskienės, į renginius susirenka daug žmonių, tačiau kartais net iki koncerto pabaigos neišsėdi - ne todėl, kad neįdomu, o kad nežmoniškai šalta.

Juodupėniškiai nusivylę ir nekonkrečiais valdžios pažadais, – jie taip ir nežino, kas jų laukia ir baiminasi, kad vieną dieną gali rasti užkaltas Kretingos kultūros centro Juodupėnų filialo duris.

Juodupėniškių kultūrinis gyvenimas - rajono valdžios rankose

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Valerijono Černeckio, pastatas, kuriame yra įsikūręs Kretingos kultūros centro Juodupėnų filialas, yra įtrauktas į privatizuojamų objektų sąrašą. Filialas bus perkeltas į buvusį mokyklos pastato pirmą aukštą. Darbai, pasak V.Černeckio, turi prasidėti šį pavasarį. Manoma, jog viską deramai sutvarkius, vietos tikrai pakaks. Tame pastate įsikurs ir medicinos punktas. Šiemet dar bibliotekoje planuojama pakeisti langus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas