Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar kandidatams į valstybių prezidentus turėtų būti taikomas maksimalaus amžiaus cenzas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškiai – evangelizacijos kongrese Briuselyje

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Parapijose
  • 2006-11-24

Grupė Kretingos katalikų parapijos tarnybų atstovų ir Kretingos pranciškonų vienuolyno gvardijonas Juozapas Marija Žukauskas buvo išvykę į Briuselyje surengtą tarptautinį evangelizacijos kongresą „Visi šventieji“.

Kretingiškių grupė, vykusi į kongresą Briuselyje

Pasak kelionės dalyvės, Lietuvos pranciškoniškojo jaunimo prezidentės Virginijos Mickutės, tai – jau ketvirtas toks tarptautinis katalikų kongresas, įvykęs Europoje. „Labai įdomi yra šių kongresų idėja. 2003 m. susitiko penkių didžiųjų Europos miestų – Vienos, Paryžiaus, Lisabonos, Briuselio ir Budapešto – kardinolai ir nusprendė kongresus kasmet rengti vis kitame šių miestų. Jie skirti dvasiniam tų miestų atsinaujinimui“, - pasakojo V.Mickutė. Į kongresą suvažiavo katalikų bendruomenės ne tik iš Europos, bet ir tolimosios Australijos. Iš Lietuvos vyko 40 įvairių bendruomenių atstovų.

V.Mickutei – tai jau antroji išvyka į kongresą. Prieš dvejus metus ji dalyvavo Paryžiuje surengtame katalikų kongrese. „Atrodo, visko yra šiuose miestuose, tačiau Europoje jau stokojama tikrojo tikėjimo. Išsilaiko tik tos bendruomenės, kurios yra gyvos“, - pašnekovė tvirtino, jog buvo smagu su savo bendruomene atstovauti Kretingai bendrame Europos katalikų judėjime.

Kretingos pranciškoniškojo jaunimo tarnybos atstovės Agnės Pociūtės žodžiais, labiau įprasta matyti keliaujantį ir evangelizaciją skelbiantį jaunimą. Į kongresus, atvirkščiai, renkasi labiau vidutinio amžiaus žmonės. „Šis kongresas buvo aukšto lygio, brandus renginiais, konferencijomis. Pranešėjais buvo įvairių bažnytinių bendruomenių įkūrėjai. Tarkim, kalbėjo tamsiaodė moteris iš Burundžio, per tautos genocidą išgelbėjusi tūkstančius vaikų ir įkūrusi beglobiams vaikams namus“, - kelionės įspūdžiais pasidalijo Agnė Pociūtė.

Liturgijoje vienu metu, pasak pašnekovių, dalyvaudavo 200 kunigų, tarp jų – ir brolis Juozapas Marija. Šv. Mišios vykdavo stambiausioje Briuselio Koekelbergo bazilikoje.

Po pietų vykdavo užsiėmimai atskirose grupėse, išskaidytose po visą miestą. „Jose buvo mokoma, tarkim, kaip melstis su kūdikiais, kaip evangelizuoti žmones gatvėje, gvildenta paauglių maldos specifika ir panašiai. Vyko ne vien krikščioniškų grupių koncertai, bet tarp jų - ir kunigų liudijimai, lazerių šou, žonglierių pasirodymai. Buvo mestas ir savotiškas iššūkis kongreso išvakarėse vykusiam amerikoniškajam Helovynui. Žmonės skandavo „Holy wins“, tai reiškia „šventieji laimi“. Pagrindinis veiksmas vakarais vyko aikštėje, priešais Karalių rūmus“, - savaitę trukusio kongreso spalvingumą perteikė pašnekovės. Žmonėms buvo dalijami kvietimai dalyvauti diskusijose įvairiuose baruose ir kavinėse. Kongreso dalyviai iš margaspalvio Briuselio gyventojų skyrėsi atributika: baltai violetinėmis kuprinėmis ir šalikais su užrašu „Ateik ir pamatyk“.

„Žavi kongresų organizatorių - kardinolų - drąsa ir išmonė. Tarkim, Vienos kongrese kardinolas Schonborn susitiko su žmonėmis netradicinėje erdvėje – vienoje miesto kavinių, kur betarpiškai bendravo su tikinčiaisiais, atsakinėjo į jų klausimus.

Kitąmet Budapešte pagal penkių šalių kardinolų susitarimą vyks paskutinis kongresas. „Neaišku, ar jie bus tęsiami ir kokia forma“, - svarstė Pranciškoniškojo jaunimo tarnybos atstovės.

Neseniai Briuselyje išgyventu patyrimu parapijos atstovai ketina pasidalinti per šį savaitgalį rengiamą Kristaus Karaliaus šventę, Kretingoje truksiančią tris dienas. Šįvakar bažnyčioje atidaromoje parodoje „Europos veidai“ keliautojai pristatys užfiksuotus įspūdingus margataučio Briuselio žmonių veidus, pasakos įspūdžius. Rytoj po šv.Mišių, liudijant tikrąjį tikėjimą, kvies praeivius į bažnyčią uždegti žvakutes ir jas nešiniems išeiti į Kretingos gatves.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas