Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Sužaloti medžiai sukėlė konfliktą tarp kaimynų

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Problema
  • 2006-11-17

Kretingos miesto Kęstučio gatvės 7-o namo kieme drastiškai “nugenėti” medžiai – jau subrendę beržai – pavasarį greičiausiai nebesužaliuos.

Medžių pjovimo “operacijos” išvakarėse įvykusiame gyventojų susirinkime kilo klausimas, reikia ar nereikia pjauti kieme esančius beržus. Vienos 7-o namo gyventojos teigimu, beržai užkliuvę tik dviejų butų gyventojams. Šie ir suorganizavo naktinę medžių pjovimo “operaciją”, kurią nutraukė kitų gyventojų iškviesta policija.

Kretingos miesto seniūnas Stanislovas Juknevičius “Pajūrio naujienoms” teigė, jog konflikto tarp gyventojų nebūtų kilę, jeigu seniūnijai būtų buvęs pateiktas prašymas dėl leidimo nupjauti medžius. “Rajone yra sudaryta komisija, kuri, remdamasi rajono želdinių apsaugos ir tvarkymo taisyklėmis, įvertina želdinius ir nusprendžia, duoti tokį leidimą ar ne, - situaciją komentavo miesto seniūnas. – Tačiau prašymas dar nereiškia, kad leidimas bus duotas. Medį be leidimo pjauti gali tik privačių namų valdų savininkai”.

Konfliktą dėl netinkamai nugenėtų medžių sprendžia ir rajono Aplinkos apsaugos agentūra. Jos vadovas Ričardas Kašėta paaiškino, jog žmonės, nupjovę medžius, pasielgė netinkamai: medžiai iš tiesų yra ne nugenėti, o visiškai sužaloti, be to, jie nebeatitinka ir estetinio vaizdo sampratos.

“Kartu su miesto seniūnu buvome nuvykę į vietą, bandėme aiškintis, kas iš tiesų be leidimo sužalojo medžius. Surasti teisybę nebus lengva, nes niekas nenori to prisipažinti, ir kiekvienas kaimynas aiškina savo versijas”, - sakė R.Kašėta.

Išaiškinus rajono želdinių apsaugos ir tvarkymo taisyklių pažeidėjus, jiems bus pritaikyta administracinė bauda, kurios dydis gali būti nuo 100 iki 300 Lt. Pažeidėjai taip pat turės atlyginti nuostolius, kuriuos tikslina Aplinkos apsaugos agentūros specialistai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas