Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šukiškių padėka miškui

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2012-07-27

Šukės kaimo bendruomenė, susirinkusi į vasaros šventę „Aš nusieisiu į žalė gėrė“, atidavė pagarbą dosniai gėrybėmis juos apdovanojusiai tėviškės žemei, aplinkiniams miškams, seniesiems kaimo žmonėms ir pasidžiaugė buvimu bendrystėje.

Publika linksminosi išvien su „Naisių vasaros“ teatro aktoriais.

„Šukė – kaimas, iš visų pusių apsuptas girių. Miškas nuo seno maitino, rengė ir mūsų protėvius saugojo nuo pavojų. Žmonės ir dabar jame pasisemia visokių gėrybių ir dvasinės atgaivos. Todėl šis mūsų tęstinis – jau trečius metus vykdomas – projektas ir yra savotiška padėka miškui bei žemei – tikriesiems mūsų maitintojams“, - projekto esmę apibūdino Kretingos kultūros centro Šukės filialo vadovė Violeta Ruikienė.

Šventėje netrūko nė miško gėrybių - mėlynių, aviečių, paskutiniųjų šiųmetinių žemuogių bei jau pasirodžiusių pirmųjų voveraičių, - kurių, tvirtino V.Ruikienė, iš aplinkinių miškų pririnko kaimo vaikai bei jaunimas. Senųjų baltų drabužius imituojančiais kostiumais apsirengusios folkloro ansamblio merginos nešiojo kraites šių gėrybių ir vaišino jomis susirinkusius į šventę.

Švęsti Šukės kaimo žmonės pirmiausiai sugužėjo ir į bendruomenės namų salę, kur laisvų vietų nebeliko nė ant palangių – šukiškių nuotaikas ir juoko bangas ten sukėlė „Naisių vasaros“ teatro jaunieji aktoriai.

Iš populiaraus televizijos serialo daugeliui pažįstami aktoriai Šukės scenoje jautėsi tarytum tarp gerai pažįstamų draugų: jie tiesiogiai bendravo, improvizavo ir bematant kūrė humoristinius vaizdelius, į kuriuos įtraukdavo ir žiūrovus. Visą pasirodymą jie perteikė dainomis - žinomomis ir pačių sukurtomis humoristinėmis bei skirtomis vaikams, o nuo jų sukelto juoko plyšavo visa salė.

Nepaisant apniukusio ir sunkiais lietaus debesimis užgulusio dangaus, po aktorių pasirodymo šventė tęsėsi kieme – ją vedė Šukės kaime augęs ir režisūros studijas šiemet baigęs Kęstutis Bručkus. Ant pakylos lipo vietiniai kaimo saviveiklininkai – folkloro kolektyvai ir kapelos su meno vadovu Alvydu Vozgirdu priešakyje. Savo tėvų dainas traukė ir kaimo giesmininkė – 83-jų Kazimiera Martinkienė, kuri savo atmintyje išsaugojo per 200 lietuvių liaudies ir žinomų Žemaitijos krašto dainų.

„Žmonėms reikia susiburti, o vasarą sugrįžta studentai, pas tėvus suvažiuoja pailsėti vaikai ir anūkai, po darbų užsieniuose atokvėpio į namus parlekia nemaža dalis šukiškių. Susirinkę pagerbiame ir kaimo močiutes, per visus metus - nuo praėjusios liepos - sulaukusias didelio džiaugsmo – savo anūkų gimimo“, - kalbėjo V.Ruikienė.

„Tik iš pirmo žvilgsnio viskas atrodo labai paprasta. Bet kai pamąstai: kiek žmonės įdėjo širdies ir rūpesčio, kad mes, atėjusieji, galėtume linksmintis. Prieš javapjūtės darbus smagu susiėjus pabendrauti“, - tikino į šventę atskubėjęs Albertas Martinkus.

„Įprastai po kasdienių darbų nėra kada susibėgti nė su kaimynais pabendrauti. Tad kaimo šventė – puiki proga pasibūti ir , kaip sakoma, patiems pasirodyti bei kitus pamatyti“, - sakė sutuoktiniai Dovilė ir Dainius Miliai bei Vigilija ir Artūras Turauskiai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas