Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mėlynes išpirko per keliolika minučių

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2012-07-24

Savaitgalį Senojoje Įpiltyje dar nespėjus paskelbti mėlynių turgaus pradžios, patyrę mėlyniautojai po prekystaliais jau kišo tuščius krepšius. Į tradicinę kaimo vasaros šventę atvykę svečiai mėlynes išpirko beregint: štai jaunosios įpiltiškės Lina ir Airida Viršilaitės 9 litrus uogų pardavė per 10 minučių. Merginos džiaugėsi už sunkią dieną miške greitai užsidirbusios pinigų mokyklinėms prekėms.

Mėlynių turguje pirkėjų netrūko – uogautojai mėlynes pardavė beregint.

Senoji Įpiltis - tarsi neoficiali Kretingos rajono mėlynių sostinė. Kaime uogas renka kone kiekvienas – gilūs ir atokūs miškai įpiltiečiams negaili gėrybių. Jau antrus metus iš eilės kaime rengiamas mėlynių turgus, kuriame dar skelbiamas ir aukcionas. Tačiau šiemet jo neprireikė – pirkėjai negailėjo 10 litų už litrą, o labiau pavėlavusieji į šventę uogų nė paragauti nebegavo. Vis dėlto uogautojai ragino nenusiminti – šiemet mėlynių derlius geras, miškų paklotas dar gausiai mėlynuojąs ir dar žadąs sveiko gardėsio.

„Šiais metais mėlynių – labai daug. Vieną litrą galima pririnkti per pusvalandį. Štai šventei pririnkau 11 litrų – užtrukau kiek daugiau negu pusdienį. O reikia nepamiršti, kad miške – ne vienas uogautojas, kaime mėlynes renka daug kas. Tačiau uogų užtenka visiems, dėl uogaviečių peštis netenka. Uogautojai Senojoje Įpiltyje gerai sudraugauja, prasidedant sezonui net ir rinkos kainą aptaria – kiek už litrą uogų prašyti“, - pasakojo beveik dešimtmetį jau uogaujantis 18-metis Karolis Rupšas.

Pasak jo, tikrasis mėlynių derlius jau prasidėjo prieš trejetą savaičių ir kol kas dar uogos nesibaigia.

Šalia vaikino mėlynėmis ir mėlynių pyragu prekiavusi Vida Jonauskienė juokavo, kad esanti tik mėgėja, palyginus su jaunaisiais mėlyniautojais. Vienai pirkėjai paprašius į trijų litrų kibirėlį supilti uogas nematuojant litrais, K.Rupšas iš karto nustatė – į kibirą tilpsią daugiau, negu parašyta ant šio etiketės.

„Senojoje Įpiltyje nemėlyniauti turbūt neįmanoma. Vaikai taip per vasarą užsidirba. Man uogų rinkimas – tarsi pomėgis po įprastos darbo dienos. Todėl save vadinu tik mėgėja, nerenku uogų tokiu greičiu, kaip jaunieji mėlyniautojai. Vieną litrą surenku per valandėlę – pasimėgaudama ir neskubėdama. Ypač smagu uogauti, kai miškas turtingas – kaip šią vasarą. Uogos – didelės, sausos, miške atgauni jėgas, o ir uogauji ne tik į krepšį, bet ir į burną. Toks laisvalaikis – dar ir sveikatos šaltinis. Surinktų uogų ir parduodu, ir sau pasilieku. Pirmiausia šviežių atsivalgau, dalį susišaldau apmaišiusi cukrumi. Dalį mėlynių užkonservuoju savose sultyse arba su daugėliau cukraus laikau šaldytuve, kad žiemą būtų ko paskanauti“, - kalbėjo V.Jonauskienė.

Iš Grūšlaukės specialiai dėl mėlynių atvykę Birutė ir Antanas Slavinskai pasigyrė spėję nusipirkti ne tik uogų. Šventės svečiai pasidžiaugė, kad nedidelėje kaimo šventėje – tokia didelė gėrybių ir pramogų pasiūla.

„Pirkome mėlynių, grybų ir kuo skaniausią sūrį, dar pyrago. Gaila, kad nebeliko laiko išklausyti šventės koncertų“, - gerų žodžių renginiui negailėjo sutuoktiniai.

Šiemet šventės organizatoriai įpiltiškiams ir kaimo svečiams padovanojo grupės „Dinamika“ koncertą, renginio dalyvius dainomis lepino į folkšoko grupę „Kėtep“ susibūrę vietiniai dainininkai, scenoje pasirodė mažieji Senosios Įpilties aktoriai „Impiltukai“, Salantų kultūros centro vokalinis ansamblis.

„Norisi tikėti, kad mėlynių šventė taps tradicine, ją surengsime ir kitąmet. Ši šventė leidžia mums parodyti bendruomenės veidą, atskleisti, kuo gyvena įpiltiškiai ir kuo mūsų kaimas yra kitoks, išskirtinis“, - sakė Kretingos kultūros centro Senosios Įpilties skyriaus vedėjas Rimantas Varkojus.

Pavykusia švente pasidžiaugė ir Savivaldybės administracijos direktorė Jolita Vaickienė. Sveikindama įpiltiškius politikė ragino Senosios Įpilties gyventojus ir toliau būti pavyzdžiu kitoms bendruomenėms.

„Pats svarbiausias dalykas šiais laikais yra tai, kad galite kartu būti ir dirbti bei kurti. Norėtųsi, kad tokių bendruomenių būtų kuo daugiau – sugebančių gražiai gyventi, įdomiai ir prasmingai linksmintis bei kurti geresnį gyvenimą. Nors Senoji Įpiltis - toli nuo rajono centro, tačiau esate žinomi, aktyvūs, vykdote ne vieną projektą, todėl jūsų bendruomenei reikalingos investicijos – jūs žinote, kaip tikslingai jas panaudoti“, - kalbėjo J.Vaickienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas