Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Po svarbiausios šventės rengiasi projektams

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2012-07-17

Kalniškių kaimo gyventojai atšventė didžiausią metų šventę – vasaros fiestą „Aidėkit, laukai, nuo skambių dainų“. Visą kaimo bendruomenę draugėn subūrusi šventė įkvėpė naujiems darbams – Kalniškiai jau gyvena netrukus prasidėsiančiais naujais projektais.

Kalniškių kaimo žmonės vasaros šventę pasitiko su gera nuotaika.

„Šventės, kaip ir bėdos, yra tarsi tas saugiklis, kuris parodo, kiek bendruomenė yra vieninga, norinti bendrauti, padėti, pabūti kartu. Šiemet kaimo gyventojai vos sutilpo į kultūros namų salę – visi norėjo pabūti kartu, pasilinksminti, pagerbti tuos, kurie per šventę buvo apdovanoti. Kaimo gyventojų net nereikėjo raginti, kad padėtų – džiaugiausi savanoriška pagalba ir noru dirbti kartu dėl bendruomenės reikalų. Jauna Roberto Leonavičiaus šeima pasisiūlė padėti darbais ir paremdami šventę, jaunos kaimo gyventojos Roberta Cibulskytė ir Simona Jadenkutė neprašomos puošė sceną, darė viską, ko reikėjo, kad šventė būtų graži. Kad bendruomenė galėtų pasimėgauti kokybiška švente, stengėsi ir kiti kaimo gyventojai“, - bendruomenės narius gyrė Kretingos kultūros centro Kalniškių skyriaus vedėja Rita Viskontienė.

Ji kartu su kitais šventės organizatoriais Kalniškių gyventojus pakvietė į neįprastas sporto varžybas: renginio dalyviai ne tik varžėsi krepšinio, tinklinio aikštėse. Vaikai ir moterys lenktyniavo, kuris taikliau pataikys smiginį, ilgiau išsuks lanką ar daugiausiai kartų per nustatytą laiką peršoks virvutę. Vyrai varžėsi ridendami rąstą, kilnodami svarmenį, mažiausi kaimo gyventojai dalyvavo estafetėje. Visi savo jėgas galėjo išbandyti mesdami skrybėlę ant kuolo, sviesdami batą.

„Kadangi vienas pagrindinių mūsų kaimo objektų yra kalakutų ferma, sugalvojome štai tokią užduotį – reikėjo kuo toliau numesti kalakuto plunksną“, - sakė R.Viskontienė.

Sportinės užduotys nuteikė linksmai ir vakaro pramogoms – bendruomenei šventės organizatoriai padovanojo dainininkės Vitalijos Katunskytės koncertą, scenoje taip pat pasirodė ir kaimo saviveiklininkai: dainininkai, šokėjai, muzikantai.

Prieš koncertą kultūros darbuotojai apdovanojo sportinėse varžybose geriausių rezultatų pasiekusius šventės dalyvius, padėkos raštus įteikė septyniems Kalniškių gyventojams, kurie aktyviai kovoja už kaimo mokyklos išlikimą. Pagerbti buvo ir Kalniškių vardą rajone garsinantys gyventojai: skaitovai Gustas Leščiauskas, Salomėja Daukantaitė, Monika Mockienė, fotografė mėgėja Roberta Cibulskytė.

„Visų ir neišvardinsi, tačiau visas kaimas džiaugiasi aktyvia Aušros Gedgaudienės veikla, Gedimino Miliaus gerumu – jis savo sodyboje įrengė tinklinio aikštelę. Čia jaunimas galėjo varžytis ne tik per šventę. G.Milius, besurūpinantis jaunuomenės užimtumu, žaisti tinklinį ir aktyviai leisti laisvalaikį ragina kasdien“, - teigė R.Viskontienė.

Pasak jos, geri bendruomenės darbai įkvėpė naujiems. Kalniškių bendruomenė jau rudenį pradės vykdyti projektą: atnaujins sporto aikštę, įrengs tinklinio aikštę, sporto zonoje pastatys suolus, sutvarkys aplinką.

„Turime planų kaime esantį tvenkinį ir jo teritoriją paversti patrauklia rekreacine zona. Kitas sumanymas – kaimo centre įrengti aktyvaus poilsio zoną. Kurį projektą vykdyti, galvos visas kaimas – tik pati bendruomenė turi nuspręsti, kas jai yra svarbiau ir labiau reikalinga. Kad ir ką nuspręstume, kiekvienas objektas bus svarbus. Jei nuspręsime kurti rekreacinę zoną, galėsime džiaugtis gražia aplinka, turėsime kur susirinkti. Nubalsavę rengti laisvalaikio zoną vėlgi naudos sieksime visai bendruomenei – laiką turės kur leisti ir jaunimas, o ir vyresni žmonės, manau, suras ką veikti malonioje laisvalaikio zonoje“, - įsitikinusi R.Viskontienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas