Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Visas laisvalaikis - su mezginiu rankose

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2006-11-14

Lazdininkuose gyvenanti Leontina Laureckienė, aplinkinių dar vadinama Levyte, nė minutės negali pabūti be mezginio rankose. Jos namus puošia įvairios virbalais megztos ir vąšeliu nertos servetėlės, pagalvės, užtiesalai.

Leontinos Laureckienės namus puošia jos pačios megzti daiktai.

L.Laureckienė megzti pradėjo būdama 22-jų metų. Megzti išmokinusi mama, kuri daugiausia megzdavo kojines, megztinius.

Pasak pašnekovės, anksčiau mėgusi megzti virbalais, tačiau metams bėgant, jie vis dažniau pradėjo slysti iš rankų. Todėl dabar neria vąšeliu.

- Jauna būdama, megzdavau net darbe per pietų pertrauką,- sakė moteris.

Pietų pertrauka tada tęsdavosi dvi valandas, todėl per tą laiką ji spėdavo ir pavalgyti, ir pamegzti.

Kaip išmegzti ar išnerti įvairiausius raštus, mokėsi iš knygų, kurias iki šiolei saugo.

Ypač brangina 1958 metais išleistą mezgimo knygą. Ją įsigijo Palangoje “iš po prekystalio“. Anksčiau tokios knygos būdavo graibstyte išgraibstomos ir be pažįstamų pardavėjų jų negalėjai gauti.

- Knyga buvo brangi, rodos, 30 rublių kainavo,- sakė tuos laikus prisiminusi ir knygą vartydama L.Laureckienė.

Ji yra numezgusi daugybę liemenių, megztinių, kepurių, šalikų. Kambaryje puikuojasi margaspalviai kėdžių apdangalai. Pagalves puošia išnerti rugiagėlių, saulėgrąžų ir medetkų žiedai.

Patikusius megztus rūbus pasiima dukros - Laima ir Roma. Kartais joms numegztą rūbą mama padovanoja gimtadienio proga.

Pradėdama nerti, mezgėja pirmiausia pasižiūri, kokių siūlų dar turi, ir tada nusprendžia, kokiu raštu ką ners. Gerai viską apgalvojus, retai tenka nėrinį ardyti ar taisyti.

Pasak pašnekovės, būna, kad nebaigus nunerti vieno daikto, tenka imtis kito. Dabar, esant apniukusioms dienoms, teko padėti į šoną juodos spalvos nėrinį. - Liko apdailos darbai, bet nebeįžiūriu, - guodėsi moteris, nebaigusi iki galo nunerti liemenės.

Spalio mėnesį jos raštuotos pirštinės buvo eksponuojamos Kretingos kultūros centre. Jos darbus yra matę ir Lazdininkų gyventojai.

Leontina daugiausia mezga ir neria iš vilnonių siūlų, kurių dar vis turi iš ankstesnių laikų, kai laikė avis. Pati siūlus ir nusidažo įvairiomis spalvomis. Iš lininių siūlų neria mažai.

L.Laureckienė prisipažįsta, jog į mezgimą ypač pasinėrė, mirus vyrui ir išėjusi į pensiją.

Moteris mano, jog norint megzti, reikalinga kantrybė. Pasak jos, megzdamas turi žiūrėti, kad nesuklystum ir teisingai išmegztum raštą, todėl ir mintys daugiausiai sukasi apie mezginį. Dažnai megzdama ji įsijungia ir televizorių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas