Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos kultūros centro kamerinis choras Vilniuje įvykusiame tarptautiniame sakralinės muzikos chorų konkurse „Laudate dominum“ užėmė trečiąją vietą. Choras, vadovaujamas Rasos Lašaitės, konkurse atliko privalomąjį J. Naujalio “Tristis anima mea” bei tris pasirenkamuosius kūrinius: V. Bartulio “Maldelė”, Q. Gaparini “Adoramus te, Christe”,

Choro vadovė Rasa Lašaitė pasidžiaugė choristų užsidegimu repetuoti ir pasiekta pergale.

W. A. Mozart “Jubilate Deo”.

Šiame konkurse dalyvavo vienuolika chorų, iš kurių tik du - Lietuvos kolektyvai. Kretingiškiams teko susikauti su Čekijos, Slovėnijos, Lenkijos, Italijos ir Latvijos chorais.

„Stresas ir jaudulys buvo nemažas kaip ir visuose tokio masto renginiuose. Pasisekė, jog teko pasirodyti pirmajame penketuke, todėl po pasirodymo tas stresas greitai praėjo“, - įspūdžiais dalinosi choro vadovė.

Sakralinės muzikos chorus vertino kompetentinga komisija - prof. Povilas Gylys (pirmininkas), prof. Saulius Sondeckis, Česlovas Radžiūnas, Rasa Gelgotienė ir Tomas Ambrozaitis.

Choras, gavęs kvietimą į šį konkursą, du mėnesius repetavo ir rengėsi, o rezultatas akivaizdus – užimta prizinė vieta. Choro vadovė sakė, jog ir choristai labai užsidegę dirbo, repetavo, o kai yra didelis noras, galima padaryti viską.

Rasa Lašaitė praėjusių metų rudenį perėmė choro vadovės pareigas iš Tomo Ambrozaičio, kuris išvyko vadovauti valstybiniam Šiaulių kameriniam chorui „Polifonija“. „Tomas man pasiūlė perimti šias pareigas. Aš pasinaudojau tokia dovana. Kolektyvą sukurti yra labai sunku, išlaikyti - lengviau, bet irgi labai sudėtinga“, - pasakojo R. Lašaitė. Prieš tai dabartinė choro vadovė dirbo su kolektyvu kaip chormeisterė. Konkurso laimėjimas jai buvo labai džiugus įvykis, nes tai buvo pirmas jos kaip vadovės išėjimas į plačiuosius vandenis.

Su naująja vadove atpūtė nauji vėjai į Kretingos kultūros centro kamerinį chorą. Iš buvusiųjų 23 dainininkų chore liko 15, nes kai kurie kartu su T. Ambrozaičiu repetuoja Šiauliuose. „Kiekvienas naujas žmogus atsineša kažką savo. Aš ieškojau naujų kūrinių, bet vietos palikau ir senajam repertuarui“, - apie naujoves kalbėjo choro vadovė. Ji tikisi, kad laikui bėgant į choro gretas ateis ir daugiau norinčių dainuoti kretingiškių.

R. Lašaitė apgailestavo, jog kretingiškiai mano, kad pasikeitus choro vadovui kolektyvo veikla yra nutrūkusi: „Neseniai buvo koncertas Kretingos bažnyčioje, sulaukėme labai mažai žiūrovų. Mes norime pasakyti, jog vis dar gyvuojame ir dirbame“.

Šiuo metu choras atostogauja ir ilsina balsus. Rugsėjį jie pradės naują sezoną, kuris jiems žada dar daugiau koncertų ir konkursų.

Gintė BULYTĖ

Vilniaus universiteto studentė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas