Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Be komunalininkų Kretingoje nebūtų Kalėdų

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2006-11-10

Kretingos mieste niekas nesikeičia. Nepaisant nusivylimo, viešai ir kitaip reikštos kritikos dėl daugelį metų skurdžios Kalėdų eglės, šiemet žaliaskarę ir miestą didžiosioms šventėms vėl kaip išmanydami puoš “Kretingos komunalininko” vyrai. Visų kitų rūpestis mieste sukurti šventinę nuotaiką baigiasi kalbomis.

Tokia išvada piršosi po antradienį Tiškevičių rūmų Baltojoje salėje įvykusio Kretingos bendruomenės tarybos posėdžio. Konkrečius pasiūlymus dėl miesto papuošimo pateikė vienintelis “Kretingos komunalininko” direktorius Konstantinas Skierus. Kaip pernai, taip ir šiemet siūloma krentančiomis snaigėmis, kitomis šviečiančiomis kompozicijomis papuošti Rotušės aikštės, dalies Vilniaus, Kęstučio, Savanorių gatvių stulpus. Be eglės, šiuometiniam miesto papuošimui planuojama išleisti apie 32 tūkst. Lt. Pernai buvo 40 tūkst. Lt. Iš jų 15 tūkst. Lt skyrė rajono Savivaldybė, kitus 25 tūkst. Lt buvo pažadėję verslininkai, kai kurios įstaigos. K.Skieraus teigimu, vietoj planuotų 25 tūkst. Lt iš rėmėjų tebuvo gauti 3 tūkst. Lt. Pažadą tesėjo Kretingos miškų urėdija, “Sodra”, verslininkai P.Laučius ir statybinių medžiagų parduotuvės prie “Sodros” savininkai Vinkus ir Motiejauskas. “Norfa” skyrė pinigų eglei įžiebti. Didžioji “Maxima”, kaip ir kiti pažadukai, nuo šventinio miesto puošimo nusigręžė. Anot miesto seniūno S.Juknevičiaus, “Maxima” savaip pasityčiojo - pasiūlė ją reklamuojančių balionų. Rėmėjams netesėjus pažadų, išlaidas teko atlyginti “Kretingos komunalininkui”. “Dėl to įmonė praėjusius metus baigė su nuostoliu”,- prisipažino K.Skierus. K.Skierus prasitarė turėjęs sumanymą šiemet šviečiančiomis girliandomis papuošti Savanorių gatvėje esantį vandens bokštą. Dėl pinigų stokos (būtų kainavę apie 8 tūkst. Lt) sumanymo nebepuoselėjo.

Buvo planuota ir graži eglė, neprastesnė už pernykštes Palangos, Klaipėdos egles. Ji būtų kainavusi 26 tūkst. Lt, jeigu užsakymą būtų pateikę vasarą. Deja, pavėlavo. Tuo užsiimančios firmos springsta nuo užsakymų ir prašo didesnių pinigų.

“Nenoriu, kad man šukuoseną darytų šaltkalvis”,- sakė rajono Savivaldybės Tarybos narė Danutė Dunauskaitė, piktindamasi, kad miesto puošimu užsiima ne specialistai. Jai pritarė Kretingos kultūros centro direktorė Konstancija Macienė: “Kažkas turi puošti, kas išmano, o ne vyrai iš “Komunalininko”. Rajono Savivaldybės vicemeras Juozas Mažeika, urėdas Antanas Baranauskas siūlė skelbti miesto papuošimo projekto konkursą, ir taip privilioti dailininkus, dizainerius. J.Mažeikai pastebėjus, jog tą būtų galima padaryti dar ir šiemet, ne juokais išsigando seniūnas S.Juknevičius: “Nebėra laiko. Jeigu dar apklausas darysim - Velykoms papuošime”.

Miesto bendruomenės tarybos pirmininkė Vida Kanapkienė paguodė susirinkusius teigdama, kad meras V.Kubilius yra pažadėjęs, jog kitąmet rajono Savivaldybės Tarybai teiks svarstyti klausimą dėl Kretingos miesto kraštotvarkininko ir dailininko etato įsteigimo.

S.Juknevičiui užsiminus, jog šiemet rajono Savivaldybė gerai vykdo biudžetą ir turi viršplaninių lėšų, todėl galima prašyti ir daugiau pinigų miestui papuošti, Savivaldybės administracijos direktorius V.Černeckis perspėjo, kad Savivaldybės Taryba pinigais nesišvaisto. J.Mažeika pareiškė, jog Kretingai, kaip rajono centrui, yra pasipūtėliška lygiuotis į Palangą - kurortą (pernai šventiniam papuošimui išleido apie 90 tūkst. Lt), Klaipėdą - uostą.

Bendruomenės taryba, rajono Savivaldybės vadovai J.Mažeika, V.Černeckis, seniūnas S.Juknevičius auksinių vestuvių proga pasveikino garbių kretingiškių porą Sigitą ir Benediktą Urbonus, pastarąjį - dar ir su jubiliejiniu gimtadieniu. Seniūnas S.Juknevičius įteikė padėkos raštus mieste gražiausiai tvarkomų sodybų, įstaigų aplinkos šeimininkams. Tarp jų - Kretingos miškų urėdijai, Dienos veiklos centrui.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas