Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar žinote, kokios bus savivaldybių naujai išrinktų merų funkcijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Padovanos sakralinės muzikos koncertą

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kultūra
  • 2012-05-18

Kretingos meno mokyklos chorinio dainavimo mokinių choras „Saulainė“ šį sekmadienį 11.30 val. katalikų bažnyčioje kviečia į sakralinės muzikos koncertą. Choristai klausytojams yra parengę koncertinę programą, kurią vertina Lietuvos muzikos profesionalai. Ją dar šią vasarą išgirs ir iš viso pasaulio į tarptautinį chorų festivalį Slovakijoje atvykę choristai.

Chorinio dainavimo mokinių kolektyvas „Saulainė“ tarptautiniame festivalyje „Laudate Dominum“ Šiauliuose

„Saulainė“ kiekvienus mokslo metus vainikuoja koncertu – tarsi apžvelgdami nuveiktus darbus ir pamalonindami savo gerbėjus per metus pasiektu profesionalumu bei vis augančia pasirodymų kokybe. Šiemet chorinio dainavimo mokinių choro vadovės Eugenija Karkienė ir Violeta Andruškevičienė nusprendė klausytojus supažindinti su sakraline muzika. Šiam sumanymui įkvėpė sėkmingas „Saulainės“ pasirodymas tarptautiniame jaunių chorų festivalyje Šiauliuose „Laudate Dominum“.

„Džiaugiamės gavę pakvietimą į šį festivalį, nes jame pasirodė itin stiprūs chorai – Šiaulių „Dagilėlis“ ir „Gama“ bei Latvijos Jelgavos miesto choras. Šie kolektyvai yra žinomi Lietuvoje, pripažinti pasaulyje. Kartu su jais pasirodę scenoje pamanėme, kad kažką panašaus būtų galima padovanoti ir Kretingai. Tuo labiau, kad esame choras, kuris gali savarankiškai atlikti koncertinę programą. Neapsiribojame keliais kūriniais, kurie būtini konkursams. Rengiame visą koncertinę programą, daug repetuojame“, - kalbėjo chorinio dainavimo mokinių choro „Saulainė“ vadovės.

Pasak jų, „Saulainei“ šie metai buvo itin įtempti – choras įveikė milžinišką atranką į Dainų šventę. Ypač E.Karkienė ir V.Andruškevičienė džiaugiasi mažaisiais „Saulainės“ choristais. Jie atrankose pasirodė be priekaištų ir išlaikė sunkų egzaminą.

„Jauniams konkurencija į šventę nebuvo tokia didelė, kokia buvo jaunučiams. Tačiau jie įveikė jaudulį ir parodė viską, ką moka. Džiaugiamės, kad auga stipri choro pamaina. „Saulainė“ yra žinomas kolektyvas, nebegalime nuleisti sau kartelės, pasirodyti bet kaip, todėl kiekvienam festivaliui, konkursui, koncertui rengiamės itin atsakingai. Šiemet nebeužteko laiko ir jėgų dalyvauti konkursuose, tačiau turėjome ir turėsime festivalių. Juose nebūna apdovanojimų, tačiau vien pakvietimas į aukšto lygio festivalį yra didžiulis „Saulainės“ įvertinimas“, - įsitikinusios E.Karkienė ir V.Andruškevičienė.

Šią vasarą „Saulainė“ išvyks į tarptautinį festivalį Slovakijoje, kur surengs tris sakralinės muzikos koncertus. Anot vadovių, pasirengti festivaliui – daug sudėtingiau, negu konkursui. Konkursui reikia paruošti privalomus kūrinius, o festivaliams rengiama sudėtinga koncertinė programa.

„Pakvietimų į festivalius turime daug, tačiau dėl finansų turime rinktis, kur vykti. Nežiūrint to, visi vaikai turi galimybę pasirodyti scenoje. Šį pavasarį surengėme koncertą motinoms – kiekvienas choristas scenoje pasirodė individualiai, tėvai galėjo pamatyti, ko jų vaikai pasiekė, palyginti jį su bendraamžiais. Kiekvienas, pasirinkęs chorinį dainavimą, gauna galimybę koncertuoti, tobulėti, išvykti svetur. Chorinė muzika yra patraukli, įdomi, įvairialypė. Todėl jau dabar laukiame naujų vaikų, kurie domisi choriniu dainavimu ir nuo naujų mokslo metų norėtų pažinti šio žanro paslaptis“, - kalbėjo E.Karkienė ir V.Andruškevičienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas