Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

“Dirbsiu su ta pačia komanda, kuri dirbo iki šiol, - sakė neseniai Kretingos ligoninės vyriausiosios gydytojos pareigas pradėjusi eiti Ilona Volskienė. – Darbuotojams noriu sukurti tokias darbo sąlygas, kad jie jaustųsi saugūs ir galėtų ramiai dirbti. Noriu, kad gyventojai gautų daugiau gerų ir kokybiškų paslaugų.“

Pasak Kretingos ligoninės vyriausiosios gydytojos Ilonos Volskienės, vienas žmogus negali nei vadovauti, nei ką nors keisti, todėl ji džiaugiasi sulaukusi ligoninės darbuotojų palaikymo. Naujoji vadovė atsakė tuo pačiu – ji dirba su ta pačia komanda, kuri buvo sukurta iki jai imantis ligoninės vairo.

I.Volskienė sakė įsivaizdavusi, kad ligoninei turi vadovauti stiprus vyras. Todėl apsispręsdama imtis ligoninės vairo ji praleido ne vieną bemiegę naktį.

„Ligoninė dirba visą parą kaip fabrikas. Tai ne tik apie 300 darbuotojų - 61 gydytojas, 150 slaugytojų, medicinos personalas, bet ir virtuvė, rūpestis skalbiniais, dezinfekcija, šilumos ūkis, autoūkis, statybos“, - vardino I.Volskienė.

Vadovauti ligoninei ji mokėsi septynerius metus dirbdama vyriausiojo gydytojo pavaduotoja.

Apsisprendimą lėmė ne tik šeimos ir kolegų palaikymas, bet ir prieraišumas. Kretingos ligoninėje I.Volskienė dirba nuo pat mokslų baigimo, todėl jai ne tas pats, kas bus su ligonine, su darbuotojais.

„Supratau, kokia turi būti ligoninė, kad atitiktų gyventojų poreikius ir jų norus, darbuotojų lūkesčius“, - sakė I.Volskienė.

Stipriau barama gydytoja priešinasi, o gražiai prašoma – visus darbus pernakt nudirbtų. Toks jos būdas. Todėl naujoji ligoninės vadovė džiaugiasi, kad darbuotojai ją palaiko, sveikina. Tačiau toks pasitikėjimas yra ir didelė atsakomybė.

I.Volskienė dirbs ir gydytoja, kaip iki šiol.

Nuo 1997 m. Kretingos ligoninė buvo restruktūrizuojama keturis kartus. Dabartinį variantą I.Volskienė įvardina kaip optimaliausią rajoninei ligoninei, bet jį reikia šiek tiek papildyti.

Viena tokios perspektyvos priežasčių – daugėja pagyvenusių žmonių, nes ilgėja amžius. Vyresnio amžiaus žmonės paprastai serga keliomis ligomis, todėl, pasak I.Volskienės, Kretingoje turėtų formuotis ligoninė, kurią galima apibūdinti esant tarp slaugos ligoninės ir rajoninės ligoninės.

Kretingos ligoninėje daugiausiai teikiama terapinių paslaugų, bet jų poreikis – dar didesnis. Todėl terapijos skyrius galėtų būti plečiamas, įkuriant geriatrijos, t.y. pagyvenusių žmonių slaugos, poskyrį. Į jį galėtų būti perkeliami pagyvenę žmonės, jiems suteikus skubią pagalbą.

Tačiau kol kas kyla problemų dėl gydytojų, turinčių geriatro licenciją. Norėdamas ją įgyti gydytojas turi mokytis stacionare. I.Volskienė tikisi, kad Sveikatos apsaugos ministerija atsižvelgs į rajonų gyventojų poreikius ir supaprastins geriatro licencijos įsigijimo sąlygas.

Kretingos ligoninė įsigijo aparatūrą, būtiną daryti laparoskopines operacijas. Medikai mokosi naujo operacijos metodo.

Dar viena chirurgijos skyriaus krypčių – teikti daugiau vis populiarėjančių dienos chirurgijos paslaugų.

„Priėmimo skyrių reikėtų pertvarkyti į priėmimo – skubios pagalbos skyrių“, - sakė I.Volskienė.

Tokiame skyriuje būtų teikiama daugiau paslaugų, galėtų būti kelios lovos. Jeigu pacientas turėtų galimybę, esant neaiškiai diagnozei, ligoninėje likti bent parą ir būti stebimas gydytojų, jam būtų atliekami papildomi tyrimai, laimėtų abi pusės. Gydytojas ne visada gali iš karto nustatyti diagnozę, o išleisdamas pacientą namo negali būti tikras, kad šis yra sveikas.

Kretingos ligoninė Valstybinei ligonių kasai jau pateikė paslaugų restruktūrizavimo programą, kurioje numatyta priėmimo skyriaus pertvarka, tačiau šiemet finansavimo dar negavo.

Naujoji ligoninės vadovė puoselėja planus plėsti ambulatorines konsultacijas – pritraukti daugiau specialistų. Pasak I.Volskienės, ligoninė sieks, kad Kretingoje konsultuotų pulmonologas (plaučių ligų specialistas), kardiologas, kiti specialistai.

Ligoninės vadovė sakė, kad naujų centrų steigimasis jiems ypatingos konkurencijos nesudarė – žmonių, norinčių konsultuotis ligoninės ambulatorijoje, nesumažėjo. I.Volskienė mano, kad tokį pasirinkimą lėmė ta aplinkybė, kad ligoninė teikia paslaugas, kurias apmoka Ligonių kasa. Iš Kretingos ligoninės dvi slaugytojos išvyko dirbti į Angliją. I.Volskienei buvusios darbuotojos teigė patyrusios, kad Lietuvoje teikiamos aukšto lygio paslaugos, tik darbuotojams mokami per maži atlyginimai.

„Tiek dirbant su ligoninės darbuotojais, tiek su pacientais, svarbiausia – girdėti vieniems kitus“, - sakė ligoninės vyriausioji gydytoja I.Volskienė.

Naujoji vadovė sakė, kad jos kabineto durys visuomet atviros ir darbuotojams, ir pacientams – su kokiomis problemomis jie beateitų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas