Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šeštadienį, balandžio 14 d., Kretingos kultūros centre bus minima Kultūros diena.

Balandžio 15-ąją, kaip atmintiną Kultūros dieną, Lietuvos Respublikos Seimas įteisino 2006 m. liepos 19 d. Kretingoje Kultūros diena šiemet bus švenčiama jau penktą kartą. „Ši diena tapo rajono kultūros darbuotojų profesine švente. Tai savotiška kultūrinių metų sandūra: kai nuveikti darbai, suorganizuoti renginiai ir galima pasidžiaugti pasiektais rezultatais, o tuo pačiu ir užsibrėžti naujos veiklos gaires“, - teigė Kretingos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Reimunda Ruškuvienė, pažymėjusi, jog šių – 2012-ųjų – metų Kultūros dienos koncepcija yra kultūros prioritetas visuomenės gyvenime.

Lietuvos Kultūros dienos įgyvendinimo iniciatyvinės grupės kreipimesi dėl 2012 metų Kultūros dienos paminėjimo teigiama, jog šios dienos pažymėjimui ir pačiai kultūrai valstybėje turi būti suteikiama žymiai platesnė reikšmė, nes tikroji kultūra išreiškia visą žmonių veiklą tikrųjų vertybių pagrindu, tai yra sudėtinė visuma, apimanti žinias, mokslą, menus, moralę, teisę, tikėjimus, papročius ir kitus gebėjimus, kuriuos žmogus įgyja kaip visuomenės narys. Kultūra yra mokslo, meno ir etinės filosofijos sintezė.

Kultūros dienos pažymėjimas balandžio 15 d. susietas su Taikos vėliavos simboliu ir Rericho paktu – sutartimi dėl kultūros vertybių apsaugos karo ir taikos metu, kuri tapo 1954 m. Hagos konvencijos kultūros vertybių (materialių ir nematerialių) saugojimo pagrindu. Prieš trejus metus Lietuvos pavyzdys davė impulsą Tarptautiniam judėjimui už Pasaulio kultūros dienos paskelbimą balandžio 15-ąją su Taikos vėliavos simboliu. Į šį judėjimą yra įsijungusios visuomeninės grupės iš Italijos, Ispanijos, Rusijos, Latvijos, Baltarusijos, Austrijos, Šveicarijos, Izraelio bei kitų pasaulio valstybių. Kretingoje Kultūros dienos vėliava pirmąkart suplevėsavo pernai prie muziejaus.

„Kviečiame ateiti visus. Pabūti draugėj be pykčio, pavydo, pasijusti savo šalies ir krašto kultūros vertybių puoselėtojais“, - ragino R. Ruškuvienė kretingiškius ir svečius nepraleisti smagaus ir turiningo renginio.

Atėjusius į šventę linksmins „Kretingėškė polka 2012“ – gros pačios geriausios rajono kultūros skyrių liaudiškos kapelos: iš Darbėnų, vadovaujama Vytauto Saikausko; Senosios Įpilties, vadovaujama Rimanto Varkojaus; Šukės, vadovaujama Alvydo Vozgirdo; Kurmaičių, vadovaujama Nerijaus Jasinsko; Kūlupėnų, vadovaujama Stasio Jucio; Kretingos „Sodžius“, vadovaujama Vytauto Kubilinsko; Kartenos, vadovaujama Antano Galdiko; Salantų, vadovaujama Evaldo Puškoriaus.

Šoks Kretingos meno mokyklos vaikų šokių studijos „Ratilėlis“ šokėjai. Visos linksmybės bus nemokamos. Kultūros centro parodų salėje veiks rajono kultūros darbuotojų kūrybos darbų paroda „Kai širdis nerimsta“.

*

Kretingos rajono kultūros centre Kultūros dienos minėjimas šeštadienį prasidės 17.45 val. ir tęsis iki 20 val.

Tapo tradicija Kultūros dienos minėjime pagerbti rajono kultūrai labiausiai nusipelniusius žmones. Pagal Kretingos rajono Savivaldybės mero Juozo Mažeikos pasirašytą potvarkį 2012 metų Kultūros dienos nominantais yra pripažinti:

Kęstutis Brazdžius, Kretingos muziejaus ūkio dalies vedėjas – už iniciatyvą ir racionalias idėjas; Genovaitė ir Leonas Dapšauskai – už senųjų tradicijų (Kalnų giedojimo) puoselėjimą; Antanas Galdikas, rajono Kultūros centro Kartenos skyriaus meno vadovas, - už liaudies muzikos propagavimą; Viliojata Gembutienė, rajono Savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos Juodupėnų filialo vyr. bibliotekininkė, - už aktyvią bibliotekinę veiklą; Raimondas Grabys, rajono Kultūros centro Lazdininkų skyriaus vedėjas, - už neformalų požiūrį į darbą; Juozas Maksvytis, Darbėnų gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas, poetas, - už siekį padaryti kitų žmonių gyvenimą prasmingesnį ir šviesesnį; Ieva Morta Merkelienė, rajono Kultūros centro Raguviškių skyriaus valytoja, - už pagalbą ir kūrybiškumą įgyvendinant kultūrinius projektus; Laima Jonauskaitė, rajono Savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos sektoriaus vedėja, - už veiklos reikšmingumą; Pranas Razmus, rajono Kultūros centro direktorius, - metų karjera; Adolfas Stanevičius, klubo „Bičiuliai“ įkūrėjas, - už bendražmogiškų pilietinių vertybių puoselėjimą; Danutė Šorienė, Kretingos muziejaus Dailės skyriaus vedėja, už tautodailės puoselėjimą ir sklaidą.

“P.n.” informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas