Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Susitiko nesimatę kelis dešimtmečius

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Susitikimai
  • 2006-10-31

„Pradedam susipažinti. Aš – Zita, - su savo bendraamžiais šeštadienį prie Pranciškonų gimnazijos pasisveikino viena moteris. – Sveiki, keturiasdešimtmečiai. Tiesa, prie šio skaičiaus pridėkime dar aštuoniolika“. Šitaip šmaikštaudami, neslėpdami nustebimo dėl pasikeitusių veidų ir prabėgusio laiko, prie Pranciškonų gimnazijos būriavosi buvę kretingiškiai – 1966 metų laidos abiturientai, rusų kalbos mokytojos Angonitos Blagnienės auklėtiniai.

Baigę mokyklą prieš keturiasdešimt metų buvę klasiokai nusifotografavo prie savo buvusių antrųjų namų – Pranciškonų gimnazijos, arba tuometinės Kretingos pirmosios vidurinės mokyklos.

Jie iš tiesų nesimatė tris dešimtmečius. Mat, pirmasis klasės susitikimas buvo surengtas baigus mokyklą po 10 metų. Šiais metais buvę klasiokai susitiko 40 metų mokyklos baigimo proga.

Susitikimo iniciatorius – rašytojas Juozas Pocius. Jis sakė, kad surengti šių metų susitikimą jam padėjo klasės auklėtoja, kuri iki šios dienos nepamiršta savo auklėtinių ir dar ne su vienu pabendraujanti.

Tuomet, 1966 metais, A.Blagnienės auklėjamoje klasėje mokėsi 25 mokiniai. Mokytoja sakė, jog tai buvusi jos antroji laida. „Klasė buvo labai gabi. Gal todėl beveik visi ir į aukštąsias mokyklas įstojo, - prisiminė A.Blagnienė. - Tarpusavyje klasiokai buvo labai draugiški, konfliktų tarp manęs ir auklėtinių tikrai nebuvo. Tačiau rimtus pašnekesius atsimename visi – ir aš, ir mokiniai“.

A.Blagnienės auklėtiniai pasklidę po visą Lietuvą. Tik trys – Eugenija, Paulius ir Virginija – gyvena Kretingoje. Į klasiokų susitikimą po 40 metų jo iniciatoriams pavyko sukviesti šešiolika bendraamžių. „Ne visi ir sulaukėme šios progos – jau esame palaidoję penkis klasiokus: dvi merginas ir tris vyrus, - kalbėjo Juozas Pocius, klasiokų susitikimui parengęs „manifestą“, kuriame su jam būdingu humoru išdėstęs, kas tai yra klasė.

Po rašytojo parengtuoju „manifestu“ pasirašė į susitikimą atvykę E.Anužytė, Z.Babrauskaitė, V.Bumelis, V.Jurgutytė, I.Gelferytė, T.Knieta, V.Paulauskaitė, P.Paulauskas, J.Pocius, A.Ramonas, L.Simanauskaitė, A.Vaitkevičius, N.Vaičiulėnaitė, Z.Vaitkutė, V.Zeigytė, M.Žolytė. Mergautinės pavardės po „manifestu“ ne vienam priminė jaunystės dienas, praleistas pirmojoje ir vienintelėje tuomet Kretingos vidurinėje mokykloje, kartu būnant XI a klasės mokiniais. Simboliška – dabartinėje Pranciškonų gimnazijoje buvusius mokyklos auklėtinius pasitiko vienuoliktokai. Ir jų auklėtoja – taip pat rusų kalbos mokytoja.

Prieš 40 metų baigusieji Kretingos pirmąją vidurinę mokyklą neaplenkė savo buvusių antrųjų namų: čia jie pamatė suremontuotas klases, koridorius. Susitikimo dalyvius domino daug kas: ir kaip mokosi dabartinis jaunimas, ko jie siekia, kokį vardą tarp kitų ugdymo įstaigų turi Pranciškonų gimnazija, kaip sekasi direktoriauti dabartiniam gimnazijos direktoriui Andriui Mizgiriui, kuris taip pat pasveikino buvusius šios mokyklos auklėtinius.

Prieš keturis dešimtmečius mokyklą baigę abiturientai prisiminė ir savo buvusius mokytojus – Garškienę ir Garšką, Krivelienę, Kalėdaitę-Vaitkevičienę, Gerulienę, Daugelį. Laikas iš atminties ištrynė mokytojų vardus, bet neištrynė to, ko mokytojai nuoširdžiai juos mokė. Tai buvę abiturientai įrodė per improvizuotą pamoką – Nijolė Vaičiulėnaitė ir Alfonsas Ramonas kuo puikiausiai padeklamavo eiles rusų kalba, tuo ypač nustebindami savo auklėtoją – rusų kalbos specialistę.

„Kai rengėme susitikimą, sutarėme, jog namuose paliksime visus titulus, apdovanojimus, - į klausimą, kas ko gyvenime pasiekė, atsakė Juozas Pocius. – Tiesiog susirinkome tam, kad prisimintume kartu praleistus metus, kad pabūtume savimi“.

Pabuvus gimtojoje mokykloje, „Ilgoji prisiminimų pamoka“ vyko Kretingos muziejaus Žiemos sode, kur buvusių klasiokų sambūriui Vlado Bumelio dovanotais akordeonais grojo Kretingos meno mokyklos auklėtiniai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas