Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Elektros pastotėje sudegė vyriškis

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Gaisrai
  • 2006-10-31

Vakar iš ryto sodininkų bendrijoje „Vienybė“ esančioje elektros transformatorinėje pastotėje sudegė 21 metų kretingiškis Justinas Vaškys.

Sodininkų bendrijos „Vienybė“ pirmininkas Stasys Rumeika raktą nuo elektros apskaitos skaitiklio įdavė Justinui Vaškiui.

Pasisiūlė padėti pirmininkui

Šalia namo, kuriame gyvena bendrijos pirmininkas Stasys Rumeika, vyksta statybos. Pirmininkas, nešinas lapeliu, rašikliu ir raktu nuo skydinės, kurioje yra bendrijos elektros skaitiklis, nuėjo į statybvietę. Ten buvo keletas vyrų, tarp kurių stoviniavo ir J.Vaškys.

Sužinojęs, kad S.Rumeika rengiasi eiti nurašyti skaitiklio parodymų, J.Vaškys pasisiūlė tai padaryti už pirmininką, kuris vaikšto pasiramsčiuodamas lazda. Pasak bendrijos pirmininko, vaikinas buvo pažįstamas su jo anūku, todėl patikėjo raktą jaunam žmogui, panorusiam jam pagelbėti.

Sodininkų bendrijos pirmininkas S.Rumeika vakar „Pajūrio naujienoms“ sakė, kad buvo užtikrintas, jog raktas, kurį jis patikėjo pagelbėti pasisiūliusiam jaunuoliui, tinka tik skydinei, kurioje yra užrakintas elektros skaitiklis. S.Rumeikos tvirtinimu, sodininkų bendrijos „Vienybė“ teritorijoje esanti transformatorinė pastotė priklauso VST. Raktai patikėti jam, kaip bendrijos vadovui.

Iš pastotės rūko dūmai

Belaukdami sugrįžtant J.Vaškio, statyboje darbavęsi vyrai pamatė, kad dingo elektra. Kadangi su jais buvo elektrikas, o šalia - automobilis, jie nutarė nuvažiuoti iki transformatorinės pastotės ir pažiūrėti, ar kas nenutiko.

„Kai privažiavome transformatorinę pastotę, pamatėme, jog iš vidaus veržiasi dūmai, - pasakojo į įvykio vietą nuvažiavęs tos pačios bendrijos gyventojas Juozas Čerskis. – Supratau, kad kažkas atsitiko“.

Priėję prie transformatorinės pastotės atidarytomis durimis, vyrai pamatė kraupų vaizdą.

Parkritęs prie pat elektros įrenginių, gulėjo J.Vaškys. Jauno vyriškio kūnas atrodė be jokių gyvybės požymių. Nuo jo rankovės ir krūtinės kilo ugnies liepsnos. J.Čerskis apgailestauja, kad į įvykio vietą specialistai atskubėjo vėliau, negu iš kūno liko tik suanglėjęs neaiškių formų gabalas.

„Būtų buvę artimiesiems bent ką palaidoti“, - kalbėjo J.Čerskis.

Iš ryto J.Vaškys iš namų išėjo gerai nusiteikęs. Tame pat name gyvenančiai savo seseriai jis pasigyrė gavęs darbo. Dirbti jaunas vyras turėjo pradėti šiandien. Paprašęs J.Čerskį cigaretės, jis taip pat pasigyrė turėsiąs darbo, todėl Naujiesiems metams būsią pinigų.

Elektros transformatorinėje pastotėje vakar sudegė 21 metų kretingiškis Justinas Vaškys.

J.Vaškys buvo nevedęs.

Nežinia, ko ėjo į elektros pastotę

“Žmonės turi įsidėmėti, kad negalima eiti ten, kur draudžiama“, - sakė VST Kretingos skyriaus viršininkas Ramūnas Korsakas.

Elektros transformatorinės pastotės paskirtis – pažeminti į ją ateinančią aukštąją įtampą. Pastotėje esantys įrenginiai yra pavojingi netgi esant per atstumą. J.Vaškio kūnas buvo rastas pačioje pastotėje, šalia pavojingų įrenginių.

Sodininkų bendrijos pirmininkas S.Rumeika tvirtino nežinojęs, kad su tuo pačiu raktu, kuris jam buvo patikėtas, galima atrakinti ne tik skyrių, kuriame yra elektros apskaitos prietaisas, bet ir pačią pastotę. R.Korsakas patvirtino, kad tai įmanoma. Tačiau J.Vaškys, eidamas užrašyti skaitiklio parodymų, niekam neužsiminė apie tai, kad dėl kažkokių priežasčių rengtųsi eiti į elektros transformatorinę pastotę.

Privalu paisyti elektros linijų apsaugos reikalavimų

Dirbant oro ir kabelinių elektros linijų apsaugos zonose, būtinas specialus leidimas tokius darbus atlikti.

Minėtų elektros linijų apsaugos zonose negalima statyti jokių statinių. Kai elektros oro linijų apsaugos zonose prisireikia atlikti kokius nors darbus, pavyzdžiui, iškrauti statybines plokštes, malkas, tokius darbus reikia planuoti iš anksto ir kreiptis į specialistus.

Tokie pat apribojimai taikomi ir dirbant kabelinių elektros linijų apsaugos zonose.

„Kasant, pavyzdžiui, pamatus tvoroms, rengiant vandentiekį ar kitus tinklus, gali būti pažeidžiami kabeliai, - sakė VST Kretingos skyriaus viršininkas R.Korsakas. – Pavasarį ar rudenį, kai „pajuda“ gruntas, kabeliai gali sugesti ir dėl to nutrūks elektros energijos tiekimas“.

Elektros linijų apsaugos zonos paprastai pažymimos nuosavybės dokumentuose. Jeigu žmogus jų nesupranta arba tokių žymų nėra, reikia kreiptis į VST Kretingos skyriaus specialistus.

Už savavališkus darbus elektros linijų apsaugos zonose gali būti baudžiama, o įvykus avarijai – gali tekti padengti didelius remonto kaštus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas