Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Ar mokate keiktis lietuviškai?

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
  • 2006-10-27
Šįsyk “Kuprinė“ svečiavosi Jurgio Pabrėžos gimnazijoje ir kalbino jos moksleivius bei jaunuolius, tuo metu besilankančius mokyklos teritorijoje. Buvo smalsu sužinoti:

Aurimas Lukošius:

- Aš visai nesikeikiu. Kokia prasmė keiktis? Manau, kad intelektualesniam žmogui nedera keiktis. Dažniausiai keikiasi tie, kurie turi kompleksų ir keiksmažodžiais nori kompensuoti kažką, ko neturi. Aš esu grynos lietuviškos kalbos šalininkas. Man kalbos visai nepagyvina kažkokios rupūžės, gyvatės ar žalčiai.

Vytautas Kanapka:

- Ne. Nežinau. Nemoku. Nesu girdėjęs. Na, o jeigu atvirai – visi žmonės keikiasi. Pasiklausykit, kas darosi gatvėse, arba ten, kur susiburia daugiau žmonių. Pavaikščiokit po mokyklą – išgirsit tiek, kad net ausys raitysis. Rusiški keiksmažodžiai – populiariausi. Lietuviški neprigyja, jie neturi „cinkelio“ ir juos vartoti nepatogu.

Martynas Lukas:

- Lietuviškai? Na, žinau, kad yra, tarkim: žalia rūta, rupūže. Mano močiutė kartais, kai susinervina, pasako: kad tu vandens šaukšte nuskęstum. Bet tokių pasakymų tarp jaunimo beveik neišgirsi. Rusiški keiksmažodžiai (na, patys žinot, kokie) jau tapo tarsi kalbos norma. Tai taip įaugę į kraują, kad lietuviškai nusikeiki tik tam, kad pagyvintum kalbą.

Daiva Beniulytė:

- Nelabai. Tai kad nesimokėm mokykloj. Jeigu supykstam, klasėj vienas kitą pavadiname gyvūnais, pavyzdžiui: asilas, ožys, gaidys, karvė. Yra, kas moka keiktis ir iš Švarcnegerio repertuaro. O rusiškų girdėt tai girdėjom, bet nesuprantam, ką reiškia – rusų kalbos nesimokom. Dar esu girdėjusi, kaip vienas senelis visaip bjauriai keikėsi, kai sudužo jo alaus butelis.

Greta Garškaitė:

- Nelabai. Porą keiksmažodžių žinau: žaltys, rupūžė. Tačiau jaunimas jų nevartoja. Manau, kad apie 90 proc. jaunimo keikiasi. Merginos netgi daugiau už bernus. Man atrodo, kad jaunimas keikiasi visam pasauly. Gal nori pasirodyti „kietesni“ už kitus. Man kartais irgi išsprūsta, bet tai nėra gerai – yra ir kitų būdų, kaip išreikšti emocijas.

Dainius Rupeika:

- Moku: gaidys, rupūžė, žiurkė, šūdo gabalas. Kai supykstu, draugams sakau: durnelis, kasyk sliekui pažastį, kramtyk vandenį. Mokytoja išmokė. Apsikeikiam, apsistumdom, bet neatsiprašom. Taip nepriimtina. O tėtis, kai susinervina, keikiasi rusiškai. Rusiškai - „kiečiau“. Ir dar man nepatinka, kaip filmuose šneka „varyk į mano š...“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas