Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Nacionaliniame konkurse – svarūs laimėjimai

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Švietimas
  • 2012-03-13

Iš XVII nacionalinio Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkurso Kretingos meno mokyklos muzikantės grįžo su svariais laimėjimais: trys stygininkės bei dvi pianistės tapo diplomantėmis, o pianistė Lina Žutautaitė iškovojo laureatės titulą.

Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkurso dalyvės su savo mokytojomis (iš kairės): Akvilė Aksinavičiūtė, Dalia Pocienė, Viktė Rimšaitė, Aistė Drakšaitė, Vaiva Mitkutė, Kilnutė Skripkauskienė, Marija Guščiūtė, Lina Žutautaitė, Virginija Ruzgienė.

Smuiko mokytoja Dalia Pocienė ir fortepijono mokytojos Kilnutė Skripkauskienė bei Virginija Ruzgienė sakė, kad konkursas buvo nelengvas - teko įveikti tris atrankos etapus. Profesionalūs komisijos nariai jaunuosius muzikantus vertino pagal Europos jaunimo muzikos konkursų asociacijos reikalavimus.

„Iš 140 pianistų tik 15 tapo laureatais, tiek pat – diplomantais. Visi dalyviai buvo nepaprastai stipriai parengti, vertinimo balai – aukšti. Pianistams buvo atvežtas rojalis, kuriuo muzikantai laiko repetuoti turėjo vos kelias minutes“, - pasakojo fortepijono mokytojos V.Ruzgienė ir K.Skripkauskienė.

Laureate tapusi L.Žutautaitė prisiminė, kad, prisėdusi prie masyvaus rojalio – koncertinio fortepijono - suprato, jog teks gerokai paplušėti.

„Rojalio klavišai – labai sunkūs, jiems reikia stiprių pirštų. Bet kai prisėdau repetuoti, savo mokytojai pasakiau – noriu groti ir žinau, kad reikės stipriai padirbėti“, - konkurso įspūdžiais dalijosi L.Žutautaitė.

Jos bendramokslės Vaiva Mitkutė ir Marija Guščiūtė tapo konkurso diplomantėmis. Jaunosios pianistės įvertino konkurse įgytą sceninę patirtį bei dar labiau išaugusį norą tobulėti.

Tokie pat griežti reikalavimai, kaip ir pianistams, buvo taikomi ir styginiais instrumentais grojantiems vaikams – jų konkurse pasirodė 81.

Styginių konkurso komisijai vadovavo Aistė Dvarionaitė, vaikus vertino profesionalų komanda. Puikiai pasirodė Gabija Beržonskytė, Smiltė Murencevaitė, kurią parengė mokytoja Nijolė Narkutė. Diplomantėmis tapo D.Pocienės ugdytinės Akvilė Aksinavičiūtė, Viktė Rimšaitė ir Aistė Drakšaitė.

„Mergaitės pamatė, kad reikia tobulėti, išmokti valdyti emocijas. Per konkursą pajautėme, kaip mūsų auklėtinės suaugo scenine prasme, subrendo. Mums, kaip mokytojoms, yra didelė dovana dirbti su tokiais vaikais. Tikras malonumas kartu eiti ieškojimų keliu, kiekvienas laimėjimas yra įdėto darbo įvertinimas“, - auklėtinių noru dirbti ir tobulėti džiaugėsi jų mokytojos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas