Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Sporto kompleksas Savanorių gatvėje - “nuplaukė”

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2006-10-27

Vakar Kretingos rajono savivaldybės Tarybos posėdyje paaiškėjo, jog planuoto Sporto komplekso Savanorių gatvėje nebus. Nors su Klaipėdos apskrities leidimu rajono Savivaldybė teberengia šios teritorijos užstatymo detalųjį planą, tai pačiai apskričiai žinant, dalis teritorijos - 1,63 ha - priteista buvusiam savininkui, ir detalusis planas pakibo ore.

Žinią, kad atrėžta dalis visuomenės reikmėms turėtos teritorijos, kai kurie Tarybos nariai išgirdo tik posėdžio išvakarėse. Jie ir sukėlė triukšmą, pareikalavo į posėdį pakviesti Kretingos rajono Žemėtvarkos tarnybos juristą Vitalijų Galuškiną, teisme dėl nuosavybės teisės į 1,63 ha sklypo atstatymo atstovavusį apskričiai, kad šis paaiškintų, kodėl nebuvo apgintas visuomenės interesas, apie teismo sprendimą delsta pranešti rajono Savivaldybei. Meras Valerijonas Kubilius dievagojosi, jog informaciją iš apskrities apie teismo nutartį ir žemės savininko atsiradimą Savivaldybė gavo iki vakarykščio Tarybos posėdžio likus savaitei.

V.Galuškinas tvirtino, jog Stanislovui Lubiui nuosavybės teisė į 1,6 ha sklypą greta Žemaitės alėjos neužstatytoje teritorijoje buvo atkurta nepažeidžiant įstatymų ir kad rajono Savivaldybė pakeisti nutartį yra bejėgė, kadangi žemės klausimai yra ne Savivaldybės, o apskrities kompetencijoje. S.Lubys žemę atgavo pasinaudodamas įstatymų suteikta nauja galimybe ir praleidus pareiškimo padavimo atkurti žemės nuosavybę terminus žemę atgauti per teismus. Tik privalu turėti svarbią priežastį, kodėl nesikreipei laiku. “Žemėtvarkos specialistai nesuteikė žmogui informacijos apie jo turėtą žemę”,- pateikė V.Galuškinas galimos svarbios priežasties pavyzdį. Juristas perspėjo, jog neprognozuoja, kiek dar tokių vėluojančių savininkų yra nusitaikę į visuomenės poreikiams rajono Savivaldybės teritorijoje skirtą žemę.

S.Lubys nuosavybės teisę į žemės sklypą įrodė padedamas kelių brandaus amžiaus liudininkų, kurie patvirtino, kad sklypą 1928 metais išparceliuotose vienuolyno žemėse buvo gavę S.Lubio tėvai, Kartenoje dirbę mokytojais. V.Galuškino teigimu, S.Lubys dėl žemės sklypo bylinėjosi 4 mėnesius. Teismas nutartį priėmė liepos mėnesį. “Kodėl apie bylinėjimąsi, teismo nutartį neinformavote Savivaldybės? Kodėl neskundėte nutarties, leidote jai įsigalėti?”- klausė Tarybos narys V.Karaliūnas juristo V.Galuškino. “Tam, kad skųsti reikia turėti argumentų, o aš jų neturėjau. Savivaldybė nevykdo žemėtvarkos funkcijų”,- aiškino juristas.

Rajono Savivaldybėje apie S.Lubiui atriektą žemės sklypą buvo žinoma gerokai anksčiau negu teigė meras - prieš savaitę. Savivaldybės administracijos direktorius patvirtino, jog S.Lubys rugsėjo pabaigoje kreipėsi į Savivaldybę, prašydamas patvirtinti šito sklypo kadastrinius matavimus.

Tarybos narys Steponas Baltuonis siūlė bylinėtis su apskritimi, reikalaujant, kad Savivaldybei būtų atlygintos sužlugdyto detaliojo plano rengimo išlaidos. Detaliajam planui parengti iš Savivaldybės biudžeto buvo skirta per 40 tūkst. Lt. “Apskričiai priekaištas - liepos mėnesį žinojote teismo sprendimą ir neinformavote Savivaldybės, kuri toliau rengė detalųjį planą, kurį rengti leido apskritis”,- kalbėjo V.Černeckis. “Tai dar vienas atvejis, patvirtinantis, kad apskritis reikia išvaikyti”,- sakė V.Karaliūnas. Kolegų už pastabas dažnai pašiepiamas V.Brazauskas apibendrino: “Po mūšio ginklais nebemojuojama. Kažkas suplanavo ir padarė. O visuomenės interesui - šnipšt”. Tarybos nario S.Baltuonio pastebėjimu, S.Lubio atgauto 1,6 ha sklypo 1 aro rinkos kaina yra apie 20 tūkst. Lt.

V.Kubilius ramino įsiaudrinusius Tarybos narius, kad jau surado kitą, ne prastesnę vietą sporto kompleksui - Savanorių gatvėje esančio miesto stadiono rytinėje dalyje.

7 ha teritorijoje, kurios 1,6 ha atiteko privačiam asmeniui, pagal rengiamą detalųjį planą turėjo būti pastatyta: Savivaldybei - tai yra mums visiems - priklausantis sporto kompleksas, keletas daugiabučių, individualių namų ir prekybos centras. Nemažą dalį pinigų sporto komplekso statybai Savivaldybė planavo gauti pardavusi prekybos centrui žemę. Prekybos centrui buvo numatytas sklypas, kuris atiteko S.Lubiui.

Vakar Taryba patvirtino detalųjį planą prekybos centrui Žemaitės alėjoje, buvusios automobilių aikštelės vietoje statyti. Pretenzijas per spaudą ir kitais būdais reiškusių gyventojų vakar posėdyje nebebuvo nė vieno. “Iš verslininkų išreketavo savo, ir prekybos centras nebetrukdo”,- tokia buvo daugelio Tarybos narių išvada apie gyventojų keltas pretenzijas, vilkinusias detaliojo plano patvirtinimą.

“Apie kokį verslo skatinimą rajone galima kalbėti, kai dar veiklos nepradėjusį verslininką nureketuoja gyventojai, Savivaldybė. Sulauksime to, kad ir verslininkai paliks Lietuvą”,- teigė A.Šoblinskas. Rajono Savivaldybė prekybos centrą Žemaitės alėjoje statyti užsimojusius verslininkus įpareigojo pakloti šaligatvius, pastatų apšildymui naudoti Savivaldybės įmonės Kretingos šilumos tinklai tiekiamą šilumą.

Pabrango vanduo, brangs šiluma

Kretingos rajono savivaldybės Taryba patvirtino naujas tiekiamo ir kanalizuojamo vandens kainas, jos padidėjo vidutiniškai daugiau kaip 8 procentais.

Savivaldybės įmonė “Kretingos vandenys” pastaraisiais metais dirba nuostolingai. Pasenusi įmonės technika, kurios didžiuma yra apie 20 metų senumo. Dėl nedidinamų algų įmonę palieka specialistai. Tai dalis priežasčių, privertusių rajono politikus pabranginti įmonės tiekiamą šaltą vandenį ir nuotekų tvarkymo paslaugas.

Taryba vakar išklausė Kretingos šilumos tinklų direktoriaus Jono Barzdžio trumpą ataskaitą apie įmonės ūkinę-finansinę veiklą. Direktoriaus teigimu, šiandieninė šilumos kaina yra mažesnė už savikainą. Įmonės specialistų paskaičiavimu, viena šilumos kilovatvalandė turėtų kainuoti apie 16-17 ct. Tai reiškia, jog šilumą planuojama branginti apie 20 procentų. Naują Kretingos šilumos tinklų tiekiamos šilumos kainą Respublikinė kainų komisija turėtų patvirtinti gruodžio 10 dieną. Meras V.Kubilius patikino, jog šį šildymo sezoną rajono Savivaldybės Taryba šilumos kainos nedidins.

J.Barzdys pasidžiaugė, jog šildymo sezono pradžioje gyventojai įmonei tėra skolingi 150 tūkst. Lt, kai ankstesniais metais jų skola siekdavo 400-500 tūkst. Lt. Skolų įmonei beveik neturi rajono Savivaldybė, tik už einamąjį laikotarpį. Tačiau meras pastebėjo, jog prasidėjus šildymo sezonui, Savivaldybei nepavyks išvengti didesnių įsiskolinimų.

Kretingos šilumos tinklų privilegijuotas akcijas įsigijusi “Klaipėdos energija” už pirkinį į Kretingos šilumos tinklų sąskaitą jau pervedė 1 mln. 200 tūkst. Lt. “Šiuos pinigus pradėsime naudoti, kai bus sudaryta nauja įmonės valdyba, kuri spręs, kur ir kaip juos išleisti”,- sakė J.Barzdys.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas