Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar namuose esate įsirengę dūmų detektorių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Premjeroje žiūrovai - ant scenos

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2012-02-21

Šį penktadienį, vasario 24-ąją, 18 val. kretingiškiai kviečiami į Egidijaus Radžiaus teatro premjerą Dmitrijaus Lipskerovo „Upė ant asfalto“, režisuotą Nerijaus Gedmino. Premjera bus rodoma ne žiūrovų salėje, o kamerinėje aplinkoje - ant scenos.

Spektaklyje apie tėvų ir vaikų problemas vaidmenis sukūrė Kęstutis Bručkus ir Aina Norgilaitė.

„Spektaklio scena – netradicinė, nes ir jo veiksmas – subtilus. Norisi, kad žiūrovas būtų ne tik stebėtojas, o tarsi vyksmo dalyvis, kad jis galėtų kone pačiupinėti aktorius, iš arti išgyventi jų emocijas“, - pabrėžė N.Gedminas.

Nors šios pjesės herojai – šešiolikmečiai, tačiau šis spektaklis – ne apie paauglius, o apie tėvus. Būtų idealu, mano režisierius, jeigu jį galėtų pamatyti ir tėvai, ir jų vaikai. Pagrindinis pjesės herojus Ričardas – nuo realybės visiškai atitrūkęs vaikinas, jis gyvena liguistomis tėvo fantazijomis. Nuo daugiaaukščio stogo jie įsivaizduoja matą upę, kuri teka į amžinybę, tačiau iš tiesų jos nė nesimato. Vaikinas – ant savižudybės slenksčio. Pas jį ateina mergina iš gatvės, mąstanti gana realiai, ir bando jį sugrąžinti į tikrąjį gyvenimą. Nors iš tiesų lieka neaišku –buvo atėjusi mergina ar tai vėlgi – jo fantazijos rezultatas.

Režisierius tvirtino, jog šią, dar sovietinės „perestroikos“ laikais parašytą, pjesę jis pirmąsyk skaitęs būdamas to paties amžiaus, kaip ir pats herojus. „Tačiau viskam ateina savas laikas: apie šią pjesę pradėjau galvoti prieš kelerius metus. Ji nepasenusi, ir šiandien kaip tik nuskamba labai aktualiai: tai pjesė apie grėsmes paaugliams, kurias išprovokuoja jų tėvų elgesys“, - įsitikinęs režisierius.

N.Gedminas pasidžiaugė, jog dviem aktoriams, persikūnijusiems į personažus, – Kęstučiui Bručkui ir Ainai Norgilaitei – įtaigiai pavyko perteikti jų charakterius. Abiejų šių jaunųjų aktorių kalvė – Pranciškonų gimnazijos teatro studija: Aina dar tebesimoko gimnazijoje ir lanko studiją, o Kęstutis jau baigia režisūros studijas Klaipėdos universitete.

Nors pjesė buvo pastatyta per porą mėnesių, tačiau tam rengtasi kone metus – režisierius su aktoriais ją aptarinėjo, analizavo, kol galutinai išsikristalizavo vaizdas. Režisierius taip pat pasidžiaugė, jog sukurti ir įgyvendinti scenos apipavidalinimą bei meninį įvaizdį pagelbėjo Kultūros centro scenografas Steponas Viluckis ir Pranciškonų gimnazijos mokinė Rūta Kumpytė.

Dmitrijus Lipskerovas yra vadinamas naujosios rusų literatūros lyderiu ir gebėjimu simboliais perteikti tikrovę sąlyginai yra lyginamas su magiškojo realizmo klasikais Gabrieliu Garsija Markesu bei Michailu Bulgakovu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas