Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Gulbiukas skraidyti dar neišmoko

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Gamta
  • 2006-10-24
Prie Akmenos upės užtvankos, žemumoje ant akmens stovinti ir neskrendanti gulbė sukėlė laikraščio skaitytojų susirūpinimą – o gal paukštis yra sužeistas.

“Pajūrio naujienų” skaitytojų rūpesčiu pagalbos vėl šaukėsi gulbių jauniklis: skaitytojai, pastebėję, jog prie Akmenos upės užtvankos, žemumoje ant akmens stovintis paukštis nei skrenda, nei kur plaukia, klausė – galbūt jis yra sužeistas.

Kretingos rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos veterinarijos gydytojas, atsakingas už gyvūnų gerovę, Kazys Vasiliauskas pasirūpino gulbių jaunikliu. Jau nebe pirmus metus stebintis žiemoti pasilikusių ir žmonių beveik prijaukintų gulbių elgesį mūsų mieste bei “Vienkiemio” sodyboje, veterinarijos specialistas spėja, jog tai yra praėjusiais metais vėlgi skaitytojų rūpesčiu gelbėtos gulbės jauniklis. “Kadangi patelė yra be vieno sparno, ji savo vaikų neišmokino skristi. Taigi žmonių pastebėtas jauniklis, “nučiuožęs” nuo užtvankos, nebegalėjo ant jos užskristi. Pabandžiau prisivilioti gulbiuką – pavyko. Sugavęs jį užkėliau ir paleidau plaukti”, - pasakojo K.Vasiliauskas, praėjusiais metais išgelbėtąją gulbę pavadinęs Džordžu.

Specialistas spėja, kad ir Džordžo šeimos jaunikliai pasiliks žiemoti. Tai sukels rūpesčių, kadangi per žiemą gulbes reikės kažkam išmaitinti.

Gulbės mūsų mieste plaukioja Akmenos upe, labai dažnai jos būriuojasi Jolandos ir Algimanto Šoblinskų sodyboje “Vienkiemis”. Čia jos gauna maisto.

Džordžo šeima šiemet išperino 4 jauniklius. Vienas, kaip pastebėjo K.Vasiliauskas, yra dingęs, galbūt – netgi žuvęs. Trys jaunikliai būna su tėvu ir motina.

Skristi nemokėjęs gulbiukas, galima sakyti, - jau ir visas gulbinas. “Paukštis gerai išsivystęs, sveria ne mažiau kaip 10 kilogramų”, - įspūdžius iš paukščio “gelbėjimo operacijos” pasakojo K.Vasiliauskas.

Laiku skristi neišmokę gulbių jaunikliai, be abejo, skristi dar išmoks. Bet vargu, ar jie, kaip ir tėvai, tapę beveik prijaukinti, maitinami žmonių, beišskris į šiltus kraštus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas