Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Penktojoje rajono kaimo bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų idėjų, veiklos ir prekybos mugėje buvo paskelbtos trys nominacijos, kurių viena pakeis kasmetinių mugių organizavimo tvarką.

Mugės dalyvius pasveikino „Mes tik“ būgnininkai.
Paskelbė nominacijas

Šauniausios idėjos nominaciją pelnė Lietuvos demokratinė moterų kolegija. Šios organizacijos narės pasiūlė vietoj kasmet vykstančios mugės organizuoti forumą arba konferenciją. Kaip sakė Moterų informacijos ir mokymo centro (MIMC) direktorė bei mugės vadovė ir koordinatorė Marija Juškienė, ši idėja iškart sulaukė visų palaikymo. Ši idėja dar kartą bus svarstoma MIMC ir greičiausiai, kad vienais metais bus organizuojamos mugės, kitais – forumai arba konferencijos. Vienerių metų, M.Juškienės manymu, galbūt yra per mažai, kad minėtos organizacijos galėtų kokybiškai pasirengti renginiui.

Jaunimui atiteko geriausio prisistatymo nominacija. Ją pelnė Jaunimo teatrinio meno ugdymo klubas „Mes“.

Versliškiausia organizacija buvo pripažinta jungtinė Darbėnų seniūnijos bendruomenė, kurią sudarė Lazdininkų, Grūšlaukės, Darbėnų ir Senosios Įpilties atstovai. Mugėje jie pateikė bene įvairiausią ir įdomiausią gaminių asortimentą – nuo čia pat verdamų „kleckų“ iš raugintos duoninės tešlos iki tortų.

Meras neatidavė savo kėdės

Mugėje pirmą kartą buvo atkreiptas dėmesys į tai, kaip dalyviai sugeba pritaikyti informacines technologijas savo veikloje. Pasak M.Juškienės, informacinės technologijos bendruomenėms ir organizacijoms – nebe problema. Pritrūko tik renginio laiko, kad organizacijos tai pademonstruotų. Nes pirmiausiai visiems rūpėjo gyvas žodis, daina, bendravimas.

„Dar viena mugės naujovių – buvo surengtas aukcionas, kurio metu pardavėme simbolinę mero kėdę, Piotro Silkino sportinius batelius su jo paties parašu bei sūrį, kaip glaudžios bendruomenių veiklos simbolį“, - sakė mugės vadovė ir koordinatorė Marija Juškienė.

Simbolinę mero kėdę įsigijo pats rajono meras, renginio globėjas Valerijonas Kubilius, už ją nepagailėjęs daugiau negu 100 Lt. Pirkdamas kėdę meras sakė, kad dar neužbaigė dabartinių reikalų, turi sumąstęs dar daugiau darbų, todėl visko neįgyvendinęs negali leisti, kad rajono mero kėdė patektų į kitas rankas. Sportinius Piotro Silkino batus už 50 Lt įsigijo renginio vadovė ir koordinatorė M.Juškienė. Garsaus kretingiškio batus ji nupirko savo anūkui, kad namuose būtų bent dalelė žmogaus, į pasaulį nunešusio Lietuvos vardą. Sūrį nusipirko moterų klubas „Harmonija“.

Aukcione surinkti pinigai buvo padovanoti jauniesiems šokėjams – Gintarei Martinėnaitei ir Justui Skarai, respublikinėse varžybose pelniusiems trečiąją vietą.

Aukcione pavyko surinkti apie 200 Lt, tačiau šokėjų porai buvo įteikta dvigubai didesnė suma, nes dar 200 Lt jiems skyrė MIMC.

Vida Viskontienė iš Darbėnų mugės dalyvius ir svečius viliojo „kleckais“ iš raugintos duonos tešlos.

Paprastai, M.Juškienės žodžiais, per įvairius renginius surinktomis lėšomis paremiami likimo nuskriausti žmonės. Šįkart MIMC nusprendė paskatinti tuos, kurie garsina Kretingą.

Svarbu – išeiti į viešumą

“Tokie renginiai skatina žmonių aktyvumą, duoda verslumo pagrindus, - sakė Snieguolė Benikienė, Kretingos verslo informacijos centro direktorė. – Smulkiam gamintojui svarbu išdrįsti išeiti į viešumą ir pasiūlyti savo produktą, gaminį“. Darbėnų seniūnijos bendruomenės ir imbariečiai pristatė kulinarinį paveldą. Nė viena organizacijų savo produkcijos nepardavinėja prekybiniuose taškuose – tik mugėse ir kituose uždaruose renginiuose. Tačiau imbariečiai nusitaikė į perspektyvą. Kaip sakė kooperatyvo „Pieno banga“ vadovė Bronė Buivydienė, kooperatyvo nariai planuoja plėsti veiklą. Jie ketina rengti pieno perdirbimo cechą ir patys gaminti pieno produktus. Imbariečiai laukia kitų metų, kuriais, kaip tikimasi, turėtų būti lengviau įgyvendinti šią idėją.

Be jau minėtų organizacijų mugėje dalyvavo Kūlupėnų bendruomenės centras „Kūlupėnai“, Padvarių – „Trys tvenkiniai“, Baublių, Pensininkų sąjungos Kretingos skyrius „Bočiai“, Kretingos pranciškoniškojo jaunimo tarnyba, jaunimo organizacija „Arera“, moterų ūkininkių draugija „Alkierius“, Bronchų ir astmos asociacija, bitininkai, jaunųjų kūrėjų klubas „Strėlė“, labdaros paramos fondas „Jaunimo sodyba“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas