Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Meldėsi už geradarius

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Parapijose
  • 2006-10-24
Maldos namų dešimtmečio proga rajono meras Valerijonas Kubilius įteikė dovanų Vydmantų parapijai, kurios komiteto vadovė yra Birutė Viršilienė.

Maldos namų įkūrimo dešimtmečio proga Vydmantų ir aplinkinių kaimų tikintieji meldėsi už geradarius, kurių gera valia buvo suremontuoti jų maldos namai.

Vydmantų maldos namai įsikūrė buvusiojoje pradinėje mokykloje. Remonto darbams rajono Taryba skyrė 27,5 tūkst. Lt. Nors pinigai nebuvo dideli, tačiau Kretingos seniūno Antano Gedmino žodžiais, jų užteko. Remontuojant maldos namus buvo apsieita su daug mažesne suma, negu vydmantiškiai buvo apskaičiavę, kad gali prisireikti. Taip, seniūno tvirtinimu, nutiko dėl to, kad daugelį darbų atliko patys bendruomenės žmonės, o dirbantieji pagal patentus paėmė tik menką užmokestį.

Apie 100 kv.m užimantys maldos namai, kurių iniciatorė - vydmantiškė Birutė Viršilienė, buvo įkurti sujungus dvi klases. Naujai perklotos grindys, sutvarkytos lubos, durys, langai, įrengtas tualetas. Vietos užteko netgi zakristijai. Klauptus, kuriuose telpa 70 žmonių, pasidarė patys vydmantiškiai.

Padėkos Mišias, kuriose dalyvavo ir rajono Savivaldybės vadovai, aukojo Palangos klebonas Algis Genutis.

Remonto darbai buvo atlikti vasarą.

Bažnyčios idėjos vydmantiškiai neatsisako. Jau parengtas ir projektas, o vietoje, kurioje numatoma ją statyti, įrengtas ir pašventintas kryžius.

Pagal projektą, bažnyčia turėtų būti statoma kartu su laidojimo namais ir namu klebonui. Visa tai kainuotų apie pusantro milijono litų. Pasak seniūno, projektas greičiausiai bus keičiamas, paliekant tik bažnyčią, taip statybos išlaidas mažinant bent iki milijono litų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas