Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Veiklą pradėjo Lietuvos liberalų sąjūdžio skyrius

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Politika
  • 2006-10-24

Kretingos politinėje padangėje sparnus skleidžia dar viena politinė partija - Petro Auštrevičiaus vadovaujamas Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis. Šį rudenį įsisteigusio partijos Kretingos skyriaus pirmininke išrinkta Jokūbavo pagrindinės mokyklos mokytoja Renata Bumblienė, pavaduotojais - Ūkio banko Kretingos skyriaus valdytoja Nijolė Puidokienė ir Kūlupėnų pagrindinės mokyklos direktorius Vidas Kelpša.

Į Lietuvos liberalų sąjūdį įsilieję kretingiškiai pritaria partijos siūlymui taisyti Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą numatant, kad tarybų nariai renkami ne tik pagal partijų sąrašus, bet ir tiesiogiai pačių gyventojų, vienmandatėse apygardose.

Savivaldybių tarybų įstatymo pataisos iniciatoriai yra įsitikinę, jog dabartinė rinkimų tvarka, kai į rajonų ar miestų savivaldybių tarybas patenkama pagal politinių partijų sąrašus, yra ydinga: pagal sąrašus valdžion išrinkti vietos politikai nepalaiko ryšių su gyventojais, nežino jų poreikių. Tarybų nariai dažnai net nežino, kuo jo rinkėjai gyvena, skundžiasi. Tokių “sąrašinių” tarybų nariai yra priklausomi ne nuo rinkėjų, o nuo juos iškėlusių partijų valios. Būdami sąrašiniai, jie dalijasi kolektyvine atsakomybe už priimamus sprendimus. O sena tiesa byloja - už ką atsako visi, neatsako niekas.

Liberalsąjūdiečiai siūlo vienmandatėse apygardose tiesiogiai rinkti pusę (Kretingos rajono savivaldybės Tarybos atveju narių skaičių tektų vienu didinti arba mažinti, kadangi šiandieną Taryboje yra nelyginis narių skaičius - 25) tarybos narių. Ką reiškia rinkimai vienmandatėse apygardose? Tai, kad savo atstovą į tarybą rinktų konkrečios gyvenvietės ar miesto kvartalo žmonės. Į tarybas galėtų kandidatuoti ir nepartiniai asmenys.

Liberalų sąjūdžio atstovai tvirtina, jog siūloma savivaldos reforma vietos valdžią padarytų artimesnę gyventojams, taigi ir labiau demokratišką. Tam, kad Seimas pradėtų svarstyti siūlomą Savivaldybių rinkimų įstatymo pataisą, reikia, kad siūlymui pritartų ne mažiau kaip 50 tūkstančių rinkimų teisę turinčių Lietuvos Respublikos piliečių. Parašus Kretingoje renka Liberalų demokratų sąjūdžio Kretingos skyriaus nariai. Dėl pasirašymo kreiptis tel.: 8-650 26779, 8-657 98766, 8-698 73340.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas