Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Pirmieji pristatė kandidatus į vietos valdžią

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2006-10-24
Liberalų demokratų kandidatai į Kretingos rajono savivaldybės Tarybą su tądien Kretingoje viešėjusiais partijos lyderiais.

Šeštadienį partijos Tvarka ir teisingumas (liberalai demokratai) kandidatai į Kretingos rajono savivaldybės Tarybą išsirikiavo Kretingos rajono policijos komisariato salės scenoje prieš Kretingos miesto ir rajono gyventojus. Kandidatų į rajono Savivaldybės Tarybą 2007 metais vasario 25 dieną vyksiantiems rinkimams sąrašo lig šiol nepaviešino nė viena į Kretingos rajono savivaldybės valdžią nusitaikiusi politinė partija. Liberalai demokratai tą padarė pirmieji.

- Kodėl taip anksti pristatome kandidatus į savivaldybių tarybas? Atiduodame juos jūsų teismui. Svarstykite, vertinkite, ar jie verti atstovauti jums, kad po rinkimų nenuviltų jūsų ir partijos Tvarka ir teisingumas,- susirinkusiems kalbėjo partijos Tvarka ir teisingumas (liberalai demokratai) pirmininkas, nušalintasis šalies prezidentas Rolandas Paksas.

Pristatyti kretingiškiams kandidatų į rajono Savivaldybės Tarybą su R.Paksu buvo atvykę jo pavaduotojai Evaldas Lementauskas ir Valentinas Mazuronis, kuris yra ir Liberalų demokratų frakcijos seniūnas Seime, partijos atstovė spaudai Jūratė Overlingienė, kuratorius Klaipėdos apskričiai Valerijonas Bernotas.

Susitikimo pradžioje E.Lementauskas ir J.Overlingienė publiką pavedžiojo po Lietuvos politikų kreivų veidrodžių karalystę. E.Lementauskas skaitė V.Kudirkos Tautinės giesmės, mūsų valstybės himno, pastraipas. Po kiekvienos pastraipos abu su J.Overlingiene žėrė faktus apie žymiausių dabarties Lietuvos politikų dviveidystę, veidmainiavimą, piktnaudžiavimą valdžia, kitas ydas, trypiančias Tautinės giesmės tiesas, dvasią.

Į oratorių klausimą, ar šiandieninė valdžia atstovauja paprastų žmonių interesams, salė atsakė vieningu “Ne”. Į kitą klausimą - “Ką daryti?” - atsakymas buvo: “Nebalsuoti, nebeiti į rinkimus”. Išgirdęs šį atsakymą, R.Paksas pareiškė: “Jie, esantys valdžioje, to tik ir laukia, kad vėl išliktų”. Liberaldemokratų lyderis teigė tikįs, jog tautos akyse puolę politikai neatėmė iš žmonių paskutinės vilties, kad, jeigu ir ne jie, tai bent anūkai Lietuvoje gyvens geriau.

“Jūsų partijoje buvo V.Domarkas, už jį balsavau, to neslėpiau nuo pažįstamų, artimųjų. Dabar gėdijuos jiems į akis žiūrėti. Pabėgo V.Domarkas pas darbiečius, dabar - lyg ir pas valstiečius”,- susirinkimo akivaizdoje vienas kretingiškis piktinosi Seimo nariu V.Domarku. Pritardamas jam R.Paksas pažymėjo, jog liberalai demokratai siekia, kad būtų įstatymiškai įteisintas rinkėjų lūkesčių netenkinančių išrinktųjų valdžion atšaukimo mechanizmas. V.Mazuronis apie kolegą Seime V.Domarką sakė: “Pirmiausia V.Domarkas išdavė prezidentą Rolandą Paksą. Antrą kartą, susvyravus Darbo partijai, nulėkė pas kitus, vėl ieškodamas savo minkštai vietai geresnio nutūpimo. Vykit tokius nebalsuodami”. V.Mazuronis tokiais pat politiniais perbėgėliais pavadino V.Muntiano vadovaujamus pilietininkus. “Didieji valstybininkai - socialdemokratai - Seime pardavinėja postus tiems patiems darbiečiams, kuriuos dar vakar vadino nusikaltėliais”,- kalbėjo politikas apie Seime politiniams perbėgėliams kuriamą palankią terpę.

Atliepdama politinių turistų priešininkams, Liberalų demokratų partijos Kretingos skyriaus pirmininkė advokatė Aldona Stasiulaitienė pažymėjo, jog visi skyriaus kandidatai į Kretingos rajono savivaldybės Tarybą, Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę, nėra buvę jokios kitos politinės partijos nariais. Sąraše yra žmonių, kurie sovietmečiu priklausė TSKP.

Kalbėdamas apie savivaldos problemas Lietuvoje, R.Paksas teigė, jog dabar savivaldybės realios valdžios neturi ir kad yra būtina joms ją suteikti. Liberaldemokratų lyderis pažymėjo, jog jo vadovaujama partija sieks, kad merai, seniūnai ir dalis savivaldybių tarybų narių būtų renkami tiesiogiai. Dabar gi seniūnai yra skiriami, merą renka tarybos nariai, o į tarybą pakliūnama per partinius sąrašus. “Su žmonių pritarimu turi būti skiriamas vietos policijos vadas, prokuroras, teisėjas”,- sakė R.Paksas. Liberalai demokratai pritaria apskričių panaikinimui, sugrąžinant savivaldybėms apskričių atimtas teises. Jų įsitikinimu, savivaldybės savo teritorijoje turi turėti veto teisę. Tai reiškia, kad rajono savivaldybės taryba galėtų savo teritorijai vetuoti aukštesnės valdžios sprendimus. Pavyzdys - nepaisyti Respublikinės kainų komisijos nustatytų šilumos kainų ir nustatyti savas. Liberalai demokratai užsibrėžę panaikinti senaties terminą už sunkius ekonominius nusikaltimus, kurių yra padarę ir šalies valdžioje buvę bei esantys politikai. “Šiandieną man, kaip tam vilkui, raudonomis vėliavėlėmis užtvėrė visus kelius į valdžią. Nesvarbu, kur aš būsiu, aš būsiu su jumis. Aš tikiu, kad tik žmonės gali išardyti tą mūsų valstybę apraizgiusį voratinklį. Svarbiausia - mums visiems nuoširdžiai patikėti ta galia”,- atsisveikindamas su kretingiškiais sakė R.Paksas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas