Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Išgyventi galima tik laiku persiorientavus

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2006-10-20

Tai, kad išsaugoti verslą, išgyventi galima tik laiku persiorientavus pagal gyvenimo diktuojamas sąlygas, ypač pajuto bendrovė “Kretingos vettiekimas”. Pasikeitus ir nuolat tebekintant su veterinarija susijusiems įstatymams, bendrovė, norėdama išlikti rinkoje, privalėjo peržiūrėti savo paslaugas, prekių asortimentą.

Šiame bendrovės “Kretingos vettiekimas” naminių gyvūnų kampelyje pailsi ne tik įmonės darbuotojai.. Tai – puiki ekspozicija tiems, kurie nori išsamiau susipažinti su bendrovės veikla, siūlomomis paslaugomis. Nuotraukoje (iš kairės) – bendrovės vadybininkas Jaroslav Tkhir, prekybos direktorė Danutė Videikienė ir administratorė Rasa Lukienė, kuriai patikėta prižiūrėti augintinius.

Bendrovės “Kretingos vettiekimas” prekybos direktorė Danutė Videikienė sako, jog bendrovę į kampą užspaudė draudimai prekiauti vaistais be receptų. “Anksčiau kaimo žmogus, užsukęs į veterinarijos vaistines, nusipirkdavo to, ko jam tuo metu reikėdavę gyvuliams gydyti: tepalų, antibiotikų, antiseptikų. Tai kaimo žmogui, kuris ir pats mokėdavo gyvulį pagydyti, būdavo išties paranku, - apie kasdienes šio laikmečio peripetijas kalbėjo D.Videikienė. – Kadangi esame griežtai kontroliuojami, atlaidžiai į esamus reikalavimus žiūrėti negalime, nors žmogui pastarieji sukelia nemažai keblumų”.

Pasikeitus reikalavimams, bendrovė “Kretingos vettiekimas” išplėtė prekybą kombinuotaisiais pašarais, pašarų papildais, įvairiais priedais, bendrovės vadybininkai ieško tokių prekių, kurių vis tik kaimo žmogus galėtų nusipirkti ir be recepto. “Darome viską, kad žmogus neišeitų iš mūsų vaistinių nieko nenusipirkęs,”, - sakė prekybos direktorė.

Ji ypač pasidžiaugė pasikeitusiu gyvulių augintojų požiūriu: žmonės, supratę, jog gyvulys yra jo pragyvenimo šaltinis, kitaip vertina ir jo priežiūrą.

“Štai kad ir dabar, karves suginus į tvartus, padidėjo mineralinių-vitamininių priedų paklausa: žemdirbiai mato, jog karvėms vasaros pabaigoje-rudenio pradžioje pasiganius ant atolo, labai trūksta ląstelienos. Karvės gi, negavusios kalcio, fosforo, žiemos neatlaikys, bus silpnos besiveršiuodamos ir panašiai. Taigi drąsiai galiu sakyti, jog žmonės supranta, kad laikyti silpną ir neprižiūrėtą gyvulį – neekonomiška”, - apie ypač stipriai pasikeitusį žemdirbių požiūrį į savo ūkį, kaip į verslą, kalbėjo D.Videikienė.

Ji sakė, jog žemdirbiai mielai naudojasi ir bendrovės galimybėmis sudaryti gyvulių šėrimo racioną. “Kretingos vettiekimas” bendradarbiauja su vienu Suomijos koncernų, kurio specialistai, reikalui esant, konsultuoja bendrovės specialistus.

Akvariumai – patys įvairiausi – yra viena naujausių bendrovės prekių.

Rinka bendrovei “Kretingos vettiekimas” padiktavo naujų idėjų: daugiau kaip pusę bendrovės prekių jau sudaro zooprekės. “Dabar rūpinamės ne tik kuo pašerti naminius gyvūnus. Tenka pasirūpinti ir jų guoliais, higienos priemonėmis, netgi drabužiais, - pasakojo D.Videikienė. – Pasikeitė ir žmonių požiūris į zooprekes: ūkininkas, pirkdamas pašarą karvėms ar kiaulėms, labai dažnai ėdalo įsimeta ir šunims, katėms. Ūkininkai, puoselėjantys savo sodybas, kitaip žiūri ir į naminius gyvūnus: kuris gi norės, kad išpuoselėtoje sodyboje būtų kokių suvargusių, neprižiūrėtų gyvūnų”.

Bendrovės “Kretingos vettiekimas” darbuotojai gali pasirūpinti ne tik gyvūno gerove, bet ir laiko neturintiems surasti ir pristatyti smulkų naminį gyvūnėlį, pavyzdžiui, papūgą, žiurkėną ar net žuvų akvariumams. Akvariumai – patys įvairiausi – yra viena naujausių bendrovės prekių. Bendrovės prekybos direktorė garantavo, jog “Kretingos vettiekimas” visoje Žemaitijos zonoje gali pasiūlyti didžiausią akvariumų asortimentą.

Bendrovė “Kretingos vettiekimas” rengiasi dar vienai naujovei. “Ketiname įrengti gyvūnų gydyklą ir Kretingoje. Tokias jau turime Telšiuose, Gargžduose, Šilutėje, Mažeikiuose. Tuomet vietoje bus galima teikti konsultacijas gyvūnų ir gyvulių augintojams, išrašyti receptą, pasiūlyti medikamentų. Kompleksinis aptarnavimas turėtų pasiteisinti”, - savo nuomonę išsakė D.Videikienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas