Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Kretingos scenoje – kraštiečio premjera

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2012-01-13

Sausio 18 dieną Klaipėdos dramos teatras ir profesionalus kretingiškis režisierius 26-erių Tomas Jašinskas pakvies mūsų miesto žmones į Kultūros centro scenoje rodomą monospektaklį – Marko Revenhilo „Produktas“.

Režisieriaus darbą profesionaliojoje scenoje pradėjęs kretingiškis Tomas Jašinskas į Kretingą atveža savo spektaklį „Produktas“.

Šio spektaklio premjera įvyko pernai lapkritį Klaipėdoje, ten jis buvo parodytas dukart, o trečiąkart, T.Jašinsko žodžiais, jis dar šviežut šviežutėlis atvežamas Kretingos žiūrovui.

Monospektaklyje vaidins žinomas Klaipėdos dramos teatro aktorius Igoris Reklaitis, teatre suvaidinęs per pusšimtį vaidmenų, o už Vernerį Oskaro Koršunovo režisuotame spektaklyje „Šaltas vaikas“ pelnęs Auksinį scenos kryžių.

Spektaklį „Produktas“ T.Jašinskas sukūrė pagal šiuolaikinės britų dramaturgijos krikštatėvio Marko Revenhilo kūrinį. „Šis pasakojimas – tai sumani šiuolaikinės visuomenės fantomų satyra, kurioje susipina erotika, meilė, terorizmas ir religinis fundamentalizmas. Tai - pasakojimas apie tai, kaip absurdiškos istorijos veikia žmones ir kaip jos suniveliuoja žmogiškąsias vertybes. Tai – terorizmo prieš artimą ir patį save atskleidimas“, - tvirtino režisierius.

T.Jašinskas yra baigęs Pranciškonų gimnaziją bei režisūros studijas Klaipėdos universitete, dvejus metus jis mokėsi teatro režisūros Vsevolodo Mejerholdo teatro centre Maskvoje.

„Mano teatrinė gyvenimo istorija prasidėjo tik dvyliktoje klasėje, kai režisierė Auksė Antulienė pakvietė vaidinti gimnazijoje statomame spektaklyje. Suvaidinau vieną vienintelį vaidmenį ir susirgau teatru, pradėjau domėtis juo, o pabaigęs mokyklą jau žinojau, ką noriu studijuoti“, - atviravo kretingiškis.

Prieš metus iš Maskvos sugrįžęs į Lietuvą, jis pradėjo profesionalaus režisieriaus karjerą. Jo kūrybinis kelias prasidėjo Valstybiniame jaunimo teatre, kur pastatė pjesę pagal Kazio Binkio eiles „Keturiais vėjais“. „Produktas“ yra antrasis jo darbas profesionaliojoje scenoje. O nuo vasario T.Jašinskas ketina statyti spektaklį „Inertiškos dujos“ pagal Adamo Rapo pjesę Šiaulių dramos teatre.

„Aišku, žmogus planuoja, o Dievas juokiasi. Šįkart norėčiau jį taip pajuokinti: esu pateikęs projektų Kultūros ministerijai, dabar laukiu paskelbiant rezultatus - tikiuosi laimėti Jaunojo menininko stipendiją ir dirbti kaip laisvas menininkas“, - juokavo kretingiškis.

Tai, anot jo, būtų lyg ir grįžimas į pirminę stadiją, kaip ir prieš 3 metus, kai jis statė spektaklį Nikolajaus Gogolio „Pamišėlio užrašai“. „Kūrėjo laisvė leidžia atsiskleisti jo minčiai. O atlygį reikia įrodyti ir pelnyti darbu: kad ir kiek mokslų baigtum, kiek metų beturėtum, nuo to žiūrovų akyse išmintingesnis netapsi“, - tokiomis nuostatomis vadovaujasi jaunasis režisierius ir kimba į sceninius darbus.

Paraleliai neatsiriboja ir nuo kitų darbų: jis dar dirba „Švyturio menų doke“ bei veda įvairius renginius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas