Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar domitės dabar pristatoma mero ir Tarybos 2023 m. ataskaita?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Susilies žodis ir gaida

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Smiltys
  • 2012-01-13

Kretingos kultūros centras gyvena nauja idėja – vasario pradžioje surengti dainų ir muzikos vakarą „Kai susilieja žodis ir daina“.

Mūsų krašto poetė Aušrinė Zulumskytė dainų ir muzikos mėgėjus kviečia susirinkti į kūrybos vakarą, kuriame skambės kretingiškių kompozitorių kūriniai, sukurti pagal jos eiles.

Pagrindinis šio vakaro akcentas – bendra kretingiškių kūryba. Kretingiškių, kuriuos sieja daugybė metų gražaus bendravimo ir bendradarbiavimo kūrybinėje plotmėje, pradedat poetiniu žodžiu ir baigiant muzika.

Iš esmės tą vakarą skambės dainos, kurioms muziką kretingiškiai kompozitoriai – Aloyzas Žilys, Pranas Razmus – sukūrė pagal mūsų kraštietės poetės Aušrinės Zulumskytės eiles. Kūrinius irgi atliks mūsų rajono kolektyvai, saviveiklininkai: Kretingos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Lakštingelė“, vadovaujama P.Razmaus, A.Žilio vadovaujami kolektyvai - moterų choras „Svaja“, ansamblis „Žilvinas“, „Žibutės“ mokyklos-darželio jaunučių choras, Antano Žvinklio vadovaujamas Kūlupėnų filialo moterų duetas, atlikėjai Raimondas Grabys, Sigutė Lubienė, Aurelija Stonkutė, Valdonė Petkovskė, kiti.

„Dainų pagal mano sukurtas eiles yra parašyta gana nemažai – susidarytų šešios dešimtys. Ir dauguma tų kūrinių parašyta kretingiškių. Idėja pristatyti bendrą kūrybą brendo seniai: kūrinių, kad įvyktų renginys – pakankamai, norisi prisiminti ir priminti kitiems tuos kūrinius, kurie lyg ir nugrimzdę užmarštin, kai kuriuos bus galima atlikti visiškai kitaip – tuos, kuriuos dainavo solistas, sudainuos duetas ar ansamblis, gal – netgi choras“, - pristatydama būsimą renginį kalbėjo A.Zulumskytė, viena iš vakaro idėjos autorių.

Dainos pagal šios poetės žodžius yra gimusios įvairiai: būna, kai autorė pasiūlo kompozitoriui eiles, būna, kai kompozitoriai pirma sukuria muzikinę melodiją, tada paprašo eilių.

„Kai visų pirma gauni muziką, egoistiškai negalvoji tik apie save - galvoji, kam – kapelai, chorui ar solistui – yra skiriamas būsimasis kūrinys. Dar įdomesnis kūrybinis procesas aplanko, kai dirbama trise – poetas, kompozitorius ir choreografas. Tada tekstas nedominuoja – jis tik tarnauja muzikai, judesiui. Bendrauju su Kretingos meno mokyklos choreografe Živile Adomaitiene, ir šis bendradarbiavimas vėlgi įneša naujų spalvų į mano kūrybą, - pripažino A.Zulumskytė, kuri kūrybai turi atitrūkti nuo tiesioginio darbo Klaipėdos universitete. – Su kretingiškiais kompozitoriais bendrauju 15 metų, ir dabar stalčiuje guli kelios melodijos, turinčios sulaukti laiko, kada joms bus sukurti žodžiai. Per kasdienius darbus nėra lengva prisėsti, bet anksčiau ar vėliau mintys suguls į eiles“.

Dainų ir muzikos vakaras „Kai susilieja žodis ir gaida“ klausytoją pakvies į kūrybinį procesą pažiūrėti kitu kampu. „Kretinga turi labai daug gilių tradicijų – kapelų švenčių, personalinių kūrybos vakarų, kuriuose į klausytoją einama per muziką. Šįsyk pakviesime atsispirti nuo žodžio ir tai padarius – ateiti iki muzikos“, - pažadėjo A.Zulumskytė.

Dainų ir muzikos vakaras pagal Aušrinės Zulumskytės parašytas eiles įvyks vasario 3 d. 19 val. Kretingos kultūros centro Parodų salėje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas