Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Bendruomenėse – šventinis metas

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2006-12-22

Kretingos rajono bendruomenės gyvena šventinėmis nuotaikomis – paminėję Adventą, žmonės rengiasi kalėdiniams ir naujametiniams vakarams, kaimuose įsižiebia eglės.

Lazdininkų bendruomenės pirmininkė Vanda Šimkuvienė pasakojo, kad artimiausiu metu lazdininkiečiai susitiks adventinėje vakaronėje, kad pagiedotų ir pabūtų rimtyje. Adventinės vakaronės taip pat rengiamos Budriuose, Kalniškiuose, Šukėje, Kartenoje, Jokūbave, Grūšlaukėje, Salantuose, Raguviškiuose, Kūlupėnuose.

„Bibliotekos darbuotojos šiandien organizuoja teminį Advento vakarą – „Kūlupėnų ir aplinkinių kaimų vaišių kultūros paveldas“. Prieš tai gyvenvietėje įvyks eglės įžiebimo ceremonija, tikimės, kad pavyks surengti kalėdinę mugę, šventės dalyvius vaišinsime arbata“, - kalbėjo Kūlupėnų bendruomenės pirmininkė Jūratė Mačernienė.

Baublių bendruomenė tradiciškai prieš žiemos šventes pynė adventinius vainikus, surengė keletą jų parodų.

„Bendruomenėje ir darbymetis – rašome projektą į Šveicariją dėl materialinės kaimo gerovės stiprinimo. Gruodžio 31 dieną visi, kas norės, susitiks naujametinėje vakaronėje“, - pasakojo Baublių bendruomenės pirmininkė Gražina Rimkuvienė.

Pasak Laukžemės bendruomenės pirmininkės Aidos Mikutienės, jau keletą metų kaimuose vis labiau populiarėja tradicija Naujuosius metus sutikti kartu.

„Naujųjų metų vakarą jau esame įpratę būti vienoje vietoje. Šventės dalyvių niekada netrūksta – tenka net iš anksto rezervuoti vietas“, - sakė A.Mikutienė.

Kalėdinėmis nuotaikomis gyvenantys karteniškiai taip pat rengia kalėdinę vakaronę, o iš karto po Naujųjų ketina peržvelgti nuveiktus darbus ir suplanuoti naujus.

Laivių bendruomenėje prieš šventes – nauji įvykiai. Bendruomenė po trejų metų rinko naują tarybą, bendruomenės pirmininke perrinkta Irena Šetkienė.

„Tradiciškai turėjome Advento vakaronę, bibliotekoje vaikai gamino žaislus eglei. Šiemet bendruomenės vaikams nupirkome dirbtinę eglę, surengsime jos įžiebimą, vaikams dovanosime saldainių. Gruodžio 31 dieną, kaip įprasta, visi, kas neturi kur švęsti Naujųjų ar nori 2012-uosius sutikti su savo bendruomene, pakviesime į naujametinį vakarą“, - žadėjo I.Šetkienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas