Pajūrio naujienos
Help
2023 Birželis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar žinote, kad Kretinga senesnė už Vilnių ir Kauną?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nemes kelio dėl takelio

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Aktualijos
  • 2011-12-13

Vyriausybės sprendimas 2012 metais dviračių taką nutiesti per Pryšmančius, o ne prie kelio Šiauliai-Palanga, nenuramino Kretingos dviratininkų klubo „Tolumos“. „Šis projektas yra niekinis“,- įsitikinęs „Tolumų“ vadovas Rimantas Skiparius, pasiryžęs jau šią savaitę vykti į Susisiekimo ministeriją ir kovoti dėl dviračių tako šalia kelio Šiauliai-Palanga – tokią iniciatyvą savo parašais patvirtino palaiką per 4 tūkst. Kretingos rajono gyventojų.

Dviratininkų klubas „Tolumos“ siekia, kad dviračių takas būtų nutiestas prie magistralinio kelio Šiauliai-Palanga, jį sujungiant su jau esamu dviračių taku Vydmantai-Palanga.

„Dviratininkai kaip važiavo magistraliniu keliu Šiauliai-Palanga, taip ir važiuos – niekas jų neprivers minti dviračių taku per Pryšmančius, nes šis jiems bus tiesiog nepatogus. Nutiesus dviračių taką šalia kelio Šiauliai-Palanga, būtų saugesni ne tik turistai, bet ir aplinkinių gyvenviečių – Kvecių, Kretingsodžio, Pryšmančių, Vydmantų, sodininkų bendrijos „Ąžuolas“ – gyventojai, važinėjantys dviračiais į darbą, mokymo įstaigas. Jau dabar magistraliniu keliu Šiauliai-Palanga važiuoja daugiau kaip 6 tūkst. transporto priemonių per parą. Ateityje eismo intensyvumas šiuo keliu tik didės, tad turime galvoti apie dviratininkų saugumą, priimdami strateginį sprendimą“,- kalbėjo dviračių entuziastai R.Skiparius ir Juozas Pelionis, kurie šiai iniciatyvai ketvirtadienį kvietė pritarti ir Saugaus eismo komisijos narius.

Posėdyje R.Skiparius pacitavo iš Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos gautą atsakymą į jų prašymą įrengti dviračių taką Kretinga-Vydmantai. „Norint įrengti pėsčiųjų ir dviračių taką šalia valstybinės reikšmės magistralinio kelio A 11 Šiauliai-Palanga ruožo 137,1 – 141,64 km, reikėtų parengti specialųjį planą ir visuomenės reikmėms paimti privačias žemes“,- teigiama susisiekimo viceministro Rimvydo Vaštako pasirašytame atsakyme.

Jis taip pat klubą „Tolumos“ informavo, kad, siekiant užtikrinti saugų eismą, yra parengti projektiniai pasiūlymai, kaip rekonstruoti kelyje Šiauliai-Palanga esančias sankryžas su Kretingos miesto Tiekėjų gatve ir su rajoniniu keliu Kretinga-Rūdaičiai-Žibininkai, kokias inžinerines saugaus eismo priemones įrengti per Vydmantų gyvenvietę. Projektavimo darbus planuojama atlikti 2012 metais.

„Saugaus eismo komisija yra jau anksčiau pritarusi dviratininkų iniciatyvai dviračių taką nutiesti prie kelio Šiauliai-Palanga. Tačiau Susisiekimo ministerijos atsiųsta specialistų komisija nutarė, kad pigiau ir saugiau būtų taką tiesti per Pryšmančius. Dviratininkų iniciatyva yra sveikintina, bet jai įgyvendinti nėra pinigų“,- kalbėjo Saugaus eismo komisijos pirmininkas administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis, kuriam pritarė ir Vietinio ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Antanas Viskontas.

„Taip, girdime atsisakinėjimus iš ministerijos, esą nutiesti dviračių taką prie kelio Šiauliai-Palanga būtų brangiau. Tačiau kas suskaičiavo, kiek kainuotų takas senuoju keliu į Palangą, o kiek – magistraliniu keliu? Mes neturime konkrečių skaičių, kad galėtume kalbėti iš esmės,- pastebėjo R.Skiparius. – Kalbant telefonu su ministerijos specialistais, šie garsiai pasvarstė, ar tik vydmantiškiai neturi kėslų pasipelnyti valstybei parduodami žemės dviračių takui įrengti. Bet ar kas nors kalbėjosi su tų žemių savininkais, ką jie iš tikrųjų mąsto? Kalbama, kad brangiai kainuotų iškelti pylimą dviračių takui prie kelio Šiauliai-Palanga, bet kam to pylimo reikia? Juk visame pasaulyje dviračių takai driekiasi nebūtinai viename aukšte su automobilių keliu, kodėl dviratininkų takas negali būti žemiau jo? Nebūtina dviračių tako nė asfaltuoti – jį galima padengti suspausto grunto sluoksniu.“

Kretingos rajono policijos komisariato Kelių policijos poskyrio viršininkas Algirdas Budginas išsakė abejonę, kokiu būdu dviračių takas, nutiestas per Pryšmančius, bus sujungtas su dviračių taku Vydmantai-Palanga. „Norint sujungti šiuos dviračių takus teks dviratininkams kirsti magistralinį kelią. O tai kelia pavojų dviratininkams – ar jie bus saugūs važiuodami per magistralinį kelią ties Vydmantais? Saugiausia būtų, jei dviračių takas eitų viena magistralinio kelio puse, nesikirsdamas su važiuojamąja dalimi“,- susirūpino A.Budginas.

J.Pelionis išsakė nuomonę, kad reiktų rinktis tą variantą, kur važiuoja didžiausias srautas dviratininkų. „Jei esame turtingi, galime švaistyti lėšas įrenginėdami dviračių takus aplinkkeliais. Dviračių taku per Pryšmančius nevažinės nei gyventojai, nei turistai – kokį lankytiną objektą pakeliui jie pamatytų? Mums nereikia dviračių tako tik dėl to, kad Susisiekimo ministerijos specialistai užsidėtų „pliusiuką“ neva išpildę gyventojų prašymą“,- kalbėjo J.Pelionis.

Išsakytoms dviratininkų mintims nebūta prieštaravimų ir Saugaus eismo komisijoje. Jos nariai, pasvarstę, ar prasminga pritarti prašymui, kuriam jau anksčiau buvo duota žalia šviesa, visgi apsisprendė ir šįkart palaiminti „Tolumų“ dviratininkų užmojus.

R.Skiparius pasidžiaugė, kad ne tik „tolumiečių“, bet ir pačių gyventojų iniciatyva yra surinkta 4 tūkst. 400 parašų, liudijančių žmonių palaikymą kovoje dėl dviračių tako Kretinga-Vydmantai, kuris, susijungęs su dviračių taku Vydmantai-Palanga, tarnautų ne tik gyventojų poreikiams, bet ir kaip turistinis maršrutas.

R.Skiparius ketina jau šią savaitę vykti į Susisiekimo ministeriją, kad jos specialistus dar kartą paragintų peržiūrėti dviračių tako projektą.

Kiti Saugaus eismo komisijos sprendimai

• Leista Žalgirio seniūnijai iš savo lėšų Valėnų kaime įrengti kelio ženklus „Gyvenvietės pradžia“ ir „Gyvenvietės pabaiga“.

• Klaipėdos regiono keliams persiųsti išnagrinėti pryšmantiškių prašymą įrengti pėsčiųjų perėją kelyje Šiauliai-Palanga ties Vydmantų vidurine mokykla. Gyventojai jaudinasi, kad vaikai, kasdien ne perėjoje kirsdami magistralinį kelią, yra nesaugūs.

• Leista sodininkų bendrijai „Minija“ ties įvažiavimu į bendriją įrengti kelio ženklą, ribojantį transporto priemonių greitį iki 20 km/val. Sodininkų bendrijos prašymą kelyje įrengti pėsčiųjų perėją ties autobusų stotele bei sodininkų bendrija nutarta persiųsti Klaipėdos regiono keliams.

• Nutarta atstatyti nunykusį greičio mažinimo kalnelį Kretingoje, Palangos gatvėje. Komisijos narių manymu, ateityje vėl žmonėms piktavališkai nuardžius greičio mažinimo kalnelį, bus kreiptasi į policiją dėl valstybės turto gadinimo ir vagystės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas