Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kūlupėniškiai paminėjo Pagyvenusių žmonių dieną

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Seniūnijose
  • 2006-10-17
Kūlupėniškiai, susirinkę į Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos salę, atšventė Pagyvenusių žmonių dieną, pagerbė išėjusius anapilin.

Kūlupėnų bendruomenė atšventė Pagyvenusių žmonių dieną. Tuo metu dvi seniūnijos šeimos rengėsi laidotuvėms. Kūlupėnų seniūno Algirdo Maciaus pastebėjimu, susibūrimai, skirti pagyvenusiems žmonėms, ypač brangūs, nes gal ir ši šventė kam nors buvo paskutinė. Per pastaruosius metus anapilin išėjo 24 seniūnijos gyventojai.

Šventę pagyvenusiems žmonėms surengė Kūlupėnų seniūnija ir bendruomenė.

Rajono meras Valerijonas Kubilius pasveikino vyriausią šventės dalyvį Juozą Lukauską, įpusėjusį devintą dešimtį, nepailstančią ir su daina nesiskiriančią Moniką Karnauskienę, neseniai 70-metį atšventusią Antaniną Skurdauskienę, muzikantų muzikantą Donatą Abartį.

Tokie susibūrimai, anksčiau vadinti pensininkų vakaronėmis, dabar – pagyvenusių žmonių šventėmis, kūlupėniškių labai mėgiami. Pasak seniūnijos socialinės darbuotojos Irinos Zubienės, pagyvenusieji yra aktyvesni už keturiasdešimtmečius, todėl švenčių norėtų nors ir kiekvieną šeštadienį.

Kūlupėnų seniūnija, I.Zubienės tvirtinimu, yra viena iš jauniausių rajone. Iš 1,9 tūkst. seniūnijos gyventojų pensinio amžiaus žmonių yra 380.

Bendruomenės pirmininkė Rima Galuškinienė pastebi, kad pabendrauti su vyresniais žmonėmis dažnai yra naudingiau negu perskaityti knygą. Tačiau rengti bendros vakaronės su jaunesniąja karta organizatoriai nesiryžo, nes, jų skaičiavimais, visi į salę netilptų, - seniūnijos žmonės yra aktyvūs ir mielai renkasi pasibūti kartu. Pagyvenusieji kūlupėniškiai geba gyventi ne tik sau – jie yra dėmesingi vienas kitam ir jaunesnei kartai.

„Jie sustoja, pakalbina, pasiteirauja, ar skaitei apie save laikraštyje ir iš kito kaimo galo atneša laikraštį“, - sakė bendruomenės vadovė.

Susirinkusiuosius linksmino Kretingos kultūros centro Kūlupėnų filialo, vadovaujamo Kristinos Viršilaitės, saviveiklininkai. Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos salė skleidėsi nuo Antano Žvinklio vadovaujamo ansamblio „Židinys“, folklorinio moterų ansamblio, kuriam vadovauja K.Viršilaitė, Stasio Jucio vadovaujamos kapelos dainų ir muzikos. Kūlupėniškiai, susėdę prie stalų, išsirinko gaspadorius ir gaspadines, kurie vadovavo rungiantis dėl prizų už dainas, šokius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas