Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pradinukai varžėsi dėl sveikuolių vardo

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Švietimas
  • 2011-11-18

Simono Daukanto pagrindinėje mokykloje įvyko tarptautinio vaikų, mokytojų ir sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuolis“ pirmasis – pradinukų – etapas. Jo nugalėtoja tapo Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos komanda.

Kūlupėniškiai vyks į regioninį konkurso etapą Klaipėdoje. Dar dvi prizinės vietos atiteko Marijono Daujoto vidurinės ir Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinės mokyklos pradinukams.

Konkurse susirungė devynios Kretingos rajono komandos iš Vaikų ugdymo centro, mokyklų-darželių „Žibutė“, „Pasaka“, Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus, Simono Daukanto, Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinių, Kurmaičių pradinės, Marijono Daujoto vidurinės mokyklų ir Salantų gimnazijos.

Viena iš renginio organizatorių Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Liucija Lengvinienė kalbėjo, kad yra tik šešios pagrindinės taisyklės, norint turėti ilgą ir sveiką gyvenimą. Šias taisykles konkurso dalyviai ir atskleidė, atlikdami praktines, teorines užduotis. Vaikai renginio dalyviams pademonstravo savo prisistatymus, pasakojo apie judėjimo naudą, kokias daržoves ir vaisius reikia valgyti, norint išlikti sveikiems ir energingiems, kas kenkia sveikatai.

Konkurso dalyvių žinias apie sveiką gyvenimo būdą vertino Savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Vanda Verbutienė, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė Aiva Dabašinskienė, Kretingos sporto mokyklos direktorius Remigijus Malakauskas.

„Šio konkurso tikslas yra skatinti vaikus sveikai maitintis, kasdien propaguoti sveiką gyvenimo būdą. Pradinukai, atlikdami įvairias judėjimo užduotis, testus, sužinojo, kad norint ilgai gyventi, reikia sportuoti, valgyti sveiką maistą, palaikyti gerą emocinę būseną ir neturėti žalingų įpročių“, - sakė L.Lengvinienė.

Ji pasidžiaugė, kad Kretingos rajono mokyklos – aktyvios sveikos gyvensenos propaguotojos. Trijuose konkurso etapuose dalyvavo 29 komandos. Priešmokyklinių grupių etape laimėjo mokyklos-darželio „Žibutė“ komanda, šiandien paaiškės vyresniųjų klasių sveikuoliai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas