Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Minint lietuviško sceninio šokio kelio pradžią, Kretingos kultūros centro tautinių šokių grupės „Toncius“ vadovas Andrius Razmus bei grupės nariai rytoj, lapkričio 19 dieną, rengia tautinių šokių grupių sambūrį, kurio dalyviais kviečia pabūti ir kretingiškius bei miesto svečiu

„Yra žinoma, jog prieš 105 metus Petrikaičių kaime, ūkininko Jurkaus sodyboje, 5 merginos sušoko lietuvišką šokį „Aguonėlė“. Šis įvykis ir žymi tautinio sceninio šokio kelio pradžią, kurią nutarėme paminėti, surengdami tautinių šokių koncertą“, - teigė A.Razmus, kurio vadovaujami šokėjai sušoks senovinių sueigų ir pasilinksminimų nuotaiką atspindinčius „Jurginų valsą“, „Galalių gegužinę“ bei specifinį pamario krašto šokį „Pamario apvalcius“.

Kiek platesnę savo krašto tradicijas atskleidžiančią programą yra parengę Latvijos Jekabpils kolektyvas „Delveri“, lietuviškus tautinius šokius šoks Jurbarko „Nemunėlis“ ir „Mituva“, Smalininkų „Skalva“ ir Panevėžio „Verdenė“.

„Prisiliesti prie tautinio šokio ištakų pakvietėme savo bičiulius ir kolegas, pas kuriuos taip pat lankomės su savo koncertinėmis programomis. Be to, mano nuomone, per mažai vyksta šokių švenčių – juk ir mes dėl Kultūros centro renovacijos kuriam laikui atsisakėme savo tradicinės šokių šventės „Gintarinė klumpė“. Tad gal surengę tautinių šokių grupių sambūrį „Aguonėlei – 105“, šiek tiek užpildysime šią spragą“, - kalbėjo A.Razmus, iškėlęs mintį, kad „Aguonėlės“ jubiliejiniai koncertai galėtų vykti kas penkerius metus ir tapti gražia tradicija.

„Tonciaus“, kuris vienija 20 šokio mėgėjų, vadovas teigė, jog kolektyvas turi daugybę draugų visoje Lietuvoje, tad visų jų pakviesti į šventę tiesiog nebuvę galimybės.

„Kartu su šokėjais puoselėjame idėją parengti projektą mūsų miesto šventei, kad į ją galėtų susirinkti kuo daugiau „Tonciaus“ draugų“, - idėją išsakė A.Razmus.

Jo vadovaujamas kolektyvas ne per seniausiai dalyvavo Jurbarko tautinių šokių grupės „Mituva“ 40 metų jubiliejaus koncerte, planuoja vykti į Panevėžyje rengiamą tradicinę šventę „Senjorų apvalcius“.

Kretingos kultūros centro tautinių šokių grupė „Toncius“ – vienintelis šioje įstaigoje kolektyvas, išlaikantis tautinio šokio tradiciją. „Šokių kolektyvų tradicija kultūros centre prasidėjo 1965-aisiais. Tačiau laikmetis pakoregavo situaciją: jau kurį laiką nelikę ir jaunimo, ir senjorų šokių grupių – jaunimas išsivažinėja, mažėja ir senimo, ypač vyrų“, - permainų priežastis paaiškino A.Razmus.

Tautinių šokių grupių sambūris „Aguonėlei - 105“ Kretingos kultūros centre įvyks lapkričio 19 d. 16 val. Renginys – nemokamas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas