Pajūrio naujienos
Help
2024 Rugsėjis
Pi 29162330
An 3101724
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar turite atsargų ekstremalioms situacijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Moliūgo šventė

Marijos legionierių skydas – maldos ir gailestis

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2011-08-26

Kretingos katalikų parapijoje veikiantis Marijos legionas, vienijantis per 300 narių, yra pirmasis įkurtas Lietuvoje ir kitąmet švęs savo veiklos 20-metį. Ši maldininkų bendruomenė visuomenei menkai težinoma, nes nėra linkusi garsinti savo darbų, atliekamų su tikriesiems legionieriams būdinga tvarka bei nuolankumu.

Kretingos Marijos legionierės: (iš kairės) Albina Korženiauskienė, Jadvyga Drungilienė, Leokadija Kaukėnienė, Janina Becker ir Emilija Ragainienė.

Tvarka – romėnų legionierių principu

„Visus savo darbus ir maldas mes skiriame Dievo Motinai, kad ji mus mokytų kuo labiau mylėti savo sūnų Jėzų. Todėl ir vadinamės Marijos legionu, o mūsų šūkis: „Per Mariam ad Jesum“ – „Į Jėzų per Mariją“. Mes meldžiamės Dievo Motinai, o ji pati žino, kur nukreipti mūsų maldas ir kam jų tuo metu labiausiai reikia, - pagrindinę savo veiklos kryptį apibūdino Kretingos Marijos legiono vadovė Janina Becker bei senbuvės Emilija Ragainienė, Leokadija Kaukėnienė, Albina Korženiauskienė ir Jadvyga Drungilienė.

Kretingos Marijos legionas, pasivadinęs „Nekaltosios ramybės karaliene“, yra dalis tarptautinio Marijos legiono, veikiančio įvairiose katalikiškose pasaulio šalyse.

Kiekvienas legionas turi savo struktūrą: keturi jo nariai sudaro prezidiumą, o visi kiti yra pagalbininkai. Kretingos legiono pirmininke išrinkta J.Becker, vicepirmininkė - Onutė Meškauskienė, sekretorė - E.Ragainienė ir iždininkė - A.Korženiauskienė. Tačiau varomoji organizacijos jėga, anot moterų, yra namuose besimeldžiantys pagalbininkai.

„Tvarka mūsų bendruomenėje yra grindžiama Romos legionų principu. Jo priešakyje išsirikiavę vadai taip pat sudarė prezidiumą. Legionas eina ten, kur mus siunčia. Paklusnumas, nuolankumas, ištikimybė ir gebėjimas įveikti sunkumus, kaip ir Romos legione, yra būdingi visam mūsų judėjimui“, - tvirtino nuo pat Marijos legiono Kretingoje įkūrimo 1992-aisiais metais į jį įsijungusi E.Ragainienė.

Supainioja su jehovistėmis

Legiono branduolys kas savaitę renkasi į susirinkimą parapijos namuose: čia meldžiasi ir aptaria nuveiktus darbus. Kretingiškės sakė skatinančios ir kitus tikinčiuosius vakarais savo namuose kalbėti Rožinio maldas.

Po dvi valandas per savaitę legionierės dirba ir apaštalinį darbą, skleisdamos tikėjimą tarp žmonių.

„Lyg kadaise apaštalai mes poromis vaikštome po parkus, kitas žmonių mėgstamas vietas, užkalbiname jaunas poras, vaikus, laiminame juos klebono vardu ir raginame pasikrikštyti, susituokti bažnyčioje, dalyvauti pamaldose“, - pasakojo A.Korženiauskienė.

Kita jų gailestingumo veiklos kryptis yra tarnystė: legionierės sakė kas mėnesį lankančios Padvarių pensionatą bei ligoninę, vienišus žmones ir padedančios jiems pasirengti sakramentams.

„Skelbti Dievo žodį ligoninėse nėra paprasta – žmonės atvažiuoja ir išvažiuoja, su jais nebelieka jokio kontakto. O Padvarių pensionato tikintieji mūsų laukia: pabendraujame, parengiame juos išpažinčiai, kartu dalyvaujame šv. Mišiose“, - kalbėjo ilgametė savanorė L.Kaukėnienė.

Prezidiumo narėms privalu lankyti ir legiono pagalbininkus. Kartais jų misija būna ir labai sunki: moterims prieš nosį užtrenkiamos durys, jas iškoneveikia. „Tokių atvejų pasitaiko, jei mūsų lankomo žmogaus nėra namie arba jis jau miręs. Duris atvėrę jų artimieji į Dievo vardu ateinantįjį žiūri nepatikliai, lyg į atsibasčiusį Jehovos liudytoją“, - atviravo moterys.

Jos sakė, kad dėl to labai neišgyvenančios, nes jų misija – nešti Dievo žodį ir ten, kur vyrauja sunkumai, ir gebėti juos įveikti.

Visą Kretingą išvaikščiodamos skersai ir išilgai moterys pastebi ir kitokių negerovių, skaudinančių jų širdis. Viena jų – gamtos netausojimas: „Kur bepažvelgsi - pilna šiukšlių. Kodėl taip negerbiame gamtos, savęs, kitų ir Dievo?“ - stebėjosi legionierės.

Legionais turtinga Žemaitija

Marijos legionieriais gali tapti visi praktikuojantys katalikai – vyrai ir moterys - nuo 18 metų, tačiau yra ir jaunimo grupių, į kurias buriasi jaunuoliai nuo 12 metų.

„Kretingos legione vyrauja labiau brandaus amžiaus moterys, nes mūsų parapijos jaunimas turi galimybę įsijungti į pranciškoniškojo jaunimo veiklą. Tačiau kitose parapijose yra ir jaunų legionierių grupių“, - sakė kretingiškės.

Didžiausia atsakomybė tenka legiono prezidiumui: tik prezidiumo nariai duoda tarnystės pažadą - ne įžadą, ir tuo šis judėjimas yra gerokai laisvesnis, negu pasauliečių pranciškonų. Visi kiti pagalbininkai yra laisvi nuo atsakomybės, tačiau bent sykį per metus – kovo 25-ąją, kada švenčiama Švč. Mergelės Marijos apreiškimo šventė – jie susirenka draugėn.

Legiono veikla yra palaiminta Popiežiaus, o nurodymus gauna iš vyskupijų centrų, kretingiškės – iš Telšių kurijos, kur kas mėnesį įvyksta visų grupių atstovų susirinkimai.

E.Ragainienė tikino, jog tik Žemaitijos regionas yra ypač turtingas Marijos legionais: ši bendrija veikia ir kaimyninėje Palangoje, o Klaipėdoje jų yra net penkios.

Marijos legionas buvo įkurtas 1921 m. Dubline, Airijoje, ir šiemet sukako 90 metų nuo jo įkūrimo. Lietuvoje Marijos legionas atsirado atkūrus Nepriklausomybę ir pirmuoju jo bastionu tapo Kretinga. Marijos legiono įkūrėja buvo legiono senato iš Čikagos deleguota lietuvė Marija Smilgaitė. Atvykusi į Lietuvą ji apsilankė pas Jo Eminenciją kardinolą Vincentą Sladkevičių, kuris palaimino legiono kūrimąsi Lietuvoje. Kitas jos žingsnis buvo vizitai pas vyskupus, prašant jų leidimo steigti legionus parapijose. M.Smilgaitei lankantis Telšių vyskupijoje, Jo Ekscelencija vyskupas Antanas Vaičius ir davė leidimą įkurti legionus vyskupystėje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas